Tízgólos kiütéssel hangolt a Fradi a DVTK elleni rangadóra

2013.10.29. 12:26
A Mezőkövesd elleni iksz után Szekszárdon, a kupában javított Ricardo Moniz együttese (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó Magyar Kupa 4. fordulójában a Ferencváros hallatlanul könnyedén, 10–0-ra legyőzte az NB III Középcsoportjának kilencedik helyén álló Szekszárdot idegenben.

Ahogy az várható volt, a szekszárdi sporttelep megtelt nézőkkel, de a korai kezdés láthatóan így is rányomta a bélyegét a találkozóra, és a szurkolók, valamint a játékosok is álmosan kezdtek az első percekben.

A sokkal esélyesebbnek tartott vendégek így is már a 10. percben megszerezték a vezetést. Holman passza után Böde cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd még mielőtt a kifutó Kovács Balázs odaért volna, elgurította a labdát a hazaiak kapusa mellett. 0–1

A következő találatra sem kellett sokat várni, a 16. percben Józsi ívelt át jobbról a kapufa mellett helyezkedő Gyömbérnek, aki fejjel átemelte a labdát a messzire kifutó Kovács Balázs felett. 0–2

Ezután következett a mérkőzés egyik legvitatottabb momentuma. Hét perccel az első félidő vége előtt Böde tűnt el a tizenhatoson belül Ranga mellett. A játékvezető szabálytalannak ítélte a védő megmozdulását, ezért büntetőt ítélt, és felmutatta a pirosat is. A tizenegyest Józsi magabiztosan értékesítette, így már háromgólosra növelte csapata előnyét. 0–3

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, az emberelőnyben játszó zöld-fehérek könnyedén alakították ki a helyzeteket, sőt, a 48. percben már a negyedik góljukat is megszerezték. Józsi csavarta 21 méterről, ballal kapura szabadrúgásból a labdát, amely védhetetlenül a bal felsőbe
vágódott. 0–4

A 61. percben Somáliára nem jutott ember, így a csatár el tudta fejelni a labdát Kovács mellett. 0–5

Ezt követően csak úgy záporoztak a gólok. A 70. percben egy kis kavarodás után Böde bombázott a jobb felsőbe (0–6), majd Bönig fejelt felugrás nélkül a kapuba a 72. percben. 0˜–7

A 78. perceben Böde megszerezte a harmadik gólját is, miután Besic bal oldali beadásába sarokkal még bele tudott érni a 78. percben a hórihorgas ferencvárosi támadó. 0–8

A teljesen összeomló szekszárdiak kapujába Valpoort is betalált 8 perccel a vége előtt (0–9), sőt, a trükközni akaró hazai kapustól labdát lopó Busai is megszerezte az első találatát a meccsen. 0–10

A végeredmény is ez maradt, a Fradi nagyon simán, 10–0-ra legyőzte a Szekszárdot, és így bejutott a nyolcaddöntőbe.

Szekszárd:
Kovács B. – Schmidt, Márk A. (Kun, 71.), Pulcz, Czinkon (Elbegdorzs, 63.) – Deli D., Nánási, Ranga, Dobra (Kuklis, 58.) – Tóth P., Márton. Vezetőedző: Kvanduk János
Ferencváros: Jova – Bönig, Besic, Gerson, Gyömbér – Somália (Valpoort, 63.), Busai, Józsi, Holman (Ionescu, a szünetben), Jenner (Csukics, a szünetben) – Böde. Vezetőedző: Ricardo Moniz
Gólszerző:Böde (10., 70., 78.), Gyömbér (16.), Józsi (38. – 11-esből, 48.), Somália (61.), Bönig (72.), Valpoort (82.), Busai (90.)

FC AJKA (NB II)–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–6 (0–4)
Ajka, 200 néző. V: Berke B. (Kispál R., Horváth Z.)
AJKA: Tulipán – Domján, Fodor, Köles, Péter P. (Gunther, 36.) – Horváth A., Kanta Sz. Sipos N. – Skriba (Varga T., 74.), Major N. – Sowunmi (Meiczinger, 73.). Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
KAPOSVÁR: Posza – Földes, Petrache, Kovács O., Zámbó – Pavlovics (Albert Á., a szünetben), Coroian – Balázs B., Thian (Böjte, 59.), Haruna – Waltner (Dominic, 67.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Waltner (0–1) a 4., Balázs B. (0–2) a 36., Waltner (0–3) a 40., Waltner (0–4) a 45., Thian (0–5) az 57., Haruna (0–6) a 66. percben
Ifj. Mihalecz István: – Előre hoztuk pár nappal a halottak napját, a játékosok nagy többségének játékában semmi élet nem volt. A fiatalabb labdarúgók egy része csak a tévében látja a „való világot”, és attól tartok, csak később fogják fel a helyzet komolyságát.
Prukner László: – Korán rúgott gólunk döntően befolyásolta a mérkőzést, nagyobb önbizalommal játszottunk. Végig higgadtan futballoztunk, s minden jó megoldás hitet adhat, még nem felejtettünk el focizni.

SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA (NB III)–MTK BUDAPEST 0–2 (0–1)
Gyula, zárt kapuk mögött. V: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
SZEGED 2011-GA: Molnár T. – Kéri, B. Kapic, Szabó Cs., Zabari – Markovics (Kovács B., 79.), Kalapács – Ács L., Kis R. (Pászka, 82.), Csányi (Geiger, 73.) – Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek
MTK: Groppioni – Poór, Kálnoki Kis, Kelemen D., Fejes A. – Batik – Bese (Vass P., 87.), Kanta J., Pölöskei Zs., Csiki (Horváth Zs., 79.) – Eppel (Varga Sz., a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Eppel (0–1) a 15., Varga Sz. (0–2) a 75. percben
Nyilas Elek: – A realitások talaján járunk, így tudtuk, nem mi vagyunk az esélyesek, ám ennek ellenére győzni szerettünk volna. Ám túlságosan tiszteltük az ellenfelet, és csak a második félidő elején éreztünk rá, hogy lehet keresnivalónk.
Garami József: – A várakozásnak megfelelően hajtós mérkőzést játszottunk, amelyen a támadások befejezésénél és azok kihasználásánál sikerült érvényre juttatni a kétosztálynyi különbséget.

KISVÁRDA (NB II)–LOMBARD PÁPA 3–4 (1–1)
Kisvárda, 400 néző. V: Berger (Kormányos II G., Szvetnyik)
KISVÁRDA: Petranics – Farkas M. (Nagy B., 85.), Hegedűs T., Soós T., Molnár R. – Miskolczi, Kornutjak (Pálvölgyi, 85.), Horváth L. (Oláh D., 77.), Üveges, Kapacina – Bouard. Szakmai igazgató: Révész Attila
LOMBARD: Szűcs L. – Dóczi (Sekour, a szünetben), Struhár, Mecinovics, Németh M., Szabó O. (Tajthy, 67.) – Király B., Tóth G., Arszics – Kenesei K. (Orosz M., a szünetben), Quintero. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Király P. (0–1) a 21., Hegedűs T. (11-esből, 1–1) a 39., Struhár (1–2) az 59., Kapacina (2–2) a 61., Üveges (3–2) a 69., Quintero (3–3) a 71., Orosz M. (3–4) a 76. percben
Kiállítva: Pálvölgyi, Quintero (dulakodásért), mindkettő a 91. percben
Révész Attila: – Változatos és izgalmas kupamérkőzést játszottunk, amelyen méltó ellenfelei voltunk az élvonalbeli Lombardnak. A két csapat között a Pápa minőségi cseréi jelentették a különbséget.
Tóth Bálint: – Védekezésben nagy hibákat követtünk el, igaz, szereztünk szép gólokat a remek ellenfelünkkel szemben. Angliában biztosan felállva tapsolták volna a meccset, de itthon alighanem csak legyintenek rá.

SZEKSZÁRD–FERENCVÁROS – PERCRŐL PERCRE

Vége! A Ferencváros nagyon könnyedén, 10–0-ra verte meg a Szekszárdot.

91. perc: ÉS A TIZEDIK! Tóth adja haza Kovácsnak a labdát, a kapus pedig ahelyett, hogy kivágná, megpróbálkozik egy csellel. Busain nem tudja átfűzni, így a labdára lecsapó ferencvárosi el tudja még gurítani mellette a labdát. 0–10

90. perc:
Egy perc a ráadás.

87. perc: Nánási érkezik most jól, és fejeli haza a labdát a jól érkező Valpoort elől.

85. perc:
Nincs meg a szépítés. Deli kapja jó ütemben a labdát, és vezethetné egy az egyben Jovára, azonban a szekszárdi játékos rosszul veszi át a passzt, így a vendégek jöhetnek újra.

82. perc: MÁR KILENC! Valpoort kapja a labdát 2 méterre a kaputól. A szélsőnek még ideje is van azt átvenni, így a hálóba tud gurítani a védők és Kovács mellett. 0–9

78. perc: BÖDE MESTERHÁRMAS! A csatár sarokkal még bele tud érni Besic bal oldalról érkező erős beadásába, ami megzavarja a hazaiak kapusát, így a labda újra a hálóba vágódik. 0–8

72. perc: ÉS MEGINT GÓL! Gyömbér tekeri át a labdát a bal szélre, ahol a nagyon üresen várakozó Bönig fejel felugrás nélkül a kapuba. 0–7

71. perc: Csere. Márk Attilát váltja Kun András.

70. perc: EGÉSZEN EDDIG, MERT ÚJABB GÓL! Egy kis kavarodás után Busai mellkasáról vándorol a labda Böde elé, aki 6 méterről kapásból bevágja a kapu jobb oldalába. 0–6

68. perc:
Egy hosszú passzt Besic fejel vissza, a 17 méterre a kaputól helyezkedő Busai azonban rosszul találja el kapásból a labdát, így marad az ötgólos előny.

63. perc: Változtat mindkét csapat. A legutóbbi gólt szerző Somália helyére Valpoort jön, a hazaiknál pedig Elbegdorzs váltja Czinkont..

61. perc: ÚJABB GÓL! Ionescu cselezi át magát a védőjén, majd adja a hosszúra a labdát. A kapufánál helyezkedő Somáliára nem jut ember, így a csatár el tudja fejelni a labdát Kovács mellett. 0–5

60. perc:
Böde ugrana ki a középpályán, Kovács azonban most jól jön ki, így be tudja gyűjteni a labdát a hórihorgas csatár elől.

59. perc:
Busai ütközi le keményen a frissen beállt Kuklist, a szabadrúgás azonban most elmarad.

57. perc: Csere. Kuklis érkezik Dobra helyére.

53. perc:
Hatalmas esély a Szekszárd előtt. Gerson mellett megy el szépen Márton a jobb oldalon, a tizenhatos vonaláról érkező lövése azonban jóval elkerüli a kaput.

52. perc.
Jön az első hazai szöglet.

48. perc: ÚJABB GÓL!!! Józsi 21 méterről, ballal csavarja kapura szabadrúgásból a labdát, amely védhetetlenül a bal felsőbe vágódik. Gyönyörű gól! 0–4

45. perc: Megkezdődött a második félidő!

A félidőben Ionescu érkezik Holman helyére, Csukics pedig Jennert váltja.

45. perc: Vége az első játékrésznek!

44. perc:
Jenner beadása után Holman fejelhetne a rosszul érkező Kovács mellett az üres kapuba, de a gólvonalon álló Tóth Péter még menteni tud.

41. perc: Somália esik el védője szorításában a kapu előtt, de Szilasi most tovább engedi a játékot.

38. perc: GÓL! Józsi áll a labda mögé, és nagyon higgadtan a bal alsóba gurít a jobbra vetődő Kovács mellett. 0–3

37. perc: PIROS LAP, TIZENEGYES! Böde tűnik el a tizenhatoson belül Ranga mellett. A játékvezető szabálytalannak ítéli meg a helyzetet, így büntetőt ítél, a hazaiak védőjének pedig felmutatja a pirosat. Véleményes eset.

36. perc:
A kezdeti megilletődöttség után most tetszetős kontrákkal tör előre a Szekszárd. A hazaiak nagyon lelkesek, de mire igazán nagy helyzetbe kerülhetnének, valahogy mindig a zöld-fehérekhez kerül a labda.

34. perc: Besic viszi át szinte az egész pályán a labdát, majd ad be magasan balról. A passza jól csavarodik, így a beadásból végül lövés lesz, amely a felső lécen csattan.

31. perc: Holman vár túl sokat a tizenhatos sarkánál, így mire lövésre emelhetné a lábát, a szekszárdiak már kivágják a labdát.

29. perc: Márton bedobása után a kivágott labda Márk Attila elé kerül, aki kapásból megcélozza a jobb felsőt. A löketét Jova csak szemmel követi, de az így is a kapu mellé vágódik.

27. perc: A kétgólos előny láthatóan megnyugtatta a vendégeket, így most a Szekszárd is tud támadásokat vezetni.

25. perc: Az első veszélyes hazai támadás! Egy gyors kontra után Schmidt kerül helyzetbe 17 méterre a kaputól. A hazaiak középpályása egy pattanás után el is lövi a labdát, amelyet azonban Jova könnyedén fog.

21. perc:
Egy védelmi hiba után Böde indulhatna meg középen, de a csatár a lövés helyett végül a passzt választja, amelyre azonban a védők oda tudnak érni.

Lassan csordogál a mérkőzés, úgy tűnik, a korai kezdés a játékosok és a kilátogató szurkolók lelkesedésére is rányomta a bélyegét.

16. perc: GÓÓL! 0–2!!!! Józsi ível át a jobbról a kapufa mellett helyezkedő Gyömbérnek, aki könnyedén átemeli fejjel a labdát a messzire kifutó Kovács Balázs felett. 0–2

14. perc:
Jenner passzolná a labdát a jobb szélről az ötösön várakozó Bödének, de a hazaiak kapusa most jó ütemben érkezik, így fogni tudja a beadást.

10. perc: VEZET A FRADI!!! Holman passza után Böde cselezi be magát a tizenhatoson belülre, majd még mielőtt a kifutó Kovács Balázs odaérne, elgurítja a labdát a hazaiak kapusa mellett. 0–1

8. perc:
Somália indul meg a jobb oldalon, majd passzolja nagyon veszélyesen a kapu előterébe a labdát, érkező azonban nincs. Kirúgás.

6. perc:
Jenner szöglete után Józsi lőhetne 20 méterről, szemben a kapuval, a középpályás azonban eltöri a labdát, így a helyzet most elmarad.

5. perc:
A hazaiak egyelőre labdához sem nagyon tudnak érni, ügyesen adogatnak a középpályán a zöld-fehérek.

3. perc: Az első Fradi-szöglet. Józsi csavarja a kapu előterébe a labdát, a védők azonban megint tisztázni tudnak.

2. perc:
Böde hagyná le azonnal az emberét, és törne kapura, de a hazaiaknak sikerül kivágniuk a labdát a tizenhatos vonaláról.

Rózsaszín-fehérben a Szekszárd, zöld-fehérben a Ferencváros.

1. perc: Megkezdődött a találkozó, az FTC indította útjára a labdát.

Köszöntjük olvasóinkat a Szekszárd–Ferencváros Magyar Kupa-mérkőzés online közvetítésében!

ELŐZMÉNYEK
Napok óta futball-lázban ég a tolnai megyeszékhely, a jó hangulat, a sok néző garantálva van, a jegyek remekül fogynak, a hazai klub vezetői szerint csaknem háromezer néző lesz a lelátón a nem túl barátságos időpont (12.30) ellenére is. A szekszárdiak igazi kupaspecialistáknak számítanak, a múltban nem egy emlékezetes meccset vívtak már, 2002-ben például a Tatabánya elleni 0–0 után szétlövéssel elveszített negyeddöntőn 5000 (!) néző drukkolt a Máté Csabával, Kiss Tamással, Mészáros Istvánnal felálló szekszárdiaknak.

Apropó Máté Csaba. A Ferencváros pályaedzője számára különösen érdekesnek ígérkezik az összecsapás, hiszen nem is olyan régen még ő ült a szekszárdi klub ügyvezetői székében. Rajta kívül is akad olyan, aki kötődik Szekszárdhoz, Tolna megyéhez. Haáz Ferenc, a Fradi technikai vezetője dunaszentgyörgyi illetőségű, Böde Dániel, a zöldek támadója pedig Szekszárdon látta meg a napvilágot.

„Egy ilyen mérkőzésen, ilyen ellenféllel játszani óriási élmény számunkra – mondta Mészáros István, a szekszárdiak kapitánya, aki szerepelt azon az ominózus, Tatabánya elleni meccsen, s aki tíz év után a nyáron tért vissza nevelőegyesületéhez az MVM Pakstól. – Nekünk nincs veszítenivalónk, megpróbáljuk megvalósítani a bravúrt.” (Amennyiben összejönne az említett bravúr, azt a TippmixPro 12-szeres pénzzel hálálná meg a fogadóknak.)

„A Szekszárd a legutóbbi három mérkőzésén vereséget szenvedett, ennek ellenére nem kezdte rosszul a bajnokságot, jelenleg NB III-as csoportjának középmezőnyében található – nyilatkozta Máté Csaba másodedző a fradi.hu-nak. – A városban természetesen nagy várakozás előzi meg a Fradi vendégjátékát, amin nem lepődhetünk meg, hiszen ez országszerte így van. A szekszárdiak csapata NB III-as futballistákra épül, de van több, korábbi NB II-es és – Mészáros István személyében – korábbi élvonalbeli játékosuk is. A mi helyzetünkben senkit sem becsülhetünk le. A célunk, hogy jó játékkal kiszolgáljuk a közönségünket, és továbbjussunk a kupában.”