Valóság lehet a szép álomból

B. G.B. G.
2005.07.10. 21:07
Címkék
Hónapokkal ezelőtt a Nemzeti Sportban már beszámoltunk arról, hogy Angliából, nevezetesen a Stoke City csapatától érdeklődnek Stark Péter iránt. Noha akkor nem történt meg a várt klubcsere, internetes források szerint az angol második vonalban szereplő együttesnél most ismét napirendre került a győri védő ügye. Sőt, a Stoke City több magyar labdarúgó iránt is érdeklődik, lévén az Újpest ötszörös válogatott csatára, Rajczi Péter is a kiszemeltek között van, csakúgy, mint a Ferencváros utánpótláskorú kapusa, az alig 17 esztendős Gremsperger Gábor, akit néhány napja már tesztel is a Stoke City.
"A Stoke City, illetve a Notthingham Forest érdeklődéséről először akkor hallottam, amikor a válogatottal Skóciában szerepeltünk, de érdemi lépés azóta sem történt ez ügyben - magyarázta a 17-szeres válogatott Stark Péter, akinek 2007 nyaráig érvényes szerződése van a Győrrel. - Persze én is tudom, hogy ismét felvetődött az esetleges próbajátékom, de hivatalosan erről még senki sem értesített. Természetesen szeretném magamat kipróbálni külföldön, Angliában pedig főleg, de még nem élem bele magam ebbe a lehetőségbe. Az ETO játékosa vagyok, teszem a dolgomat, aztán meglátjuk, történik-e valami…"Stark Péter szerződésében van egy pont, amely lehetővé tenné, hogy külföldre igazoljon, hiszen ez esetben a Győr nem gördítene akadályt a labdarúgó távozása elé.Bizakodóbb az angliai próbajátékot illetően az újpesti Rajczi Péter, aki szerint klubja hamarosan megkapja a Stoke City hivatalos kikérőjét."Napokon belül kiderülhet, mikor kell mennem Angliába - mondta Rajczi Péter. - Egyelőre csupán várom az angolok értesítését, s ha ez megjön, akkor minden bizonnyal útra kelek. Még egy évig él a szerződésem a Megyeri úton, ám ha kifizetik az Újpest által kért pénzt, előbb is távozhatok."A Stoke Citynél jelenleg három Magyar utánpótlás-labdarúgó is szerepel: Fekete Ádám, Zsivóczky Norbert és Vass Ádám tavaly ősszel szerződött az 1863-ban alapított egylethez. Az előző évadban a 12. helyen végző csapat legnevesebb labdarúgója a korábbi holland válogatott Ed de Goey, aki évekig védett a Chelsea csapatában is.
Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
19 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
26 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
43 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
53 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik