96'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

91'

Jurek 17 méteres, nagyon gyenge lövését Varga kiejti, de aztán rávetődik a labdára, mielőtt odaérne Kampecisz.

90'

Ez dönt?

90'

89'

Horváth jobb oldali szabadrúgását a jobb, azaz a túloldali kapufa elől visszafejeli Szabó, Belényesi hatról, középről a kapus öléhez fejeli a labdát.

88'

Farkas passzol hosszan a jobb szélen meginduló Jurek elé, kirúgás.

88'

Öt perc a ráadás.

86'

LÉC! Horváth beadását a levegőbe fejelik a vendégek, majd Szabó az ötösről a lécre továbbítja a labdát... aztán Meszhi lő jobbal 15-ről a bal alsó mellé.

82'
CSERE

Argirisz Kampecisz be, Vancas le.

82'
CSERE

Derekas Zoltán váltja az elfáradt Zsótért.

81'

BIZONY! Acolatse jobbal nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé középről, 19 méterről!

81'

Bombázni.

81'
Sárga lap

Katona Levente kap sárga lapot Jurek felrúgásával, aki megindult a 16-os felé... a Zsótértól kapott labdával.

81'

Suhintani.

81'
Veszélyes szabadrúgás

Ezt rá lehet lőni.

80'

Nem siet a KTE, nincs átütő erő a DVTK-ban.

80'

Lund szereli szépen és keményen a bal oldalon Pálinkást.

73'
CSERE

Elton Acolatse be, Popadiuc le.

72'

A DVTK idegenbeli mutatója 3–2–4, viszont az előző 4 vendégfellépéséből csak egyet bukott el, igaz, azt 4–1-re Pakson.

72'

A Kecskemét a pontjai több mint kétharmadát, 24-ból 17-et otthon gyűjtött be, a mérlege 5–2–2, viszont a legutóbbi 2 hazai meccsén nem tudott győzni (1–2 az MTK, majd 1–1 a Loki ellen).

72
GÓL

ISMÉT VEZET A KTE, a volt diósgyőri Szűcs jobb oldali beadását a kapu közepébe rúgja HORVÁTH KRISZTOFER jobbal tízről, középről, nagy erővel. 2–1!

67'

Edomwonyi lő balról éles szögből kapura ballal. Bedobás. Nem, les volt.

66'

A már Simon Miklós által irányított Diósgyőr úgy ért el 2–2-t Debrecenben, hogy a góljait a 20 esztendős Bényei Ágoston és a 19 éves Jurek Gábor szerezte – mindkettőjüknek ez volt az első élvonalbeli találata. A piros-fehérek így már 3 forduló óta veretlenek (1 siker, 2 döntetlen).

66'
CSERE

Jurek Gábor be, Pernambuco le.

65'
CSERE

Banó-Szabót meg Mihajlo Meszhi.

65'
CSERE

Zekét Matheus Leoni.

65'
CSERE

Pálinkás Gergő Lukácsot váltja.

63

63'

A Bács-Kiskun vármegyei lila-fehérek az első tavaszi fordulóban az éppen a DVTK-tól visszatérő Lukács Dániel duplájával 3–0-ra nyerni tudtak Mezőkövesden. A Puskás Akadémia elleni augusztus végi 4–1 óta ez a KTE legfölényesebb győzelme, amely egyben véget vetett a csapat 4 fordulós nyeretlenségi sorozatának (2 iksz, 2 vereség).

63'

Kecskeméten NB I-es meccsen azonban még egyszer sem úszta meg kapott gól nélkül és sosem tudott nyerni a diósgyőri csapat. 2009 és 2015 között 3 találkozó a KTE sikerével, 3 pedig döntetlenül végződött.

63'

A 2020–2021-es idényben az NB II-ben találkoztak, Diósgyőrben 1–1-re végeztek, a KTE otthonában pedig 3–2-re a DVTK győzött, így a miskolciak a legutóbbi 3 tétmérkőzésükön veretlenek maradtak a kecskemétiekkel szemben.

