U20-as vb: megvolt a mieink első edzése - szörnyű talajon

2009.09.24. 20:31
Címkék
Miközben már javában zajlott az egyiptomi hadsereg alexandriai stadionjában az U20-as korosztály 17. világbajnokságának megnyitója, s közeledett a nyitómeccs, az Egyiptom-Trinidad és Tobago találkozó kezdete, megtartották első helyszíni edzésüket a mieink is. Az eredetileg tervezetthez képest jelentősen változott a program, mert a tréningre biztosított pálya talaja, enyhén szólva, hagyott maga után némi kívánnivalót, de ennek ellenére kitűnő hangulatban zajlott az egyórás labdás és labda nélküli gyakorlatokból álló premier.

A két sérülttel, Simon Andrással és Balajti Ádámmal a két masszőr, Halmai Tamás és Venczel József külön foglalkozott, alaposan megdolgoztatva az állapotukat illetően határozott javulást mutató játékosokat, Németh Krisztián pedig alig fél óra után kapott felmentést a folytatás alól.

Egervári Sándor, Kenyeres Imre és Lukács József a többieket dirigálta, miután igyekeztek megtalálni a játéktér edzésre alkalmas részét. Látszott, hogy a szokottnál fontosabb a labda levegőben tartása, mert így nem kellett attól tartani, hogy a hepehupás, kőkemény talajon esetleg messzire pattan. Miközben válogatottunk orvosa, dr. Szilágyi György is óvatosságra intett mindenkit, addig Bazsánt József, a csapat menedzsere eredményesen intézkedett telefonon: a pénteki két tréning biztosan más, remélhetőleg sokkal jobb pályán lesz majd.

Az ünnepélyes megnyitón, s az azt követő első találkozón egyébként Czuppon Péter, küldöttségünk egyik vezetője, valamint a szövetségi edző „szabadnapos" segítője, Pisont István képviselte a mieinket, utóbbi leckét is kapott: térképezze fel a két pályára lépő együttest, főleg persze a hazaiakat, hiszen előfordulhat, hogy a későbbiek során összekerülünk velük.

Legfrissebb hírek

30 órán át utazott a szenegáliak BL-győztes kapusa

Foci vb 2026
7 perce

Közleményt adott ki az MBSZ Németh Zsanett halálával összefüggésben, és a család is megszólalt

Birkózás
9 perce

Realista vagy inkább túlzottan optimista az amerikaiak legendája?

Foci vb 2026
22 perce

Vízilabda: Montenegrótól is kikapott az U18-as válogatott

Utánpótlássport
37 perce

Maresca már télen tudta, hogy a Manchester City vezetőedzője lesz

Angol labdarúgás
38 perce

Az ultrafutás új oldalát tapasztalhatta meg Edelényben

Csupasport
44 perce

Tshabalala sem feledkezett meg Ochoáról

Foci vb 2026
47 perce

Ha június 29. és futball-vb, akkor Pelé, Maradona, Hakan Sükür és egy amerikai csoda

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik