Holman kihagyott 11-ese is belefért, bravúrgyőzelmet ért el a Honvéd Győrben

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.03.11. 21:50
Kovács Nikolasz és Tomás Tujvel is jól játszott, három ponttal tért haza a Honvéd Győrből (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 24. fordulójának záró mérkőzésén a második helyen álló ETO FC Győr a 13. Budapest Honvédot fogadta. A kispestiek Holman Dávid révén tizenegyest hibáztak, de szinte rögtön utána Keresztes Noel gólt szerzett az akkor már tíz emberrel küzdő győriek ellen, ez pedig elég volt a XIX. kerületiek sikeréhez (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

ETO FC Győr–Budapest Honvéd 0–1 (0–0)
Győr, ETO Park, 1867 néző. Vezette: Csonka Bence (Georgiou Theodoros, Szabó Dániel)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Szujó, Vianna – Tóth R. – Diarra (Huszár, 93.), Bumba (Boldor, 59.), Csontos (Boschilia, 77.), Skvarka – Kröhn (Lukics, 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
HONVÉD: Tujvel (Dúzs, 56.) – Kovács N. (Eördögh A., 77.), Szabó A., Pekár, Benczenleitner – Lőrinczy (Adorján, 77.), Nyitrai (Bocskay, 86.), Keresztes N. – Kerezsi (Kundrák, 77.), Holman, Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Keresztes N. (60.)
Kiállítva: Szujó (57.)
Kuznyecov Szergej: – Voltak helyzeteink, de be is kellene lőni őket a győzelemhez, a piros lapot és a következményeit pedig magunknak köszönhetjük.
Csertői Aurél: – Nehéz talajon küzdelmes mérkőzést játszottunk. A csapat fegyelmezetten küzdött, ezzel ellensúlyozta a Győr erényeit, viszont létszámfölényben túlságosan őriztük az előnyünket.

Csúszott-mászott a győzelemért a Honvéd (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

Az eső áztatta pályán nem volt könnyű dolguk a játékosoknak. Az első félidő mégis helyzetekkel kezdődött: Diarra nem talált kaput, Krajcsovics lövését lábbal védte Ruisz, Kerezsi kísérlete pedig Szujóról pattant kapu mellé. A legnagyobb helyzet a 38. percben maradt ki, amikor Szépe fejesét Tujvel védte bravúrral, és Kerezsi is jó helyen állt.

A második félidő inkább hazai lehetőségekkel indult. Aztán Szujó hibája, majd szabálytalansága után emberhátrányba került az ETO. A jogosan megítélt büntetőt Holman nem tudta értékesíteni, Ruisz védett. A Honvéd azonban percek alatt gólra váltotta az emberelőnyét: Keresztes Noel az egyik védőről lepattanó labdát lőtte a bal alsóba. A mérkőzés hajrája inkább az ETO-é volt, de az egyenlítés nem jött össze a győrieknek.

A Honvéd a győzelemnek köszönhetően 30 pontos, négy pont az előnye a kiesést jelentő 15. helyen álló Budafok előtt. A győriek az öt legutóbbi meccsükből csak egyet tudtak megnyerni, de még így is maradhattak a 2. helyen. 0–1