Dámosy Zsolt elmondta, nem akar felelőtlenül ígérgetni, akkor inkább nem lesz elnöke a Fradinak
Dámosy Zsolt elmondta, nem akar felelőtlenül ígérgetni, akkor inkább nem lesz elnöke a Fradinak
"Már az első találkozásunkkor is mondtam, hogy nem felelőtlen ígéretekkel akarok a Ferencváros elnöke lenni, először is nem kívülről akarok pénzt behozni a klubba, hanem a csapatommal saját erőből próbálok megoldást találni" – jelentette ki Dámosy Zsolt mai sajtótájékoztatóján, amelyen bemutatta írásban is elkészült és szétosztott programját.
A 33 oldalas anyag a stratégiai céloktól a jövőbeli klubmodellen és a labdarúgó-zrt. dolgainak renbetételén át az ingatlanfejlesztésig sok mindenre kitér.
Az elnöki ambícióit szeptember 1-jén bejelentő üzletember hangsúlyozta: a sajtóban említett személyek közül egyedül ő, illetve Sipos Jenő korábbi VPOP-elnök jelezte, hogy a klub elnöke kíván lenni, a többiek a futball-zrt.-t kecsegtették befektetési ígéretekkel.
Dámosy leszögezte: bárki szeretne befektetni a futballcsapatba, ő senkinek nem áll az útjába, sőt ha megválasztják elnöknek, keresni is fogja a kapcsolatot azokkal, akik fantáziát látnak a ferencvárosi labdarúgásban.
MANDARICS VÉGLEG KISZÁLL A PORTSMOUTH-BÓL
A Fradit Féltők Társasága által befektetőjelöltként megemlített Milan Mandarics szerb-amerikai üzletember bejelentette, hogy kiszáll az angol labdarúgó-élvonalban szereplő Portsmouth együtteséből.
Mandarics, amióta eladta a klubot Alekszandr Gajdamak orosz üzletembernek, már csak formálisan volt elnök, döntéseket nem hozott.
„Elnökként a Bolton elleni, hétfői bajnoki lesz az utolsó mérkőzésem, és bár ez érzelmileg nagyon fontos pillanat lesz számomra, elégedett és boldog vagyok azzal, amit elértem itt. Jó kezekbe adtam a klubot" – mondta búcsúzóul Mandarics.
Ugyanakkor megjegyezte: veszélyesnek tartotta és tartja az ingatlanértékesítést mint megoldást, hiszen félő, hogy azok a pénzügyi csoportok, akik a jól ismert 6 plusz 2 hektár után érdeklődnek, nem sportban és futballban, hanem telekberuházásokban gondolkodnak.
"Én nem ígérem, hogy ha megválasztanak, akkor azonnal hozok ennyi vagy annyi százmilliót, a programom nem erről szól. Ha így nem lehetek elnök, akkor nem is akarok az lenni" – mondta, hozzátéve, hogy a működés átláthatóssága az egyik legfontosabb célkitűzése.
Dámosy beszámolt arról, hogy a programját délelőtt bemutatta a szakosztályok képviselőinek, akik az elképzeléseit kedvezően fogadták.
Dámosy programjában a konkrét intézkedések között szerepel az alapszabály módosítása. A menedzser mindenképpen fontosnak tartané, hogy a 12 tagú elnökségben a szakosztályok az üzleti értéküknek megfelelő súlyozással legyenek jelen.
Ragaszkodna ahhoz, hogy a vezetőség tagjai között legyen legalább négy jogi vagy gazdasági szakember. Szerinte szükséges, hogy az egyesületnél az elnökség eddig formális szerepét erősítsék, hogy a klub menedzselési feladatait hatékonyabban és átláthatóbban lehessen elvégezni.
Dámosy a csődhelyzet elkerülésére meegoldásként nevezte meg egy "Fradi-kötvény" kibocsátását. Kérdésünkre elmondta: ez gyakorlatilag kölcsön lenne azok részéről, akiknek fontos a Ferencváros, és mivel fedezet gyakorlatilag nincs mögötte, a befektetés kezdetben inkább érzelmi-bizalmi, mint üzleti alapon működne.
Részt vett a sajtótájékoztatón Boros Bánk Levente, a Ferencváros Szurkolók Szövetségének (FSZSZ) alelnöke. Kérdésünkre, hogy az FSZSZ kit támogat, azt válaszolta:
"Dámosy Zsolté az első olyan program, amit egyáltalán leírtak, és amely közép- és hosszú távú terveket fogalmaz meg. Napokon belül kialakítjuk az álláspontunkat, és aztán azt kommunikáljuk is, de ebben a pillanatban azt tudom mondani, nagyon nagy esély van rá, hogy felsorakozunk Dámosy Zsolt mögé."