A New York City FC bejelentette Pascal Jansen érkezését – hivatalos

D. Á.D. Á.
2025.01.06. 19:02
Pascal Jansen a New York City FC új vezetőedzője (Fotó: newyorkcityfc.hu)
Az MLS-ben szereplő New York City FC hivatalosan is bejelentette, hogy Pascal Jansen veszi át a csapat irányítását.

Mint beszámoltunk róla, a Ferencváros az év utolsó napján jelentette be, hogy a klub vezetőedzőjét, Pascal Jansent kivásárolták a szerződéséből. Lapunk már akkor jelezte, hogy a City Football Group volt a kérő, amely az MLS-ben szereplő New York City FC tulajdonosa – erről később Fabrizio Romano transzferguru is posztolt az X-oldalán.

Labdarúgó NB I
2024.12.31. 13:16

Pascal Jansen New Yorkban folytatja pályafutását – NS-infó

Az amerikai irányt az FTC is megerősítette; ami az új edzőjelölteket illeti: a horvát Nenad Bjelica és a norvég Erling Moe ismét képbe kerülhet.

Immár pedig az amerikai klub is hivatalossá tette: Pascal Jansen négy évre írt alá a New York City FC-hez, amely az FTC közlése szerint 500 millió forintot fizetett a holland edzőért.

A New York City FC a Keleti konferencia hatodik helyén zárta a 2024-es alapszakaszt, majd a rájátszás második körében elvérzett a városi rivális New York Red Bulsszal szemben.

Az 51 éves Jansent június 13-án nevezték ki a Ferencváros vezetőedzőjének. Vezetésével az NB I-ben az FTC 16 mérkőzésen 10 győzelmet aratott, s 4 döntetlen mellett kétszer kapott ki. A Magyar Kupában a nyolcaddöntőbe vezette a csapatát, amely február 25-én az ETO FC Győrrel játszik. Az Európa-liga alapszakaszában az eddigi hat forduló során az FTC háromszor nyert három vereség mellett, és az így szerzett 9 ponttal a 16., rájátszást érő helyen áll.

Legfrissebb hírek

A Braga elleni párharc volt a plafon a Fradinak

Európa-liga
2 órája

Alaposan megbüntette az UEFA a Ferencvárost

Európa-liga
17 órája

Leandro: Kár, hogy Bragában nem volt esélyünk

Európa-liga
18 órája

Dibusz Dénes a Kórusiskolában

Labdarúgó NB I
18 órája

A Ferencváros az eddigi legjobb magyar szereplést fejezte be Európában a csoportkörök bevezetése óta

Európa-liga
20 órája

„Ezért is egyedülálló Leo” – Cristiano Ronaldo után Messi is elérte a 900 gólos határt

Minden más foci
21 órája

„A Ferencváros védelme átjáróháznak bizonyult, Ricardo Horta ragyogott” – portugál lapszemle

Európa-liga
2026.03.18. 22:09

Őrült izgalmak után időn túli hetesgóllal mentett pontot a Fradi az ETO elleni női kézirangadón

Kézilabda
2026.03.18. 21:05
Ezek is érdekelhetik