Labdarúgás: vasárnap felavatják a Buzánszky Jenő Stadiont

2010.09.02. 13:53
Címkék
Szeptember 5-én, vasárnap nagyszabású futballünnepet rendeznek Dorogon. Először felavatják a Buzánszky Jenő tiszteletére épített műfüves pályát, majd a városi stadionban márványtáblát lepleznek le, amely azt hirdeti: a létesítmény neve ezentúl Buzánszky Jenő Stadion – számolt be róla az MLSZ hivatalos honlapja.

Buzánszky Jenő ez év május 4-én ünnepelte 85. születésnapját. Ennek tiszteletére a Német Labdarúgó-szövetség által alapított Fritz Walter Alapítvány vezetősége ígéretet tett arra, hogy Dorogon segít felépíteni egy műfüves kis pályát. A szavakat tettek követték, és egy négyes megállapodás keretében (melyet Dorog város önkormányzata, a Fritz Walter Alapítvány, a Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó-szövetség és a Buzánszky Jenő Labdarúgó Utánpótlás-nevelési Alapítvány kötött meg) mostanra elkészült a dorogi Petőfi Sándor Általános Iskola sportudvarán egy 20 méterszer 40 méteres, palánkokkal határolt és világítással is ellátott műfüves pálya. Az építkezés anyagi fedezetét Dorog és a Fritz Walter Alapítvány állta, mindkét szervezet 10-10 millió forinttal járult hozzá a kivitelezéshez.

A műfüves pálya avatása 2010. szeptember 5-én, vasárnap 9 órakor lesz a Petőfi iskola udvarán (Dorog, Iskola utca 1.). Az ünnepségre Jenő bácsi kívánsága szerint remélhetőleg sok vendég érkezik majd. Várhatóan tiszteletüket teszik a régi futballistatársak, a megye és a város vezetői, a Parlament kulturális és sportbizottsága, valamint a sport szakállamtitkárság is képviselteti magát. Természetesen a Magyar Labdarúgó-szövetség vezetősége is hivatalos az eseményre. A pályaavató-ünnepség után Jenő bácsi végzi el a kezdőrúgást a 7-8 évesek számára megrendezendő Buzánszky-kupán.

A műfüves pálya átadását követően meghitt ünnepségre kerül sor a már sok szép napot megért dorogi futballstadionban. Tittmann János polgármester és Buzánszky Jenő együttesen leplezik le azt a márványtáblát, amely a jövőben azt hirdeti majd nagy betűkkel, hogy a létesítmény neve Buzánszky Jenő Stadion.

Mindkét eseményre nagy szeretettel várják a rendezők a labdarúgás szerelmeseit és Buzánszky Jenő tisztelőit.

A műfüves pálya avatása 2010. szeptember 5-én, vasárnap 9 órakor lesz a Petőfi iskola udvarán (Dorog, Iskola utca 1.). Az ünnepségre Jenő bácsi kívánsága szerint remélhetőleg sok vendég érkezik majd. Várhatóan tiszteletüket teszik a régi futballistatársak, a megye és a város vezetői, a Parlament kulturális és sportbizottsága, valamint a sport szakállamtitkárság is képviselteti magát. Természetesen a Magyar Labdarúgó-szövetség vezetősége is hivatalos az eseményre. A pályaavató-ünnepség után Jenő bácsi végzi el a kezdőrúgást a 7-8 évesek számára megrendezendő Buzánszky-kupán.

A műfüves pálya átadását követően meghitt ünnepségre kerül sor a már sok szép napot megért dorogi futballstadionban. Tittmann János polgármester és Buzánszky Jenő együttesen leplezik le azt a márványtáblát, amely a jövőben azt hirdeti majd nagy betűkkel, hogy a létesítmény neve Buzánszky Jenő Stadion.

Mindkét eseményre nagy szeretettel várják a rendezők a labdarúgás szerelmeseit és Buzánszky Jenő tisztelőit.

Legfrissebb hírek

Nulla változása a kolumbiai és a kongói kezdőben

Foci vb 2026
15 perce

Vb 2026: Kolumbia és a Kongói DK sem változtatott – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
17 perce

Statisztikák: Luka Modric a negyedik világon, aki elérte a 200. válogatottságot

Foci vb 2026
25 perce

Horvátország fél gőzzel is nyert, Panama már nem juthat tovább a csoportkörből

Foci vb 2026
43 perce

Horvátország egygólos győzelmet aratott Panama ellen

Foci vb 2026
45 perce

Budimir remek csere volt, az ő góljával verte meg Panamát Horvátország – videó

Foci vb 2026
1 órája

Gól nélküli első félidő után folytatódik a Panama–Horvátország mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Három lövés, 1 kaput találó, 0.11-es xG, 0 gól a panamai–horvát első félidejében

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik