Megrendítő pofon a liláknak

BORBOLA BENCE, HORVÁTH LÁSZLÓBORBOLA BENCE, HORVÁTH LÁSZLÓ
2005.05.04. 23:42
A fogadóirodákban nem lehetett az újpestiek pécsi vendégszereplésére pénzt tenni, ám minden bizonnyal a döntetlen fizetette volna a legkevesebb pénzt: a két csapat előző öt mérkőzésének végeredménye ugyanis mindannyiszor 1-1 lett. Azonban a döntetlen most nem volt elég: a hazaiak a kiesés elől menekülnek, míg a liláknak az éllovas Debrecen legyőzése után az aranyérem reménybeli megszerzése miatt volt fontos a három pont.
Ne bánts, pajtás! A pécsi Horváth Gyula (piros mezben) védelmezôn emelte a fejéhez a kezét, amikor légi csatát vívott Németh Norberttel (Fotó: Laufer László)

Pécs-Újpest 1-0 (1-0)

Helyszín: Pécs
Nézőszám: 6 500
Játékvezető: Hanacsek Attila
Asszisztensek: Kovács Péter, Balog János

Pécs
Németh G. - Schindler, Dienes, Szekeres Zs. - Sipos J., Pavicsevics, Erős G., Kóczián, Pest K. - Horváth Gy, Montvai
Menedzser: Ott József

Újpest
Vlaszák - Fehér Cs., Böjte, Juhár, Vanczák - Kovács Z., Vermes, Farkas B., Tóth N. - Bükszegi, Rajczi
Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerző: Horváth Gy. (32.)
Csere: Vermes helyett Németh N. (58.), Kóczián helyett Kulcsár (62.), Montvai helyett Lantos (66.), Vanczák helyett Feczesin (76.), Erős helyett Bajusz (78.)
Sárga lap: Kóczián (21.), Tóth N. (35.), Böjte (41.), Fehér Cs. (56.), Németh N. (85.)
Kiállítás: Pavicsevics (29.)

A pécsi vezetők reménykedését erősítette, hogy két fordulóval ezelőtt közös megegyezéssel szerződést bontottak a munkába kissé belefásult Nagy Tamással, helyére pedig - menedzserként - Ott Józsefet ültették. E húzás igazolódni is látszik, hiszen a Vasas és a Sopron ellen megszerzett négy pontnál többről nem is nagyon álmodoztak a PMFC-nél.

Merészebb terveket szőnek Újpesten: Mészöly Géza egyetlen, ám annál nagyobb problémája mindössze az volt, hogy a Debrecen elleni összecsapáson keresztszalag-szakadást szenvedett Simek Péter helyén kit szerepeltessen. A lilák középpályássorának jobb oldalán végül az eddig jobbára a védelemben helyet kapó Fehér Csaba húzódott beljebb, mögötte pedig Vermes Krisztián vette át az ő szerepét. A vendégcsapat kezdett erősebben: Kovács Zoltán révén már a mérkőzés elején meg is szerezhette volna a vezetést. A kezdeti rohamok után aztán összeszedte magát a Pécs, ám mire nagyjából kiegyenlítődött volna a játék képe, Csedomir Pavicsevics nem bírt az idegeivel, nagyot rúgott a földön fekvő Bükszegi Zoltánba, mehetett is az öltözőbe, míg pár perccel később csapattársa, Horváth Gyula a "mennybe", hiszen vezetést szerzett a már emberhátrányban futballozó PMFC. A kapott gól után az addig végig mezőnyfölényben futballozó újpestiek megzavarodtak, és ha a pécsi csatárok nagyobb odafigyeléssel használják ki az előttük adódó lehetőséget, megnyugtatóbb előnnyel vonulhattak volna a szünetre.

A fordulást követően gyorsan kirajzolódott, hogy a pécsiek saját tizenhatosuk megszállására, a vendégek pedig a felállt védelem elleni játékra rendezkedtek be. Folyt tehát az egykapuzás, a jobb oldalon a frissen beálló Németh Norbert, a bal oldalon Tóth Norbert, míg középen Rajczi Péter és Kovács Zoltán próbálkozott töretlenül, az utolsó pillanatban azonban mindig odaért, becsúszott, belevetődött egy-egy pécsi védő a labda útjába.

Szavazás

Minek köszönheti a Debrecen bajnoki címét?

A második 45 percben szinte végig a PMFC térfelén pattogott a labda, néhány néző óvatosan meg is masszírozta a nyakát, olyannyira egy irányba kellett nézniük ebben az időszakban. Mészöly Géza csapata szinte mindennel próbálkozott, szélről érkező beadásokkal, középen erőltetett kényszerítőzéssel, egyéni cselsorozatokkal, ám a gól sehogyan sem akart összejönni.

A pécsieknél az egyedül elöl ácsorgó Horváth Gyula egyszer-egyszer ugyan meglódult Vlaszák Géza felé, ám ezen próbálkozások jobbára már az újpesti térfél közepén elhaltak. A szurkolók euforikus hangulatban űzték-hajtották a hazai játékosokat, akik pedig hihetetlen elszántsággal tartották előnyüket. ---- 15. perc: Tóth Norbert jobbról kanyarított be szabadrúgásból, de a labdát Vanczák az ötösről a bal kapufa mellé fejelte.
27. perc: Bükszegi indításával Kovács Zoltán betört a tizenhatoson belülre, ott Szekeres Zsolt ellökte, a játékvezető szerint nem szabálytalanul, viszont az újpestiek büntetőt reklamáltak.
28. perc: Pavicsevics és Bükszegi kakaskodott egymással: a pécsi játékos a sípszó után megrúgta az földön fekvő újpestit, ezért a játékvezető kiállította.
30. perc: Tóth Norbert 18 méterről végzett el szabadrúgást, Németh Gábor látványos vetődéssel a bal felső sarok elől piszkálta ki úgy a labdát, hogy az a lécről pattant ki.
32. perc: Kóczián balról, hosszú átadást küldött a kapu elé magasan, ballal, középre. Horváth Gyula jókor érkezett és hat méterről, a levegőből, jobbal pattogósan, a jobb alsó sarokba passzolta a labdát.

1-0

47. perc: Sipos röviden fejelt haza, Tóth Norbert hét méterről az üres kapura emelt, a labda a kapuba tartott, de a visszafutó Dienes a gólvonal előtt fél méterre mentett.
72. perc: Kovács Zoltán fejessel szöktette Tóth Norbertet, ő ballal futtából, 18 méterről lőtt, Németh Gábor óriási bravúrral szögletre mentett. ---- A mérkőzés előtt azt kértem játékosaimtól, hogy bízzanak a sikerben. Jelenlegi helyzetünkben minden pontra szükségünk van, és most kitűnő egyéni teljesítményekkel szép csapatsikernek örülhetünk.
Ott József, a Pécs menedzsere

Ezen a mérkőzésen hiányzott a kellő átütőerő csapatomból. Az első negyedórát és szinte az egész második félidőt is végigtámadtuk, ám nem bírtunk a lelkesen játszó pécsi csapattal, így nem tudok mást tenni, mint gratulálni…
Mészöly Géza, az Újpest vezetőedzője

Fény és árnyék

+++ A Vasas elleni mérkőzés óta a szurkolók ingyen látogathatják a meccseket, ami nyilván furcsa a bérleteseknek, hiszen ők már korábban fizettek. A pécsi klub vezetői azonban ígéretet tettek arra, hogy a bérletesek a következő szezonban kedvezményt kapnak.

--- Az újpestiek elleni mecscsel azonos időben kezdődött a televízió képernyője előtt a pécsi férfi-, míg a sportcsarnokban a női kosarasok mérkőzése. A pécsiek szurkolótábora ezen a délutánon három részre szakadt. A nézők létszámából ítélve azonban egyértelmű: a futball győzött.

Játékvezető értékelése
Játékvezető: Hanacsek Attila (8). A játékvezetőnek nehéz mérkőzés jutott, de igazán jól megfelelt a feladatnak, hiszen kevés rossz ítélete volt, a kiállítás is jogosnak tűnt.
Asszisztensek: Kovács P., Balogh J.