László Csaba nem akar távozni a kispadról

VAJDA GYÖRGY, VARGA T. RÓBERTVAJDA GYÖRGY, VARGA T. RÓBERT
2005.08.28. 23:20
A 4. forduló sem hozta meg az áhított fordulatot az évadban csak vergődő Ferencváros számára. Igaz, a televíziós felvétel utóbb bebizonyította, hogy a bíró egy szabályos góltól megfosztotta a zöld-fehéreket. Az összefoglalóból az is kiderült, hogy az MTK a tatabányai Szabó Zoltán öngóljával nyert az újonc ellen.
Lipcsei Péter (középen) arca minden szónál beszédesebben mondja el, milyen csalódottan fogadták a ferencvárosiak az újabb meccsvesztést (Fotó: Unger Tamás)

Noha a Ferencváros a mostani bajnokság során talán szombaton futballozott a legjobban, mégis kikapott Zalaegerszegen (3-2). Az újabb vereség okai közé tartozik, hogy a vendégek főleg a meccs utolsó negyedórájában játszottak igazán jól - a hazaiak az első félidőben teljesen szétzilálhatták volna a zöld-fehéreket, ám több nagy helyzetet is kihagytak -, és az is, hogy súlyos egyéni, szerkezeti hibák miatt kaptak 24 perc alatt három gólt. Mindenesetre az utolsó negyedóra a csapat javuló mentális és fizikai erejét mutatja, miként az is, hogy 3-1 után képes volt felállni, és csak Mészáros István partjelző miatt maradt el az egyenlítés. Mindez a televíziós felvételek alapján immár nyugodtan kijelenthető.
Igaz, egyáltalán nem mellékes az sem, hogy a Ferencváros négy mérkőzésen tíz gólt kapott.

Furulyás János az edzőváltás esélyeiről:
„Fájdalmas az újabb vereség, de jelenleg nincs napirenden, hogy összehívjuk a labdarúgó-rt.-nek az edzôkérdésben dönteni hivatott igazgatótanácsát.”
A védelemben szereplő játékosok sokat bizonytalankodnak, és a szakmai stáb továbbra sem találja a megfelelő taktikát. Garami József és Pintér Attila edzősködése idején még az volt a kérdés, meddig nem kap gólt a Fradi, hány percet véd kapott gól nélkül Szűcs Lajos - egyébiránt éppen az ő kapuja maradt a leghosszabb ideig (768 percig) érintetlen a magyar élvonalban -, azonban mára oda jutott a Fradi, hogy a kérdés az, megússza-e hárommal… Teljesen világos, hogy a pénztelenség hatására az utolsó pillanatokban kialakított keret jelenleg csupán ennyire képes.
Arra, hogy a kiesés ellen harcoljon a Ferencváros.

László Csaba alatt igencsak inog a kispad
László Csaba vezetőedző többször is hangoztatta, a tisztes helytállás a cél, no meg a jövő csapata alapjainak lerakása. Látható, rögös úton van a Ferencváros, és a zalaegerszegi mérkőzés után még mindig talányos, vajon László Csabával vagy nélküle megy végbe az átalakulás, az új csapat építése.
"Nem foglalkozunk a pletykákkal, bízunk magunkban, nem adjuk fel - mondta László Csaba. - Már csak azért sem, mert látszik az együttesen a fejlődés. Most is három gólt rúgtunk, pontot kellett volna szereznünk, ám a bírók tévedtek. Dolgozunk tovább. Ameddig lehetőséget adnank nekünk erre…"

Hogy meddig lesz lehetőség?
Furulyás János e felvetésre tegnap még nem tudott válaszolni.
"Fontos persze, hogy hogyan szerepel a csapat, ám mostanság vannak lényegesebb kérdések is - mondta a klubelnök. - Előbb a tulajdonossal, azaz a klub elnökségével ülök le tárgyalni. Ahhoz, hogy hosszú távra megoldódjanak a klub nehézségei, más ügyekben kell előbb dönteni. Azonban az edzőkérdés is téma lesz. De csak annyit mondhatok, hogy a következő napokban nem hívjuk öszsze az rt. igazgatótanácsát…"

Kiss László azt állítja, csak tájékozódik a meccseken
Ennek ellenére egyre több olyan információ jut el hozzánk, ami arról szól: a korábban Nyilasi Tibor mellett pályaedzőként a Ferencvárosnál már dolgozó Kiss László ülhet le a kispadra. Sőt azt is hallani, hogy Rácz Gábor vállalkozó - akinek felelősségét ma is fel-felvetik a Vasas korábbi anyagi összeomlásával összefüggésben - oldalán érkezik az Üllői útra.
A szakember a tőle szokott vehemenciával válaszolta meg a kérdést, van-e alapjuk a híreknek.
"A napokban az egyik napilapban megjelent: dögkeselyűként járom a pályákat, alig várom, hogy kirúgjanak egy edzőt - mondta Kiss László. - Mindezt azért, mert az utóbbi időben több mérkőzést is a helyszínen tekintettem meg. Az elmúlt három évben Magyarországtól távol dolgoztam, tájékozódnom kell, a munkámat végzem. Egyébiránt egyetlen élvonalbeli csapattal sem tárgyaltam…"

Kiss László tehát cáfol, de a hírek szerint rajta kívül többen is esélyesek lehetnek a vezetőedzői posztra az Üllői úton. Sokan visszavárják Marian Vlakot Horvátországból, mások Kiss Lászlót látnák szívesen a Fradi kispadján, akadnak, akik Bozsik Péterre bíznák a csapatot, a szurkolók pedig ifj. Albert Flórián kinevezésének örülnének, de vannak, akik a korábban Győrben is edzősködő, Pozsonyban élő Pecze Károlyra voksolnának. Nagy tehát a bizonytalanság, ám az edzők többsége csak azután tárgyalna a Ferencvárossal, hogy kiderül, sikerül-e új tulajdonost találni a futball-rt.-nek, illetve értékesíteni a stadiont és a körülötte lévő területet.