U17: a második meccsen is vereség a horvátoktól

mlsz.hu mlsz.humlsz.hu mlsz.hu
2011.02.17. 16:38
Címkék
Az Európa-bajnoki selejtezők elitkörére készülő magyar U17-es válogatott csütörtökön délelőtt lejátszotta második horvátországi felkészülési mérkőzését is a házigazdák ellen. Az Umagban megrendezett összecsapáson kiegyenlített mérkőzést játszott a két csapat, a horvátok az utolsó húsz percben szerzett két találattal 2–0-ra nyerni tudtak.

Bene Ferenc szövetségi edző együttese szervezettebben, pontosabban játszott, mint a két csapat keddi mérkőzésén, a jó iramú, színvonalas összecsapás végig egyenlő erők küzdelmét hozta. Együttesünk előtt több nagy gólszerzési lehetőség is adódott a találkozó során, a helyzetek kihasználásával azonban nem volt szerencsénk, míg a házigazdák a meccs hajrájához közeledve két jól eltalált távoli lövéssel kétgólos előnyre tettek szert, és 2–0-ra megnyerték a mérkőzést.

A mieink a Banai Dávid – Csató Martin (Eperjesi Gábor, 41.), Zsirai Martin (Kelemen Márk, 65.), Szilvási Péter, Zámbó Dániel – Halmai Ramon, Farkas Aurél, Pintér András – Szécsi Márk, Szenes Bence (Barcsay Márk, 55.), Bese Barnabás (Prosser Dániel, 65.) összeállításban szerepeltek a találkozón.

„El kell ismernünk, hogy előző mérkőzésünkön fölényben játszott a hazai együttes, a mai találkozó azonban kiegyenlített volt, ezúttal felkészültebb, szervezettebb futballt játszottunk, alkalmazkodni tudtunk a nemzetközi élvonal iramához – értékelt a mérkőzés után Bene Ferenc. – A támadójáték továbbra sem volt elég hatékony, és az utolsó húsz percre elfáradtunk, ekkor kaptuk a gólokat is. A horvát válogatott Európa élvonalába tartozik, öt-hat játékosuk már a felnőttbajnokságban szerepel, a találkozókon érezhető volt, hogy ebből a szempontból jelenleg előttünk járnak. Összességében nagyon sok hasznos tapasztalattal járt a két összecsapás, hiszen a játékosok a saját bőrükön érezhették, mit jelent a nemzetközi élfutball ritmusában mérkőzéseket játszani.”

A mieink a Banai Dávid – Csató Martin (Eperjesi Gábor, 41.), Zsirai Martin (Kelemen Márk, 65.), Szilvási Péter, Zámbó Dániel – Halmai Ramon, Farkas Aurél, Pintér András – Szécsi Márk, Szenes Bence (Barcsay Márk, 55.), Bese Barnabás (Prosser Dániel, 65.) összeállításban szerepeltek a találkozón.

„El kell ismernünk, hogy előző mérkőzésünkön fölényben játszott a hazai együttes, a mai találkozó azonban kiegyenlített volt, ezúttal felkészültebb, szervezettebb futballt játszottunk, alkalmazkodni tudtunk a nemzetközi élvonal iramához – értékelt a mérkőzés után Bene Ferenc. – A támadójáték továbbra sem volt elég hatékony, és az utolsó húsz percre elfáradtunk, ekkor kaptuk a gólokat is. A horvát válogatott Európa élvonalába tartozik, öt-hat játékosuk már a felnőttbajnokságban szerepel, a találkozókon érezhető volt, hogy ebből a szempontból jelenleg előttünk járnak. Összességében nagyon sok hasznos tapasztalattal járt a két összecsapás, hiszen a játékosok a saját bőrükön érezhették, mit jelent a nemzetközi élfutball ritmusában mérkőzéseket játszani.”

Válogatottunk következő felkészülési mérkőzéseit március elején vívja a fehéroroszokkal.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
4 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
17 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
30 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
54 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik