Labdarúgás: elhunyt az UEFA-tornán aranyérmes magyar csapat szélsője

2010.10.11. 19:35
Címkék
Életének 68. évében hosszan tartó betegség után elhunyt Faliszek Sándor, az 1960-as ausztriai ifjúsági UEFA-tornát nyert magyar válogatott jobbszélsője – tudatta a Magyar Labdarúgó-szövetség.

Faliszek Sándor 1943. május 14-én született Budapesten, labdarúgó pályafutását az MTK-ban kezdte, ahol sokáig Sándor Károly utódjaként tartották számon. Ezt követően az Újpesti Dózsában, majd az akkoriban szintén élvonalbeli Egri Dózsában szerepelt. Legnagyobb sikerét 1960-ban érte el, tagja volt az Európa-bajnokság elődjeként számon tartott ifjúsági UEFA-tornán aranyérmes együttesnek, amelyben olyan labdarúgókkal szerepelt együtt, mint Farkas János, Mészöly Kálmán, vagy Ihász Kálmán.

Egerben tanári, valamint szakedzői képesítést szerzett, labdarúgó-pályafutása után kisebb csapatoknál edzősködött, illetve testnevelőtanárként is dolgozott. Faliszek Sándort a Magyar Labdarúgó-szövetség és a teljes magyar labdarúgó-társadalom gyászolja.

Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Jordánia–Algéria csoportmeccs

Foci vb 2026
1 perce

Haaland csatlakozott Kane mellé, de Kocsis Sándortól még messze van

Foci vb 2026
10 perce

Statisztikák: Haaland rekordokat halmozott – ez lesz a legjobb vb-aranycipőcsata valaha?

Foci vb 2026
14 perce

Foci vb 2026: Jordánia–Algéria

Foci vb 2026
21 perce

Benbuali a kispadon, első győzelmére hajt Jordánia és Algéria – itt vannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
27 perce

Ötgólos meccsen verte Norvégia Szenegált – videók

Foci vb 2026
50 perce

3–2-re legyőzte Szenegált és továbbjutott Norvégia

Foci vb 2026
1 órája

Haaland is duplázott, Norvégia ötgólos thrilleren verte meg Szenegált a vb-n

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik