Kétgólos hátrányból mentett pontot a Győr a Budaörs ellen

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.04.11. 16:20
Így örült a góljának a budaörsi Pethő Bence (Fotó: Hagymási Bence (24 Óra)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Budaörs az ETO FC Győrt fogadta Tatabányán. Az első félidőben egyértelműen jobb volt a vendéglátó, amely kétgólos előnyt szerzett, de a komoly erőket mozgósító ETO a második félidőben egyenlített.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–ETO FC GYŐR 2–2 (2–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Varga Gábor, Rózsa Dávid)
BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Horváth E. (Halácsi, 78.), Petneházi, Molnár T. – Halmai Á., Pethő (Horváth R., 82.). Vezetőedző: Márkus Tibor
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Kiss M., Szabó T. (Bagi, a szünetben) – Szimcso (Horváth O., 69.), Berki (Molnár R., a szünetben), Májer (Vankó, 69.) – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Petneházi (28.), Pethő (37.), ill. Lipták (77.), Priskin (90.)
Márkus Tibor: –
Az első félidőben jól játszottunk, játékosaim betartották a megbeszélteket és szereztünk két gyönyörű gólt. A másodikban a kelleténél jobban próbáltunk őrizni az előnyünket, túlságosan magunkra húztuk ellenfelünket, ami megbosszulta magát.
Dobos Barna:
– Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, emiatt komoly hátrányba kerültünk. A szünetben rendet tettünk a fejekben, így a második játékrészben már megfelelő felfogásban futballoztunk, és ez eredményre vezetett. A második félidei játékért dicséret illeti a csapatomat, rászolgáltunk az egy pontra.

Az első negyedórában nem sok említésre méltó esemény történt a pályán, aztán az egyre jobban játszó Budaörs Petneházi Márk szépen eltalált szabadrúgásával, majd Pethő Bence remek egyéni megmozdulásával kétgólos előnyre tett szert. Nem volt érdemtelen a vendéglátó előnye, a hazaiak jobban, szellemesebben játszottak az inkább csak erőlködő ETO-nál, és ami a lényeg: a lehetőségeikkel is jobban éltek.

A második félidőben majdnem felborult a pálya: az egy pontért küzdő Győr hatalmas fölényben játszott, a Budaörs kontrákból próbált megélni. Lipták Zoltán szépítő találata után még nagyobbá vált a vendégek fölénye, akik az utolsó percekben egy védelmi hiba után egyenlítettek. Összességében igazságos döntetlen született az egyébként izgalmas, élvezetes találkozón.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

Itt a vége, a Győr megmentett egy pontot, a Budaörs elszórakozott kettőt. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: egyenlít a Győr! Egymásra vár a kapus és a védelem, Vankó visszaemeli a labdát az alapvonalról, Priskin pedig közelről befejeli. 2–2!

88. perc: Molnár centikkel marad le Priskin lefejelt labdájáról.

Jót tett a meccsnek a győri gól, izgalmas a vége.

85. perc: Pintér Dominik kap sárgát.

82. perc: újabb hazai csere: Pethő Bence helyén Horváth Roland. Csatár helyett csatár.

Izgalmas lesz a vége!

78. perc: Cserél a Budaörs: Horváth Emil helyén Halácsi Fülöp.

77. perc: Ez már igen, szépít a Győr! Egy bedobás után kifejelt labdát Lipták Zoltán durrant 13 méterről a léc alá. 2–1!

76. perc: ez sincs bent, Temesvári fejel kapufát egy szöglet után.

Pedig Priskin már húzza a jobb lábát...

69. perc: Újabb kettős győri csere: Szimcso Viktor és Májer Milán helyén Horváth Olivér, valamint Vankó Imre.

Nyom a Győr, a visszaálló Budaörs kontrákra játszik, a nagy birkózás közepette kevés az említésre méltó esemény.

64. perc: Temesvári letarolja Pethőt, sárgát kap.

57. perc: egy hazai kontra végén Menyhárt Attila marad a földön, de nincs baj,

Eddig egyértelműen fölényben játszik a vendégcsapat.

51. perc: 20 méterről kap szabadrúgást a Győr, de Kiss sorfalon megpattanó labdáját megfogja Szabó.

A szünetben kettőt cserélt a Győr: Szabó Tamás és Berki István helyén Bagi István és Molnár Rajmund a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első játékrésznek, két góllal vezet a Budaörs.

44. perc: Halmai visszagurított labdáját Pethő lőtte centikkel mellé. A győri védelem ismét csak asszisztált.

39. perc: Májer szabadrúgása száll mellé.

37. perc: Ott a második budaörsi találat! Pethő kap remek indítást a tizenhatoson belül, lekezeli, majd egy pattanás után a jobb felsőbe lő. Szép egyéni megoldás, bár sehol egy védő körülötte. 2–0!

35. perc: Lipták meg addig reklamál, amíg kidumálja magának a sárgát, de most megúszta.

33. perc: Pethő ziccerben leadott lövését, Ruisz védte, de a játékvezető kezezés miatt a Győrnek ítélt szabadrúgást.

31. perc: Közel volt az egyenlítés, de Priskin elhibázta a ziccert, miután már a kapust is kicselezte. Aztán szöglet után fölé fejelt a góllövőlista vezetője.

28. perc: GÓL! Vezet a Budaörs! Egy jobboldali szabadrúgást Petneházi Márk tekert a rövid felsőbe. Szép megmozdulás volt! 1–0

26. perc: Zsidai 30-ról próbálkozik, jól eltalált labdája nem sokkal száll fölé.

Az elmúlt percekben felpörgött az eddig langyos összecsapás.

Halmai Ádám ollózása volt az első félidő egyik legszebb jelenete (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

21. perc: Halmai szép mozdulattal, ollózva lőtt kapura, de blokkoltak a védők.

20. perc: Szimcso közeli lövését fogja Szabó, de előtte Priskin kezére pattant a labda.

19. perc: a jobbösszekötő helyéről végezhetett el szabadrúgást a Győr, de a hazai védelem tisztázott.

13. perc: Pethő 25-ről, kapásból próbálkozik, de lövése jócskán fölé száll.

5. perc: Horváth Emil lő fölé 15 méterről.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a Győr indította útjára a labdát.

Zászlót cserélnek a csapatok (Fotó: Hagymási Bence /24 Óra)

Ősszel, Győrben 1–0-ra győzött az ETO, a találkozó egyetlen gólját a góllövőlista élén 17 találattal álló Priskin Tamás szerezte. Priskin a Haladás ellen is eredményes volt és most is kezd.

A forma igencsak eltérő: a Budaörs a szerdai, hétközi fordulóban 5–0-ra kikapott Nyíregyházán, míg a Győr hazai pályán 3–0-ra verte a Haladást.

Egyetlen helyezés és pont a különbség a Budaörs és a Győr között (előbbi 45 ponttal a 9., utóbbi 44-gyel a 10.), így akár helycsere is történhet a két csapat között a mérkőzés után.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal visszaeső és jelenleg csak kilencedik Budaörs a nála egy ponttal kevesebbet gyűjtött ETO FC Győr ellen.

Készülődik a Győr (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)