Paralimpia: Dani és Juhász a csoportkör után, Mató a 16 között búcsúzott

MTI MTIMTI MTI
2012.09.05. 14:56
Címkék
A vívócsarnokban ma öt magyar párbajtőröző szerepelt a londoni paralimpián, és közülük már csak egy van versenyben. Dani Gyöngyi és Juhász Tamás nem jutott tovább a csoportkörből, Mató Gyula viszont igen, de a nyolcaddöntőben ő is kikapott.

A kedden tőrben ezüstérmes Dani Gyöngyi (a B, azaz felállni képtelenek kategóriájában) egy győzelemmel és négy vereséggel nem jutott tovább a csoportkörből, mint ahogy a 2/2-es mérleggel záró Juhász Tamás sem (az A kategóriában, azaz felállni képesek között).

Utóbbiaknál Mató Gyula 2/2-vel fejezte be a csoportküzdelmeket, majd a nyolcaddöntőben 15:9-re kikapott a francia Romain Noble-tól, és kiesett.

Erőemelésben a kétfős csapatunkból a Pekingben hetedik Sas Sándor (100 kg) három rontott gyakorlattal helyezetlenül zárt, a 2004-ben bronzérmes Szávai Csaba (+100) – aki 54 évével a magyar küldöttség korelnöke – pedig az esti programban szerepel.

Amint arról korábban már beszámoltunk: a kerekesszékes vívó Krajnyák Zsuzsa bejutott a párbajtőrözők egyéni küzdelmében az elődöntőbe, viszont Juhász Veronika a negyeddöntőben vereséget szenvedett.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: megsérült Raphinha combja

Foci vb 2026
24 perce

Arda Güler: Elnézést kérek a török néptől, szégyelljük magunkat

Foci vb 2026
26 perce

Két gól az első két percben, Brazília hármat vágott – a kilencedik játéknap 7 gólja egy helyen

Foci vb 2026
44 perce

Montella: Büszke vagyok a játékosaimra, ilyen a futball

Foci vb 2026
1 órája

Hiába a rengeteg próbálkozás, Törökország nem tudott betalálni – STATISZTIKÁK

Foci vb 2026
1 órája

„Szégyenben vagyunk” – így keseregnek a török sportoldalak a kiesés után

Foci vb 2026
1 órája

Két meccsen rekordmennyiségű 62 kísérlet gól nélkül – a török vb-búcsú statisztikái

Foci vb 2026
1 órája

Amerikai pite: Brazília támadójátéka Vinícius Jr. egymaga – a 9. nap vb-kibeszélője

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik