VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92'

Szpaszics lő egy gyertyát a 16-oson belül, Ilievszki meg rosszul kezel le egy labdát a jobb szélen. Kirúgás...

91'

Alic megindul, de szereli őt Christensen a 16-oson. A légiós beadása azonban kapuscsemege lesz a kontra végén.

91'

Széles ívelését elfejeli a 16-osról Csongvai.

90'

Öt perc a ráadás!

88'
CSERE

Mario Ilievszki be, Mesanovic le. Szélsőcsere.

88'
CSERE

Enes Alic be, Körmendi le, csere posztra.

87'

Schön passzol balról Tóth elé, aki az ötös bal sarka elől jobbal a remekül kilép kapusba lő!

86'
Sárga lap

Tóth Tamás kap sárga lapot.

86'
owngoal

KASPER LARSEN az ötösről, középről a jobb alsóba fejeli Filipovics jobb oldali szabadrúgását. 1–2!

85'

A hazai B-közép összeszedi a zászlókat és a molinókat.

83'
VAR

De nem volt les?

83'
GÓL

NICOLÁS STEFANELLI kilövi a jobb felső sarkot Bese jobbról érkező lapos passzából, középről, 16-ról. 0–2!

80'

Nikolov jobbról kapura perdíti a labdát beadás helyett, de figyel Tóth kapus.

77'
CSERE

Kasper Larsen be, Katona le. Szűrő helyett bekk, karmester helyett szűrő.

77'
CSERE

Csongvai Áron be, Sigér le.

76'

Fotó: Kovács Péter

76'
Fotó: Kovacs Peter

76'

Filipovics ballal a bal alsóba lőne egy, a 16-os jobb sarka elől járó szabadrúgást, Tóth nagyot vetődve véd.

66'

Gradisar combja meghúzódott az M4 információi szerint.

66'

Most éppen hangosabb a stadionban a nagybusznyi vendégtábor.

66'

A hivatalos nézőszám: 1850.

66'
CSERE

Andrija Filipovics be, Camaj le, szélsőcsere.

64'
CSERE

Rafal Makowski be, Ötvös le.

64'
CSERE

Szpaszics be, Navrátil le.

61'

Camaj távoli lövését kifejeli a kapu elő Spandler.

60'

A Vidi házon kívüli mérlege 2–1–5, az első idegenbeli győzelmére azonban egészen november 12-éig kellett várni ebben az idényben. Az Üllői úti meglepetéssikerét egy mezőkövesdi diadal követte, a kedvező fordulat azonban megtört a ZTE otthonában.

60'
CSERE

Tóth Tamás be, Gradisar le. Ékcsere.

60'

Bese rosszul lépett, nem bántották. Tóth Tamás lép pályára.

59'

Gradisar begörcsöl, Besének odarúgtak, majd ráesik Szélesre, kettős ápolás a pályán.

59'

Az őszi rendszeres idegenbeli szereplést követően a várdaiak most már sorozatban nyolcadszor lépnek hazai közönség előtt pályára. Az otthoni mérlegük az FTC elleni 1–3 miatt most már negatív (3 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség).

59'

A Várkerti Stadionban 7 bajnokit játszottak, ezeken 3 várdai győzelem, 3 döntetlen és 1 Vidi-diadal született, utóbbi még 2019 decemberében jött össze a fehérváriaknak (0–2). Legutóbb, tavaly áprilisban nem esett gól a találkozójukon, a hazaiak részéről Jasmin Mesanovic még büntetőből sem tudott betalálni.

58'

Gradisar passzával megindul Stefanelli, de rossz a csel, Petkovics rávetődik a labdára, amit az ék térdére üt. Kirúgás.

57'

Stefanelli beadása után Bese lő 14-ről kapura, véd a jobb alsó előtt Petkovics, vetődve.

56'
GÓL

VEZET A VIDI! NEJC GRADISAR a jobb alsóba fejeli kissé balról, hat méterről Bese jobb oldali beadását. Petkovics nem védhette. Cipetic nem érte el fejjel az ötösön a beadást. 0–1!

55'
CSERE

Nicolás Stefanelli be, Kastrati le a vendégeknél. Ékcsere.

51'

ZICCER! Cipetic jobb oldali beadását Széles az ötös bal sarkáról azonban Tóth ölébe fejeli.

50'

Gergényi fellöki a jobbon meginduló Navrátilt, majd hevesen reklamál.

50'

A párharc első 7 felvonásából 6-ot a fehérváriak nyertek meg, egy pedig döntetlen lett, így az első kisvárdai diadalra egészen 2021 januárjáig kellett várni (2–1), amelyet ugyanabban, majd a következő évben még egy-egy újabb siker követett. Az előző 3 összecsapásukon veretlen maradt a Vidi (2 siker, 1 iksz).

