Ciprusra megy a zalai hátvéd

B. G.B. G.
2004.12.14. 21:21
Címkék
Noha korábban arról volt szó, hogy a Zalagerszegen kialakult pénzügyi válság miatt Sopronban, esetleg a Vasasnál folytatja pályafutását Szamosi Tamás, a 30 esztendős védő végül a ciprusi Nea Szalamina csapatához szerződött.
A háromszoros válogatott játékos egy hete tartózkodik a szigetországban, és már aláírta májusig érvényes megállapodását a klub vezetőivel. A Szalamina tavaly a másodosztály bajnokaként jutott fel az élvonalba, ahol az Apoel, az Anorthoszisz, és az Omonia mögött jelenleg a negyedik helyen áll a táblázaton. Cipruson a télen sem szünetel a bajnokság, azonban Szamosi Tamás a szerződése értelmében csak januártól léphet pályára tétmérkőzésen. A csapat legutóbbi hazai találkozója előtt a Szalamina vezetői hivatalosan is bemutatták az együttes új szerzeményét a szurkolóknak, akik - a magyar futballista legnagyobb megdöbbenésére - annak ellenére is kitörő lelkesedéssel fogadták, hogy korábban még semmit sem hallottak róla.
"Most még mit mondhatnék? - mondta Szamosi Tamás. - Az itt töltött rövid idő alatt is kiderült, hogy az emberek másként viszonyulnak a labdarúgókhoz, a futballhoz, mint Magyarországon, ezért most azt gondolom, akár hosszabb ideig is szívesen maradnék Cipruson. Ami a ZTE-t illeti… Nos, rendkívül sajnálom az ott történteket, Gellei Imrét és játékostársaimat, ezért azt kívánom nekik, hogy rendeződjön a helyzetük, és legyenek megint olyan sikeresek, mint amilyen akkor volt a klub, amikor én is Zalaegerszegre kerültem."
Legfrissebb hírek

Napra pontosan három hónap után nyert az Elche, odahaza győzött a Levante és az Osasuna is

Spanyol labdarúgás
5 perce

Két pontjába került a Juvénak a kihagyott tizenegyes; ötgólos meccset húzott be a Milan

Olasz labdarúgás
25 perce

Világcsúcs, de nem Duplantistól – ez történt a fedett pályás vb 2. estéjén

Atlétika
37 perce

A dunaszerdahelyi Élő Beatrix 11 gólt dobott

Kézilabda
53 perce

Női vízilabda ob I: a Győr, az OSC és a Szeged is nyert

Vízilabda
54 perce

Hosszabbításban nyert a Fehérvár, 2–2-ről folytatódik a Klagenfurt elleni csata

Jégkorong
1 órája

Férfi vízilabda ob I: magabiztosan nyert a címvédő Ferencváros a BVSC ellen

Vízilabda
1 órája

Szudi Ádám és Nagy Judit is három számban elődöntős az asztalitenisz ob-n

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik