U19-es válogatott: hosszabbításban lőtt büntetővel nyert a Szapor-csapat

2010.04.06. 19:13
Címkék
A május 3–8. között Tatabányán és Telkiben megrendezendő Európa-bajnoki elitkörre készülő U19-es labdarúgó-válogatottunk tagjai kedden Tatabányán játszottak felkészülési mérkőzést Montenegró korosztályos csapatával. Szapor Gábor gárdája kemény csatát vívott a vendégekkel (a második félidőben két montenegrói játékos, valamint Ladányi Tibor is piros lapot kapott), s Tischler Patrik 92. percben, tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra győzött.

A Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos oldalán olvasható beszámoló szerint a mieink többet birtokolták a labdát, mint a montenegrói gárda, mezőnyfölényünk helyzetekben is megmutatkozott, de ezek közül az első félidőben egyet sem sikerült értékesíteni. A montenegróiak gyors kontratámadásokra alapozták játékukat, de ezek az akciók nem hordoztak magukban sok veszélyt.

A második negyvenöt percben sok szabálytalanság tördelte a játékot. A 69. percben a nem sokkal azelőtt csereként beálló Ladányi Tibor már második sárga lapját kapta meg, így le kellett vonulnia a pályáról, majd a 78. percben Sztefan Savics is piros lapot kapott.

A 92. percre is maradt kiállítás: Ilija Buluhovics a tizenhatoson belül lerántotta Tischler Patrikot, ezért a vendégek védője is megkapta a pirosat. A tizenegyest Tischler végezte el, és higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett, így a magyar válogatott az utolsó percben megnyerte a mérkőzést.

– Szikrázóan kemény, jó iramú mérkőzésen egy jogos büntetőből szerzett góllal tudtunk győzni – nyilatkozta az MLSZ-nek a találkozó után Szapor Gábor. – Az Eb-selejtező elitkörében is hasonló mérkőzésekre számíthatunk, ezért örülök, hogy jobban játszottunk ellenfelünknél és meg is nyertük a meccset.

A két együttes szerdán 15 órakor Telkiben ismét összeméri tudását.

A második negyvenöt percben sok szabálytalanság tördelte a játékot. A 69. percben a nem sokkal azelőtt csereként beálló Ladányi Tibor már második sárga lapját kapta meg, így le kellett vonulnia a pályáról, majd a 78. percben Sztefan Savics is piros lapot kapott.

A 92. percre is maradt kiállítás: Ilija Buluhovics a tizenhatoson belül lerántotta Tischler Patrikot, ezért a vendégek védője is megkapta a pirosat. A tizenegyest Tischler végezte el, és higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett, így a magyar válogatott az utolsó percben megnyerte a mérkőzést.

– Szikrázóan kemény, jó iramú mérkőzésen egy jogos büntetőből szerzett góllal tudtunk győzni – nyilatkozta az MLSZ-nek a találkozó után Szapor Gábor. – Az Eb-selejtező elitkörében is hasonló mérkőzésekre számíthatunk, ezért örülök, hogy jobban játszottunk ellenfelünknél és meg is nyertük a meccset.

A két együttes szerdán 15 órakor Telkiben ismét összeméri tudását.

 

U19-ES VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Montenegró 1–0 (0–0)
Magyarország: Kovácsik Ádám – Major Ádám, Szűcs László, Kálnoki Kis Dávid, Ódé Norbert – Margitics Andor, Egerszegi Tamás (Ladányi Tibor, 59.) – Simon Krisztián, Németh László, Csiki Norbert (Nagy Tibor, a szünetben) – Tischler Patrik. Szövetségi edző: Szapor Gábor
Gólszerző: Tischler (92. – 11-esből)

 

Legfrissebb hírek

Vb 2026: visszavonul a válogatottól a csehek gólzsákja

Foci vb 2026
6 perce

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
15 perce

A portugál játékvezető nyitja az egyenes kieséses szakaszt a vb-n

Foci vb 2026
16 perce

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
22 perce

„Bár több figyelmet fordítanak ránk, szerintem egy kicsit még mindig alulértékelnek bennünket”

Foci vb 2026
35 perce

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
39 perce

A német szurkolók bevették a Times Square-t – videó

Foci vb 2026
50 perce

„Egy kicsit még mindig alulértékelnek bennünket” – japán játékosok vb-nyerésről, fejlődésről

Foci vb 2026
51 perce
Ezek is érdekelhetik