50'
Sárga lap

Boban Nikolov kap sárga lapot a felezőnél meginduló Gradisar lerántásáért.

48'

Eredetileg ősszel mérkőztek volna meg Kisvárdán, de mivel  akkor a talajcsere után a Várkerti Stadion gyepén még nem lehetett játszani, ezért felcserélték a pályaválasztói jogot.

45'
Második félidő

FOLYTATJUK!

45'

E párharc legjobb góllövői
Nikolics Nemanja 4
Funsho Bamgboye 3
Kenan Kodro 3
Driton Camaj 3
Szabolcs Schön  2

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

Egy perc a ráadás.

Mezőnyharc, és nem a legjobb fajtából.

41'
VAR

A VAR azért elemez.

41'

Jobbal a jobb alsóba lő okosan 10-ről Navrátil, de les. Mesanovic lesről indult az akció elején, 6 passzal előtte.

31'

Sigér megindul, Ötvös fellöki.

31'

Mellé, Jovicic a bal alsó mellé fejeli a szögletet hétről, középről, Cipetic bevetődve majdnem elérte még fejjel a labdát a jobb sarok előtt, de csak majdnem.

30'

Navrátil jobb oldali beadását kifejeli az ötös elől Gergényi.

28'

Schön jobb oldali beadását nem éri el fejjel az ötösön a felugró Gradisar.

26'

Christensen jobb oldali kornerét kifejeli a támadók elől Széles.

25'

A Fehérvár nagyszerű eredménysorral zárta 2023-t, de rosszul kezdte az új évet. A csapat argentin játékosa, Nicolás Stefanelli még nem játszott Zalaegerszegen (mlsz.hu).

25'

Mind a két csapat kikapott a hétvégén, a Kisvárda otthon a címvédőtől, a Fehérvár idegenben a ZTE ellen. A szabolcsiak október 29. óta minden mérkőzésüket otthon játszották – előtte, a pálya gyepének felújítása miatt csak vendégként szerepeltek –, február 17-én játszanak legközelebb idegenben. Egyelőre az utolsó helyen állnak.

25'

A pályán közben mezőnyharc.

22'

Kastrati hónaljjal vesz le egy labdát a 16-osán belül, tovább. Előtte Bese beadása és Camaj távolija sem volt sikertörténet.

19'

Gradisar: 1 válogatott meccs, azon 1 győztes gól az Egyesült Államok ellen.

18'

Gradisar: 16 meccs az idényben, 8 góllal.

18'

Bese emelése rossz Sigérnek.

18'

Christensen bal oldali, ballábas kornere után az ötös elől, hétről Gradisar fejelne ismét a léc alá, most Cipetic ment a bal sarok előteréből, fejjel.

16'

Katona ballal a jobb alsóba lőne 16-ról, középről, Petkovics jobbra vetődve véd.

8'

Szerafimov szereli becsúszva a balon megiramodó Camajt.

7'

Bese jobb oldali beadását kapura fejeli hétről Gradisar, de Petkovics véd a léc alatt, aztán a kapus kiejti a labdát, amikor a lecsorgóért harcol... Katona ballal lő hatról, picit jobbról, de gyengén céloz, blokkol testtel a gólvonal előtt Jovicic. NAGY HELYZETEK, NAGY MENTÉS!

5'

Szerafimov orron vágja Camajt, sárga lap nincs.

4'

Nikolov kissé jobbról a rövid felső fölé lő tízről, jócskán.

4'

"A héten két mérkőzést is játszunk, így a Zalaegerszeg elleni bajnoki után nagy hangsúly volt a regeneráción, illetve természetesen kielemeztük azt a meccset, de a fókusz a napokban már a Kisvárda elleni találkozón volt. Bár a ZTE és a Kisvárda is a tabella alsó részén helyezkedik el, nem számítok hasonló jellegű meccsre. Fontos mérkőzés következik számunkra, vissza kell térnünk az előző meccs után, és bár Zalaegerszegen is voltak jó momentumaink, ezekből többre van szükség Kisvárdán, hiszen egy olyan ellenfelünk lesz, amelynek sok remek játékosa van, így egyértelműen jobb teljesítményre lesz szükségünk. Az új játékosok viszonylag későn érkeztek, különböző felkészüléssel a hátuk mögött, így más-más állapotban vannak és jelenleg még nincs minden papírmunka készen, így ebben a pillanatban még nem tudom, közülük ki lép majd pályára és ott mennyi lehetőséget kap majd" – így a meccs előtt a molfehervarfc.hu-n Bartosz Grzelak.

