London 2012: föld-levegő rakéták telepítését mérlegelik

MTI MTIMTI MTI
2012.06.12. 01:02
Címkék
Biztonsági megfontolásokból föld-levegő rakéták telepítését mérlegeli a nyári olimpiai játékok idejére London néhány pontján a brit kormány – tájékoztatott Philip Hammond védelmi miniszter.

A tárcavezető hétfőn a parlamentben megerősítette, hogy a David Cameron vezette kormány tanulmányozza a rakétatelepítés lehetőségét. A kabinet azonban még nem hozott végleges döntést.

Hammond hangsúlyozta: még ha a kormány úgy is dönt, hogy rakétákat telepít néhány lakóház tetejére, az nem jár veszéllyel az ott élőkre.

A brit haderő a múlt hónapban gyakorlatozott Londonban, hogy tesztelje a biztonsági rendszert a július 27. és augusztus 12. közötti ötkarikás játékokra. A hadgyakorlaton harci helikopterek és vadászgépek is részt vettek.

Hammond szerint a gyakorlatozás „elérte célját", a brit fegyveres erők készen állnak arra, hogy garantálják az olimpiai, illetve a paralimpiai játékok biztonságát, és emellett segítsék a rendőrség munkáját.

A brit hatóságok számára a közlekedés és a biztonság okozta legnagyobb aggodalmat a város harmadik olimpiája előtt.

Legfrissebb hírek

Az idény végén felhagy a kézilabdázással Nathalie Hagman

Kézilabda
21 perce

Udvardy Panna háromjátszmás győzelemmel kezdett a bogotái teniszversenyen

Tenisz
27 perce

Hazai pályán vághat vissza a Volán a Graznak az ICEHL elődöntőjében

Jégkorong
37 perce

Simon Petrát dicsérte a Fradi norvég beállója a Dortmund elleni párharc után

Kézilabda
1 órája

Olasz „kém” a bosnyákok edzésén – váratlan incidens a kedd esti pótselejtező előtt

Foci vb 2026
1 órája

Jasmin Mesanovic: Nem lesz könnyű az olaszoknak ellenünk

Foci vb 2026
1 órája

Betegség és sérülés nehezíti a görögök készülődését a mieink elleni meccsre

Magyar válogatott
1 órája

Gruber Zsombor: Most már ideje meccseket nyernünk

Magyar válogatott
1 órája
Ezek is érdekelhetik