„Sisa Tibor távozásával megnyílt a lehetősége annak, hogy visszatérjek Kaposvárra, ahol 28 évig dolgoztam. Illés János klubvezetővel szerdán megvolt az első puhatolózó tárgyalásunk, a szándékaim felől érdeklődött – a héten folytatjuk a megbeszéléseket. Nem egyszerű a helyzetem, az elmúlt két évben magam is sokat változtam, szélesedett a látóköröm, sokat tanultam, nyitottabbá váltam. Úgy szabad csak visszamennem a Rákóczihoz, ha eredményes tudok lenni, máshova is csak olyan feltételekkel érdemes szerződnöm. A közvéleményben az elmúlt év megtépázta a presztízsemet. Szeretném kiásni magam a gödörből” – mondta a műsorban Prukner László.
A ZTE-kiesés kapcsán úgy fogalmazott: „Életem legrosszabb bajnoki éve volt, megviselt nagyon. Amikor a ZTE-hez szerződtem, nem látszott, hogy nyílt szembenállás lenne az öltözőben, ám később mély, lappangó konfliktusok jöttek a felszínre. Tavasszal az anyagi bizonytalanságok megpecsételték a sorsunkat. Nem voltam jókor Zalaegerszegen, most kevés volt a városban is az összefogás.”
„Lovagolnék kicsit a szavakon: számomra sikertelen volt ez az év, de nem kudarc. Utóbbinak akkor nevezhetném, ha a végén a magammal szemben támasztott erkölcsi és munkaelvárásoknak nem tudtam volna megfelelni a tükörbe tekintve. Könnyen rásütik az edzőre: kudarcos. De a lelkemnek is jobban esik a sikertelen minősítés most” – tette hozzá az edző.
„Túl sok kompromisszumot kötöttem azért, hogy viszonylagos nyugalomban lehessen dolgozni. Eddigi pályafutásomban az én szintemhez képest korábban azért voltam sikeres, mert a párbeszéd híve vagyok, partnernek tekintve a játékosokat. Zalaegerszegen viszont a vezetőséggel együtt sem lehetett megoldani az öltözőbéli feszültségeket: még körültekintőbbnek kellett volna lennem. A tanulság számomra: nem kell mindig, minden körülmény ellenére kitartani” – mondta a zalaegerszegi hibákról.
„A ZTE kerete egyértelműen NB I-es társaság volt. Kevés lehetőségünk volt motiválni a játékosokat, jómagam egy focistát sem vittem oda magammal. Csoportok, klikkek alakultak: együtt, mint csapat, közösség nem funkcionált a ZTE, ezért estünk ki. Kevés volt az erős karakterű, nyerőjátékos” – vélekedett a kudarcról.