63'

LES! Még Holdampf volt lesen.

63'
VAR

De mit mond a VAR?

63'

DORU POPADIUC IS BETALÁL! Varga ismét rossz helyre üt ki egy jobb oldali beadást, Holdampf adott be ezúttal. Popadiuc 14-ről Katonába, kissé közelebbről a kapusba lő, a gólvonalon álló Belényesi jobbra tolja csak a labdát, a román légiós meg vallal egy méterről a jobb sarokba lő.

59'
GÓL

RUDI POZEG VANCAS egyenlít, Edomwonyi jobb oldali, lapos beadása megpattan a becsúszó Katonán, Varga kivetődik, de rossz helyre tolja a labdát, Szabó már túlfutott, a légiós jobbal három méterről, picit jobbról az üres kapu közepébe gurítja a labdát. 1–1!

56'
Sárga lap

Lukács Dániel kap sárga lapot, elhajította a labdát sípszó után.

55'

Egy méterrel.

55'

Zsótér jobb oldali beadását Lukács lekészíti Banó-Szabónak, aki jobbal 15-ről egy védőbe lő. Kontra, Stephen bal oldali, ballábas beadását Gera hétről a bal felső sarok fölé fejeli.

54'

Nem volt gólveszély.

50'

Horváth nagy készülődés után jobbal jócskán a léc fölé lő egy 22 méterről járó szabadrúgást.

48'

Stephen bal oldali beadását a bal alsóba tenné Lund az ötös jobb sarkáról, fejjel, de Varga elképesztően nagyot véd vetődve!

48'

Zsótér labdát veszít, a 16-os jobb sarkáról Gera jobbal kapura lő, Varga nagyot véd a bal alsó előtt, vetődve.

46
CSERE

Szűcs Kornél be, Májer le.

46'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

52 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 3-szor lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a vendégeknél ez az arány 1/1.

46'

E párharc legjobb góllövői:
Balajti Ádám 3
Borisz Milicsics 2
Könyves Norbert  2
Rajczi  Péter 2
Takács Tamás 2

46'

HA LUKÁCS DÁNIEL DÖNTI EL a csütörtök esti meccset, Diósgyőrben máris foghatják a fejüket, hiba volt el-, illetve visszaengedni Kecskemétre. Márpedig egyáltalán nem zárható ki, hogy a megtáltosodott csatár a múlt heti duplája után ezúttal is a kapuba talál. Az élet nagy rendező, szóval Lukács Dániel dönti el a meccset, és az ő góljának köszönhetően előz a KTE. BORBOLA Bence a mérkőzés előtt.

46'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'
Sérülés

A védő húzta a rövidebbet.

45'

Horváth bedob egy jó cselt a jobbon, majd összefut Lunddal, és összefejelnek. Kettős ápolás.

43'

Banó-Szabó ballal a bal alsó mellé lő középről, 18 méterről, Vágó passza után.

42'

FÖLÉ, Vancas bal oldali kornerét Popadiuc ötről a jobb felső fölé rúgja jobbal, Májerrel harcolva.

42'

Lendületes DVTK-támadás, Vancas bal oldali beadását elrúgja az ötös jobb sarka és Pernambuco elől a visszaérő Zsótér.

39'

Pernambuco jobb oldali beadását közelről kapura sodorja Vancas, de véd Varga reflexmozdulattal, jobbra vetődve, bal lábbal.

30'

29'

A DVTK az első tavaszi fordulóban is idegenben szerepelt, 2–2-re végzett Debrecenben. A borsodiak augusztus 18. óta mindössze öt pontot szereztek hét idegenbeli mérkőzésen. Ez a rossz hír, a szempontjukból. A jó, hogy a legutóbbi négy alkalomból csak egyszer, Pakson kaptak ki (mlsz.hu).

29'

A KTE kulcsjátékosokat veszített el a téli átigazolási időszakban, de ez nem látszott a csapat mezőkövesdi teljesítményén. A 3–0-s siker talán még a lila-fehérek reményeit is felülmúlta. A győzelemben főszerepet játszott az éppen a Diósgyőrtől visszatért középcsatár, Lukács Dániel.

25'

Stephen beadása majdnem jó az ötösön Popadiucnak, de csak majdnem.

25'

Már semmi baja.

25'

Horváth felkel, és sántikál.

25'

Horváth a földön, támad a DVTK. A spori odanéz... de nem áll meg a meccs.

23'

Májer szereli a 16-os előtt harciasan a tétova, Stephen indította Vancast.

20'

Stephen és Bánhegyi ajándékoz egy kornert a hazaiaknak.

20'

Horváth két remek csel után rosszul passzol a 16-oson, oda a helyzet. Lőni kellett volna.

18'

Öngólhelyzet! Vancas jobb oldali, lapos beadását Szabó két lépésről a kapusa elé sodorja jobbal...

18'

Horváth: 21 meccs az idényben, 8 góllal és 8 gólpasszal.

17'

Ez a most debütáló Bánhegyi nem védhette, Banó-Szabóé a gólpassz.

17'
GÓL

VEZET A KECSKEMÉT, HORVÁTH KRISZTOFER jobbal a jobb alsóba lő kissé jobbról, 17 méterről. 1–0!

9'
Sárga lap

Doru Popadiuc odarúg Banó-Szabónak, sárga lap.

6'

Vancas odarúg Szabónak, ápolás.

5'

Horváth bal oldali beadását kifejeli a 16-osról Edomwonyi.

5

„A Diósgyőr egy egészen más típusú ellenfél lesz, mint a Mezőkövesd volt, ráadásul egy nappal többet is pihenhetett ellenfelünk. Erős csapatról van szó, ezt az őszi meccsen is megtapasztaltuk, a keretük nagy része tele van kitűnő képességű légióssal, erre mindenképpen figyelnünk kell. Most is van egy alkalmazott taktikánk, ami más lesz, mint az első meccsen, abban viszont nincs változás, hogy szeretnénk megfelelni az elvárásoknak. Simon Miklóst jól ismerem, hiszen Bence fiam edzője is volt annak idején. Jó és taktikus edző, aki hamar átlátja egy mérkőzés alakulását. Nyáron alaposan megerősítették a DVTK keretét, télen célzottan is érkeztek néhány posztra játékosok, így jó csapata van, melyet ismer is. Nagy titkok itt már nincsenek, kielemeztük egymást a nyitány után, ebben biztos vagyok. Bízom a hazai pálya előnyében, a jó rajt adta lendületben, a pillanatnyi forma ugyanakkor döntő lehet. Hazai pályán pontot, pontokat szeretnénk ismét gyűjteni” – így Szabó István a mérkőzés előtt a hazaiak honlapján.

2'

Gera jobb oldali beadását Vancas két méterről a bal alsó mellé sodorja.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

1

A hazaiak tiszta lilában, a vendégek piros-fehér mezben és piros nadrágban.

Egy kis örökmérleg! Nyolcéves szünet után találkoztak tavaly ősszel újra a legfelső osztályban. A 2008 és 2015 közötti 12 meccsük alapján teljesen kiegyenlített volt az NB I-es mérlegük, hiszen mindhárom eredménytípus 4-szer fordult elő. Az októberi odavágójukat 3–1-re a DVTK nyerte.

2002, Lippai Ákos

Eltiltott: a diósgyőri Szatmári (piros lap).

A hazaiaktól Nagy K. és Nikitscher sérült, a vendégektől Baco, Danilovics, Bokros, Bényei és Franchu nem bevethető.

