Döntetlennel tért vissza Mészöly Géza

2010.04.06. 18:21
null
<p>Mészöly döntetlennel tért vissza</p><p> az újpesti kispadra (Fotó: Unger Tamás</p>
Címkék
A labdar&uacute;g&oacute; Ligakupa 6. (utols&oacute;) fordul&oacute;j&aacute;ban nem b&iacute;rt egym&aacute;ssal az &Uacute;jpest &eacute;s a Halad&aacute;s, M&eacute;sz&ouml;ly G&eacute;za &iacute;gy d&ouml;nttelennel t&eacute;rt vissza a lila-feh&eacute;rek kispadj&aacute;ra. Az utols&oacute; h&uacute;sz percben indult be a g&oacute;ltermel&eacute;s a szombathelyi tal&aacute;lkoz&oacute;n, ekkor n&eacute;gy g&oacute;lt is szereztek a csapatok, igazs&aacute;gos eloszt&aacute;sban. Előbb Electo Wilson szerzett vezet&eacute;st a főv&aacute;rosiaknak, erre Irh&aacute;s Ign&aacute;c v&aacute;laszolt &ouml;t perccel k&eacute;sőbb. Rajczi P&eacute;ter b&uuml;ntetőből ism&eacute;t az &Uacute;jpestet juttatta előnyh&ouml;z, de Iszlai Bence is betal&aacute;lt a v&eacute;g&eacute;n, 2&ndash;2-re alak&iacute;tva az &aacute;ll&aacute;st.

Két mérkőzést rendeznek kedden a Ligakupa B-csoportjában. Izgalmasnak ígérkezik a 18 órakor kezdődő Ferencváros– Paks találkozó, hiszen a vendégcsapat döntetlen esetén is csoportgyőztes, de az első hely megszerzésére a Fradinak is maradt még esélye, sőt a mai találkozóig az Újpestnek is, amely a Haladással csapott össze Szombathelyen.

Mozgalmas napokat élt át Mészöly Géza, tegnap sajtótájékoztató keretében jelentették be, hogy átveszi William McStay helyét az Újpestnél, majd megtartotta első edzését is, ma pedig tétmérkőzésen is visszatért  a lila-fehérek kispadjára.

Érdekesség, hogy Mészöly első újpesti szerepvállalásakor, 2004-ben is a vasiak ellen mutatkozott be. A két együttes szombaton, a bajnokságban is összecsapott egymással, akkor a házigazda Haladás nyert 1-0-ra - ezt követően mondott le vasárnap az eddigi tréner, a skót William McStay.

A Ligakupa korábbi mérkőzéseihez hasonlóan vegyes csapatokkal állt fel az Újpest és a Haladás. Az első félidőben nem született gól a találkozón, sőt az első találatra egészen az utolsó húsz perc kezdetéig kellett várni, a záró periódusban viszont négy gólt is láthattak a nézők.

Először Electo Wilson szerzett vezetést az Újpestnek a 71. percben: Pollák Zoltán passzolt a Barczi Dávid helyére beálló Popovics Bertoldhoz, aki a bal oldalról egyből középre adott, érkezett Wilson, és egy érintés után hat méterről a hálóba emelte a labdát a kivetődő kapus fölött (0–1)

Öt perccel későb egyenlített a Haladás: Irhás Ignác lőtt 16 méterről a léc alá (1–1). A 80. percben Paternotte szabálytalankodott tizenegyest érően egy újpesti szöglet után, a megítélt büntetőt Rajczi Péter értékesítette. (1–2)

Mégsem győzelemmel tért vissza Mészöly, Iszlai Bence ugyanis szintén büntetőből volt eredményes a lefújás előtt. (2–2) Az eredmény azt jelenti, hogy egyik csapat sem játszhat már döntőt a sorozatban.

LIGAKUPA 
KÖZÉPDÖNTŐ, B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–ÚJPEST 2–2 (0–0)
Szombathely, 200 néző. Vezette: Oláh Gábor (Farkas Balázs, Kiss I Balázs)
HALADÁS: Szép – Csontos, Kuttor, Paternotte, Devecseri (Nagy Z., a szünetben) – Diouf (Kovács I., 58.), Lattenstein, Iszlai, Irhás (Szakály A., 80.), Rácz (Gyurján, 58.) – Kenesei (Skriba, 58.). Vezetőedző: Róth Antal
ÚJPEST: Horváth T. – Privigyei (Tóvízi, 86.), Dvorschák, Litauszki, Pollák – Stokes – Demjén (Magos, 75.), Varga R. (Electo, 59.), Barczi D. (Popovics, 69.), Kovács D. (Frank, 59.) – Rajczi. Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Electo (0–1) a 72., Irhás (1–1) a 76., Rajczi (11-esből, 1–2), a 80., Iszlai (11-esből, 2–2) a 85. percben
A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Paksi FC   5 2 3 –  7–5   9
2. Haladás   6 1 3 2 9–9   6
3. Újpest FC   5 1 2 2 6–6   5
4. Ferencváros   4 1 2 1 4–6   5

 

Legfrissebb hírek

Oliver Glasner lett a Nottingham Forest új vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
5 perce

Brazíliában Ancelottit teszik felelőssé a kiesésért

Foci vb 2026
20 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
20 perce

Brit Nagydíj: „A világbajnokság újra nyílt” – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
21 perce

„Ez egy hatalmas hiba a FIFA-tól” – forrong a futballvilág Balogun-ügyben

Foci vb 2026
36 perce

A Veszprém hosszabbított a főtámogatójával

Kézilabda
49 perce

Felkészülés: a Mosonmagyaróvár döntetlent játszott a Besiktassal

Labdarúgó NB II
59 perce

Szégyen, minden értelemben – brazil sajtóreakciók a válogatott kiesésére

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik