"Ma mi győzzünk kettő egyre!"

P. T.P. T.
2005.08.17. 00:15
Címkék
Kenesei Krisztián immáron azon kevés magyar labdarúgó közé tartozik, akik azzal büszkélkedhetnek, hogy gólt rúgtak a Real Madridnak. A válogatott támadó érdemeiből mit sem von le, hogy 11 méterről, senkitől sem zavartatva, vagyis büntetőből talált Iker Casillas kapujába.
Kenesei Krisztián: egy korty a reménybeli sikerre (Fotó: Németh Ferenc)
Kenesei Krisztián: egy korty a reménybeli sikerre (Fotó: Németh Ferenc)
Kenesei Krisztián: egy korty a reménybeli sikerre (Fotó: Németh Ferenc)
Kenesei Krisztián: egy korty a reménybeli sikerre (Fotó: Németh Ferenc)
Kenesei Krisztián: egy korty a reménybeli sikerre (Fotó: Németh Ferenc)
Kenesei Krisztián: egy korty a reménybeli sikerre (Fotó: Németh Ferenc)
- Magam is nagy dolognak tartom, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen eredményes lehettem - tekintett vissza a vasárnap este történtekre Kenesei Krisztián. - Habár magam sem voltam meggyőződve afelől, hogy a tizenegyes joggal járt nekünk, hiszen azt hittem, a szabálytalanság kívül történt. Persze, eszemben sem volt tiltakozni az ítélet ellen… Külön öröm számomra, hogy amikor pályára léptem, annak az Illés Bélának a helyét foglalhattam el, akivel hosszú éveken át futballoztam együtt az MTK-ban, és akit a mai fiatalok bátran tekinthetnek a példaképüknek.

- Mint a madridi gyerekek Raúlt és Zinedine Zidane-t.
- Valahogy úgy. Tudja, az a legszebb az egészben, hogy akár nyerhettünk is volna a klasszisok ellen. Persze, attól sztárok a sztárok, hogy amíg mi egymás után hagytuk ki a helyzeteket, ők kettőből kettőt értékesítettek, és ezzel győztek is. Napokkal a találkozó lefújását követően is azt mondom: hiába kaptunk ki, csodálatos volt ellenük futballozni.

- Szerda késő délutánra azért felejtse el őket!
- A Real után jön Argentína, ez óriási. Még akkor is, ha a mai még nehezebb mérkőzésnek ígérkezik, mint a hét végi volt, hiszen ez már nem sorolható a gálameccsek kategóriájába. Ennek ellenére, ha szóhoz jutok, igyekszem úgy teljesíteni, hogy mindenki elégedett legyen velem. Avagy: bizonyítani akarom, hogy helyem van a válogatottban. És, hadd legyek telhetetlen, közben élvezni szeretném a játékot, mert ha valaki ezt teszi, akkor olyan nagy baj nem lehet.

- Vasárnap élvezte?
- Minden percét.

- Ha választhatna, hogy Kenesei Krisztián duplája ellenére kikap a válogatott, vagy más góljával egy nullára nyer, mire voksolna?
- Mivel a Real ellen megadatott nekem az az élmény, hogy gólt szerezzek, azt kívánom, más is élje ezt át, úgyhogy utóbbi variációra szavazok. De tudják mit: győzzünk kettő egyre, és egy gólt rúgok majd én is…

Szavazás

Kijutunk Matthäusszal a vb-re?

Legfrissebb hírek

Már a hosszabbítást tervezik a szövetségi kapitánnyal

Foci vb 2026
39 perce

Cristiano Ronaldo duplázott, Munoz és Budimir találata is három pontot ért – a 13. játéknap 7 gólja egy helyen

Foci vb 2026
45 perce

Daniel Munoz lett a Kolumbia–Kongó meccs legjobbja

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz James Rodríguez nyomdokaiba lépett – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

A hajrában szerzett góllal verte meg Kolumbia a Kongói DK-t – videó

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia is megszenvedett, de Munoz góljával legyőzte Kongót és továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Vége: Kolumbia csak kiharcolta a Kongói DK elleni győzelmet

Foci vb 2026
1 órája

Romlik az impozáns gólátlag – iksz a félidőben

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik