Válogatott: Juhász biztosan a kezdőcsapat tagja lesz - Egervári

Vágólapra másolva!
2011.09.05. 17:11
null
Juhász Roland (balra) visszatér a válogatott kezdőjébe<br />(Fotó: Németh Ferenc)
Címkék
Egervári Sándor szövetségi kapitány kijelentette: Juhász Roland a kezdőcsapat tagja lesz a Moldova–Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn, amelyre kedden kerül sor Kisinyovban.

A válogatott a tervezett 20 fős keret helyett 19 játékossal érkezett meg Moldovába, Lipták Zoltán ugyanis még érzi kisebb sérülését, és a szakmai stáb úgy döntött, nem érdemes egy komolyabb sérülést kockáztatni a védő szerepeltetésével, így a futballista nem tartott a csapattal – olvasható az MLSZ hivatalos oldalán.

Az ebéd után Egervári Sándor, valamint Juhász Roland és Elek Ákos vett részt a válogatott sajtótájékoztatóján. A moldovai újságírók a két csapat 2007-es összecsapásáról próbálták faggatni Egervári Sándort, ám a szövetségi kapitány nem kívánt a négy évvel ezelőtti (3–0-ás moldovai sikerrel végződő) mérkőzéssel foglalkozni, mivel akkor még nem ő irányította az együttest. A tavalyi, budapesti selejtező kapcsán azonban elmondta: egységes, szervezett moldovai csapattal szemben sikerült 2–1-re győznünk, és az a találkozó is bizonyította, hogy holnap nehéz dolguk lesz a mieinknek.

Elek Ákos a tavalyi meccs kapcsán kijelentette: teljesen más volt a szituáció a budapesti összecsapás előtt, hiszen egy svédországi vereség után, jelentős teherrel a vállán lépett pályára válogatottunk, most viszont egy önbizalommal teli magyar csapat várja a találkozót. Juhász Roland hozzátette: senki se gondolja, hogy eufórikus állapotban van a válogatott, utoljára szombaton volt beszédtéma a svédek legyőzése, azóta már kizárólag a moldovaiak elleni selejtezővel foglalkoznak a játékosok.

Újságírói kérdésre válaszolva Egervári Sándor határozottan kijelentette: Juhász biztosan a kezdőcsapat tagja lesz, mivel alapembere az együttesnek, és ha játékra kész állapotban van, övé az egyik hely a védelem tengelyében. A szövetségi kapitány a kezdőcsapatról nem adott ennél bővebb információt, csak közvetlenül a találkozó előtt hirdeti ki, kik kezdenek a 19.45-kor kezdődő összecsapáson. A mieink ma helyi idő szerint 19.30-kor edzenek a holnapi találkozó helyszínén, a kisinyovi Zimbru-stadionban.

KIRÁLY: MENTÁLIS FÖLÉNY ÉS EGYSÉG KELL!

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: női kézi NB I, Serie A, Afrika-kupa, darts-vb, Négysáncverseny

Birkózás
6 órája

Humphries nagyszerű meccsen jutott tovább, Van Veen és Van Gerwen is nyert

Egyéb egyéni
6 órája

Stopira – lesz magyar a világbajnokságon!; Tóth Zoltánt Szentmihályi fotójával üldözték

E-újság
7 órája

Kikapott a rájátszásért küzdő Steelers, Panthers és a Buccaneers is – videó

Amerikai sportok
7 órája

Sportőrület-hungarikum – Vincze András publicisztikája

Egyéb egyéni
7 órája

Pakisztáni válogatott játékost szerződtethet a Ferencváros – sajtóhír

Labdarúgó NB I
8 órája

Az év legnézettebb videói: Szoboszlai Dominik találkozása Cristiano Ronaldóval játékoskísérőként, majd ellenfélként

Magyar válogatott
8 órája

Férfi futsal NB I: már hét másodperc után betalált, háromgólos győzelmet aratott a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
9 órája
Ezek is érdekelhetik