NB I B: Haladás-Bodajk 1-0

KISS ÁRPÁDKISS ÁRPÁD
2005.05.05. 00:38
SÁRGA LAP
Czeglédi (Sütőt letalpalta) a 62., Venczel (akadályozta a szabadrúgás elvégzését) a 76., Zsidai (Borsit buktatta) a 88. percben

SZÖGLETARÁNY: 2:4 (1:4)

48. perc: Czeglédi bal oldalról beívelt szögletrúgása után a jobbösszekötő helyén tartózkodó Balassa jobb lábbal, éles szögből, öt méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0

Félórán keresztül jóformán csak a két tizenhatos között folyt a küzdelem, nem sok eseménnyel. Valamivel a Bodajk birtokolta többet a labdát, így mezőnyfölényt tudott kiharcolni. A hazai csapatnak adódott az első nagy lehetősége a gólszerzésre a 30. percben, amikor Czeglédi Balázs jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Mihalecz Péter fejelte kapura a labdát, azonban a vendégvédőknek a gólvonal előtt sikerült menteniük. A második játékrész góllal kezdődött, Balassa Péter nagyszerű lövése nyomán szerezte meg a hazai csapat a mérkőzés egyetlen gólját, amely egyben hosszú idő után a Haladás győzelmét jelentette. A 85. percben még Sipos Kornél veszélyeztette a Haladás kapuját, de 14 méterről leadott lapos lövése centiméterekkel elsuhant a jobb alsó sarok mellett.

Mestermérleg
Mihalecz István:
- Az ellenfél futballozott, mi meg rúgtunk egy gólt. Ez jobb így, mintha fordítva történik…
Kuntics Zoran: - Nagyon nehéz meccs volt, és gondoltam, hogy egy hiba fogja eldönteni a mérkőzést.