Stadler József<br>a hétvégén szabadul
Az lesz ám a nagy nap! Vasárnap kora reggel Stadler József felveszi legelegánsabb öltönyét, megborotválkozik, egy pillanatra leül, megpihen azon a priccsen, amelyen hosszú-hosszú hónapokon át álmatlanul forgolódott, elköszön néhány rabtársától, kezet fog a börtönőrökkel, majd új életet kezd.


Ki ne tudná, hogy Stadler József juhászból lett milliárdos üzletember, s amibe belefogott, abból óriási haszonnal szállt ki. Ma már nem lehet tudni, miként alakult volna a sorsa, ha nem veszi a fejébe, hogy saját futballstadiont épít, amelyben a róla elnevezett, olykor kockás dresszben futkorászó együttes szerepel majd. De Stadler József makacs ember lévén véghezvitte azt, amit Magyarországon előtte senki: Akasztón, a puszta közepén egy modern aréna épült elegáns bárral, melyben különböző anyanyelvű, ám annál szemrevalóbb menyecskék szolgáltak fel, s tartott mindez addig a pillanatig, amíg a vállalkozót meg nem vádolták ezzel-azzal.
Stadler József jó magaviseletének köszönhetően 22 hónapot ült. Még friss emlék, ahogy áll a kecskeméti bíróság előtt, s könynyeivel küszködik. Ott és akkor már nem volt segítség, valamiféle protekció nem számított, hogy a Stadler FC 20 ezer ember előtt döntetlent játszott a Ferencvárossal. A bíróságot az sem érdekelte, hogy a vádlottként megjelent Stadler József az egyik pártot is segítette mintegy húszmillió forinttal, az ítéletet kimondták, a bűnöst pedig már vitték is.
Nem volt könnyű ez a 22 hónap, s nemcsak a bezártság, a börtön semmihez sem hasonlítható hangulata miatt. Stadler József egészségét igencsak megviselte a bírósági procedúra, a tárgyalások sora. Ám úgy tűnik, kemény fából faragták az egykori juhászt, hiszen vasárnap délelőtt boldogan, s jókedvűen sétál majd ki a börtönkapun. Az is lehet, hogy szó sem lesz büszke kivonulásról, tudniillik az egyik kereskedelmi televízió máris lecsapott a témára, és vasárnap esti műsorában riportot sugároz a kiszabadult vállalkozóról. Így az sem lenne csoda, ha Stadler Józsefet álruhában csempésznék ki a konkurens újságírók elől.
Egy valami viszont biztos: Kiskőrösön a futballpálya melletti vendéglőben bál lesz vasárnap este: Stadler Józsefet ünnepli több száz ember.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








