A Paks sem bírt a Mezőkövesddel, már 12 meccses a veretlenségi sorozat

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.03.06. 16:48
A Paks izgalmas mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott a vendég Mezőkövesddel a labdarúgó NB I 25. fordulójában. Pintér Attila együttese kétszer is vezetett, ám a tolnaiak mindig egyenlíteni tudtak. Az immár 12 bajnoki óta veretlen kövesdiek közelebb álltak a győzelemhez, a meccsen tíz sárga lapot és Bognár Györgynek egy pirosat is kiosztott a játékvezető.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A zöld mezes Paks sem tudta megtörni a Mezőkövesd veretlenségi sorozatát (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Paksi FC–Mezőkövesd 2–2 (Haraszti 75. – 11-esből, Sajbán 85., ill. Vutov 28., Besirovic 76.)

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Klubrekordnak számító, sorozatban 11 veretlen bajnokival várta a szombati mérkőzést a Mezőkövesd Zsóry, amely december 5. óta nem kapott ki a bajnokságban. Ez idő alatt hat győzelem mellett öt döntetlent ért el, az utolsó helyről az ötödikre kapaszkodott fel, s úgy utazott Paksra, hogy döntetlennel a forduló többi mérkőzésétől függetlenül marad is az előkelő pozícióban. Pintér Attila vezetőedző irányításával tehát a Mezőkövesd a mezőny egyik legmasszívabb együttesévé lépett elő, mivel e sorozatban szerepel a listavezető Ferencváros elleni döntetlen (2–2), illetve a második helyezett Puskás Akadémia legyőzése (1–0) is. Bár az eredményeket tekintve idegenben jobbára az egy-egy pontokkal is megelégszik: a Kisvárda Master Good, a Mol Fehérvár és az MTK Budapest ellen gól nélküli, legutóbb a Diósgyőr ellen 2–2-es döntetlent ért el. Az okfejtésnek némileg ellent mondott, hogy a 2. perc elején Cseri Tamás hatalmas helyzetet hagyott ki, a paksi stadion pedig fél perccel később is zengett az edzői dörgedelemtől.

A házigazda Paks sem szégyenkezhet, elvégre ha kizárólag a tavaszi szezonban elért eredményeket vesszük figyelembe, a Mezőkövesd 14 pontjával szemben Bognár György vezetőedző csapata 12 pontot szerzett a mérkőzés kezdetéig. Az első félidőben mutatott teljesítmény alapján azonban meglepetésnek hatott volna, ha a zöld-fehérek gyarapítják pontjaik számát, a Mezőkövesd ugyanis uralta a mérkőzést. Labdaszerzést követően három-négy rövid passzos átadást követően már indította is támadásait, s szinte kizárólag a bal oldalon. Marin Jurina és Dino Besirovic feltűnően sokszor futott el Osváth Attila vagy Böde Dániel mellett, s bár helyzet egyszer sem alakult ki, a házigazdának intő jel lehetett a rossz védekezés. Már csak azért is, mert a 28. percben a sokadik bal oldali elfutás végén Dino Besirovic pontosan adott középre, s Antonio Vutovmegszerezte a vezetést. Pintér Attila irányításával a Mezőkövesd idegenben eleddig csak egyszer szerzett vezetést, még decemberben a Budafok otthonában – akkor nyert is 1–0-ra.

Sok jót nem ígért tehát a folytatás a paksiaknak, ráadásul csak elvétve vezettek támadásokat, s ha el is jutottak a vendégek kapujáig, helyzetet az első félidőben nem alakítottak ki.

A második félidő elején aztán a Paks kezdett el támadni a pálya ugyanazon részén, mint a Mezőkövesd korábban. Szabó János számtalanszor húzódott előre, beadásai után a hazai csapat olykor már veszélyeztette is a kaput, az utolsó fél órára pedig a hazaiak visszaálltak a bajnokság korábbi szakaszában megszokott háromvédős rendszerre. Kisvártatva egyenlítettek is, mégpedig a bal szélen vezetett támadás végén: Szabó Jánost a tizenhatoson belül buktatta Vajda Sándor, a büntetőt Haraszti Zsolt értékesítette. A döntetlennek azonban csak egy percig örülhetett a Paks, mert Dino Besirovic szabadrúgásból gólra váltotta a Mezőkövesd második félidei egyetlen gólszerzési lehetőségét.

A kék-sárgák teljesen feladták a támadásokat, s a Paks a hajrában újra egyenlített. Bár az eredmény nem változott, meglehetősen feszülten fejeződött be a mérkőzés, a kispad előtti zónában reklamáló Bognár Györgyöt, a hazaiak vezetőedzőjét kiállította a játékvezető, míg a mérkőzést szinte végig reklamáló Pintér Attila sárga lapos figyelmeztetést kapott.

A döntetlennel tehát a kék-sárgák veretlenségi sorozata már 12 mérkőzésesre duzzadt, amelynél hosszabbal (14) ebben az idényben csak a Ferencváros büszkélkedhet.