A Ferencváros megbotlott az Üllői úton a Paks ellen

2012.10.19. 21:06
Böde Dániel rendületlenül próbálkozott korábbi csapata ellen, ám gólt nem szerzett (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 11. fordulójának pénteki játéknapján a Ferencváros az MVM Paksot fogadta, és egy fordulatos, izgalmas mérkőzésen döntetlen született.

A jelen korhoz mérten kifejezetten lendületbe jött a Ferencváros a Videoton és a Diósgyőr legyőzésével, és azt a Paksot fogadta a válogatott mérkőzések miatti szünet után, amely a kieső zóna közelébe sodródott. Természetesen a hazai csapat lépett fel támadó szellemben, de helyzetig nem jutott az első fél órában, miközben a paksiak kontrái szemernyi veszélyt sem rejtettek magukban. Az első Ferencváros-ziccerre a 37. percig kellett várnia a szerény számú hazai közönségnek, ekkor Gyömbér Gábor fejelt közelről a kapu mellé, de nem sokkal ezután egy már-már hamvába holt támadást Andrei Ionescu zárt le egy pontos és erős lövéssel: 1–0.

A fordulás után lelkesen nekiesett a hazaiaknak a Paks, három helyzet elrontása után az 54. percben Szabó János csúsztatása után közvetlen közelről Simon Attila már nem hibázott. 1–1.

A megzavarodott fővárosi zöld-fehérek ellen a vendégek még pár helyzetig eljutottak (Tököli Attiláé volt a legnagyobb), majd a hajrára fordulva egyre inkább mezőnyfölénybe került a Fradi, bár a távoli lövések nem értek célt, a közeliekbe rendre beledobta magát egy-egy védő, a beadásokat pedig hárította Csernyánszki Norbert.

A hajrá kezdetén gól esett a mérkőzésen, ferencvárosi adta a gólpasszt, ferencvárosiról került a labda a kapuba, mégis méla csöndben nézte a hazai közönség, mert Bori Gábor beadását Martin Klein ráfejelte Aleksandar Jovanovicra, akiről a meglepett kapus mellett-fölött a hálóba pattant a labda. 1–2.

Még mielőtt apátiába süllyedt volna a hazai B-közép, egy cseles szöglet után Gyömbér Gábor egyenlített.

A vége 2–2 maradt, pontot szerzett tehát az Üllői úton a Paks, megtört a Ferencváros lendülete.