„Jól ismerem Lukit, hiszen amíg itt volt Diósgyőrben, az edzőtáborban és az idegenbeli mérkőzések alkalmával szobatársak voltunk. Különleges kapcsolat alakult ki közöttünk, nyugodtan mond hatom, hogy barátok lettünk, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, sokat beszélgetünk telefonon. Pontosan tudom, hogy mire képes, meg akarjuk fékezni. Nagyon gyors támadó, jól fut be a védők mögé az üres területekre, ez a legnagyobb erénye. Ráadásul hatékonyan használja ki a helyzeteit. A hétvégén két gólt szerzett, ez is mutatja, milyen minőséget képvisel. Ám csütörtökön azon leszünk, hogy semmiképp se találjon be. Ami a mérkőzést illeti, biztosan nehéz lesz, Kecskeméten minden csapat – még a Ferencváros is – megszenved. Várhatóan sok párharcot vívnak majd a játékosok, a KTE pedig stabilan védekezik, amiből Lukács Dániellel az élen gyors ellentámadásokat vezetne. Valószínűleg a pálya nem lesz kifogástalan állapotban, erre is kell készülnünk. Amelyik csapat több párharcot nyer meg, az kerülhet többször helyzetbe, ott pedig a minőség dönt.”

Fotó: Borbola Bence

Csütörtökön Kecskeméten lép pályára a Diósgyőr, és Lukács Dániel személyében vélhetően jó ismerős is lesz a lila-fehérek kötelékében. A 27 éves támadó az elmúlt másfél évet a DVTK-ban töltötte, januárban tért vissza a KTE-be, így egykori társai ellen küzdhet a Széktói Stadionban.

„Nagyon hirtelen jött az edzőváltás, minket is meglepetésként ért a hír – mondta Kuznyecov Szergej vezetőedző menesztéséről. – Nem volt sok időnk együtt készülni az első bajnokira, de az új stáb Simon Miklós vezetésével nagyszerű munkát végzett, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Debrecenben egyáltalán nem néztünk ki rosszul. Sőt…”

Bokros Szilárd a Testnevelési Egyetem sportszervező szakán tanul, ám a futball mellett nehezen tud időt szakítani az iskolára. Elmondása alapján szépen lassan halad a tanulmányaival, de még időre van szüksége, mire megkapja a diplomáját.

„Rossz szájízzel hagytuk el a pályát, igaz, reálisan kell értékelni a mérkőzést. Az első húsz-huszonöt percben nyomott a Debrecen, helyzetei voltak, de utána magunkhoz tértünk, és a fordulás után szereztünk két gólt. A kiállítás nem tett jót, ám még így is meccslabdánk volt, de sajnos kimaradt a helyzet. Minden pontot meg kell becsülnünk.”

A Puskás Akadémia nevelése több poszton is bevethető, a védelem bármely pontján megállja a helyét, és a középpályán is megbízható teljesítményt nyújt. A hétvégi, Debrecen elleni mérkőzésen hiába vezetett már két góllal is a DVTK, emberhátrányba került, végül 2–2-es döntetlen született.

„Nagyon remélem, a tavasszal több lehetőséget kapok – mondta lapunknak a 23 éves balhátvéd. – A nyáron sérüléssel küzdöttem, és Stephennek is jól ment a játék balhátvédként. Ezt követően kevés lehetőséget kaptam, de amikor néhány percre beálltam, igyekeztem bizonyítani, az edzéseken pedig mindig maximumot nyúj tom, rengeteget dolgoztam az elmúlt fél évben. Nehéz volt lelkileg, de készen állok a bevetésre. A csapatban szeretnék maradni.”

A CSAPATBAN MARADNA. Bokros Szilárd a hétvégén először kapott lehetőséget kezdőként ebben a bajnoki idényben, az ősszel három mérkőzésen csereként lépett pályára, míg a DVSC ellen 87 percet töltött a gyepen.

Bokros Szilárd, a Diósgyőr védője baráti viszonyt ápol a kecskeméti Lukács Dániellel, ismeri a képességeit, és csütörtök este társaival együtt mindent megtesz, hogy a kitűnő támadó ne szerezzen gólt volt együttese ellen.