3'

Kastrati hatalmasat kap, elterül a földön, a fejét fogva. Széles elrúgta előle a labdát, a szélső meg éppen a lába elé lépett.

1

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek tiszta fehérben.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Egy kis örökmérleg!
Tizenhat NB I-es mérkőzésen vannak túl, eddig jelentős a vendégek fölénye, hiszen az örökmérleg 3 várdai siker, 3 döntetlen, 10 fehérvári diadal. Legutóbb 0–1-ről fordítva 3–1-re nyert a Vidi. Ebben a bajnokságban ez volt a piros-kékek második győzelme.

JÖTTEK-MENTEK!
A Fehérvártól a Kisvárdához:
2018, Zöldesi Illés, kölcsön után végleg, 100 000 euró
A Kisvárdától a Fehérvárhoz:
2022, Claudiu Bumba, ingyen

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Kovacic (térdfájdalmak) sérült, a vendégektől Hangya, Kalmár Zs. (mindkettő térdműtét után), Szabó Levente, Rockov, Fiola és Karamoko maródi.

„Az első kapott gólig jól játszottunk, de nagy tanulság, hogy nem szabad akkora hibákat elkövetni, mint amilyenekkel megajándékoztuk a Fradit. Védekezésben jobbnak kell lennünk, de támadásban is nagyobb felelősséget kell vállalnunk, és több gólt kell szereznünk. Kijelenthetjük, innentől kezdve minden meccs döntővel ér fel, ezentúl már az edzéseken is teher van rajtunk, amit kezelnünk kell. De ettől szép ez a játék, és ezért is szeretjük.”

A szombati nyitányon a Ferencvárostól elszenvedett vereséggel (1–3) még nem dőlt össze a világ Kisvárdán, de annak tükrében, hogy a bennmaradásért folytatott harcban a csapat egyik legnagyobb riválisának számító ZTE a hétvégén legyőzte (3–1) a szabolcsiak szerdai vendégét, kötelezővé vált a három pont megszerzése.

„Valóban szeretek a Fehérvár ellen játszani, emlékezetes gólokat szereztem ellene. A két csapat őszi mérkőzésén én szereztem a vezető gólunkat, és akkor is betaláltam, amikor két éve már három nullára vezettünk Fehérváron, mégis mindkét meccset elveszítettük – folytatta a 26 éves támadó. – Az előző bajnokság őszi szezonjában hazai pályán lőttem azt a gólt, amely a Fehérvár ellen a győzelmet jelentette. Jó lenne most is eredményesnek lenni, de a mi helyzetünkben nem az a fontos, hogy ki szerzi a gólt, hanem az, hogy mindenképpen nyernünk kell.”

Eddigi 99 NB I-es bajnokiján 14 gólt szerzett a 12-szeres montenegrói válogatott szélső, hármat a fehérváriak ellen. Nyilván úgy lenne szép a jubileum, ha tovább növelné góljai számát.

„Amikor csaknem négy éve Kisvárdára kerültem, nemigen gondoltam arra, hogy elérem ezt a mérföldkövet, de boldog vagyok, hogy úgy néz ki, sikerül – mondta lapunk érdeklődésére Driton Ca­maj. – Sok szép élmény köt ehhez a csapathoz és a városhoz, pályafutásom során ez az első és egyetlen klub, amelynek színeiben a századik bajnoki mérkőzésemet játszhatom. Nagyon sokat segítettek a kisvárdai évek karrierem alakulásában, innen lettem válogatott játékos, kiléphettem a nemzetközi porondra. De ezzel be is fejezem a nosztalgiázást, mert most csak egyvalami foglalkoztat, az, hogy a bajnokság végén a vonal felett legyünk.”

A montenegrói szélső alapemberré nőtte ki magát, a jubileumi bajnokin is a kezdő tizenegyben kap helyet a Fehérvár FC ellen.

Századik NB I-es mérkőzését játszhatja Driton Camaj, aki 2020. szeptember 4-én, a Puskás Akadémia ellen hazai pályán 3–0-ra elveszített bajnokin mutatkozott be a kisvárdai csapatban.

Jelentős mérföldkőhöz érkezik Driton Camaj, a Kisvárda montenegrói szélsője, aki egyik kedvenc ellenfele, a Fehérvár ellen jubilálhat. A szerdai nap másik összecsapásán a korábban a Puskás Akadémiában is megforduló Antonio Mance kiváló formában kezdte az évet, a Zalaegerszeg támadóját jól ismerik Felcsúton, tudják, melyek a horvát játékos erősségei.