„Kajak-kenuban viszonylag jól állunk, de a vízilabda döntője minden olimpián kritikus pont – mondta Kamuti Balázs a Pegazus Tours igazgatója, aki szerint ez így is marad. – Jelenleg hetvennyolc jegyünk van rá, de a szám mehet még fölfelé – potenciálisan akár kétszáz-háromszáz magyar szurkolhat a döntő alatt. Februárban volt egy jegyértékesítői konferencia Londonban, mindenkivel fölvettük a kapcsolatot, úgyhogy amint megvannak a sorsolások, egymás között – például a szerbekkel, a horvátokkal, az amerikaiakkal – azonnal elkezdjük a jegyek cseréjét. Bizonyos sportágakban pedig, például a női vízilabdában és a férfi kézilabdában várjuk a kvalifikáció végeredményét.”Kamuti Balázs a Pegazus Tours igazgatója, aki szerint ez így is marad. – Jelenleg hetvennyolc jegyünk van rá, de a szám mehet még fölfelé – potenciálisan akár kétszáz-háromszáz magyar szurkolhat a döntő alatt. Februárban volt egy jegyértékesítői konferencia Londonban, mindenkivel fölvettük a kapcsolatot, úgyhogy amint megvannak a sorsolások, egymás között – például a szerbekkel, a horvátokkal, az amerikaiakkal – azonnal elkezdjük a jegyek cseréjét. Bizonyos sportágakban pedig, például a női vízilabdában és a férfi kézilabdában várjuk a kvalifikáció végeredményét.”
Kamuti Balázs elmondta azt is: „a szóló jegyek már elfogytak. Egyedül Berki Krisztián döntőjére kapható különálló jegy, köszönhetően a londoniak segítségének, három hete felszabadítottak néhány páholyt. Az atlétika döntőkre 270 ezer forintba, tornadöntőkre 230 ezer forintba kerülnek egyes jegyek, Krisztián döntőjére 150 ezer forintért lehet hozzájutni a belépőhöz.”
„A londoni szervezők alapelve az, hogy minden csarnok legyen tele, másrészt külön törvényt hoztak a feketepiac ellen, így aki csak ajándékozás címszó alatt is kínálja a jegyét az
utcán, az akár börtönbüntetést is kaphat. Aki nem tud elmenni a versenyekre, de érvényes belépője van, az vagy a jegyértékesítőn vagy a szervező bizottság honlapján keresztül jogosult eladni a jegyét. Ennek az az oka, hogy minden eladott jegyet regisztrálunk, és tudnunk kell, ki használja fel azt, a szervezők kérésére át is kell adnunk a névlistákat” – mondta a szigort érzékeltetve Kamuti.
A jegyértékesítésben Magyarország a középmezőnyben áll: 19 ezer jegyet juttattak Budapestre a szervezők, akik „próbálták figyelembe venni az ország méretét és azt, milyen sportágban várhatók hazai sikerek”. Kamuti Balázs szerint „Pekinghez képest kevesebb a jegy, de többségében magyar érdekeltségű eseményekre szól.”