Különös kispesti rivalizálás

K. Z.K. Z.
2003.09.01. 20:42
Címkék
Még csak három forduló telt el a másodosztályú bajnokságból, botorság lenne így máris kiosztani a dobogós helyeket, de azért az eddigi két százszázalékos csapat mindenképpen megér némi méltatást.
Az első helyen álló Budapest Honvédnak volt könnyebb dolga, hiszen mindhárom mérkőzését otthonában játszhatta, ahol helyenként jó játékkal és biztos győzelmekkel rukkolt elő. Gálhidi György remek csapatot rakott össze, és a játékosok is bebizonyították, hogy korai volt őket máshol még leírni: Budovinszky Krisztián, Vén Gábor, Borgulya István, Bábik Tibor szinte másodvirágzását éli."Szerénynek kell maradni, mert valószínûleg lesznek azért rosszabb idők is – jelzi Kiss Zsolt, az egyik tulajdonos, hogy azért még nem kell a BL-döntőre készülni. – Nagyon jó érzés, hogy a szurkolók a csapat mellé álltak, a vártnál jóval többen járnak a mérkőzésekre. Így bebizonyosodott, hogy nem zavarja őket a névváltoztatás, amelyre úgyis szükségből kényszerültünk: mert ez ugyanaz a klub, amelyet 1909 ben alapítottak, ugyanaz, amelyik tizenhárom bajnoki címet nyert.”Egyetlen változás van: a tulajdonosi triót Kiss Zsolt, Piero Pini, valamint Kocsis György jelenti. A korábbi társat, Kovács Attilát pedig perlik, mert nem teljesítette a szerződésben vállaltakat, ráadásul lemondani sem akar üzletrészéről.A vezetők tehát nem bánják, ha továbbiakban is a "Csak a Kispest!” zúg, a lényeg, hogy legyen min szórakozniuk a szurkolóknak. Persze messze nincs minden rendben a Bozsik-stadionban, hiszen még nem készültek el a szurkolók számára is megvásárolható mezek, néha akadozik a jegyvásárlás, de Kiss Zsolt azt mondja, éppen azon dolgoznak, hogy minden flottul menjen. Másfél hét múlva a nagy riválisnak tûnő Kecskemét ellen úgyis nézőcsúcs várható, ideje lesz alaposan felkészülni mindenre. Megjegyzendő, a kecskemétiek tulajdonosa a legutóbb Kispesten befektető Koncz László és Vida Pál."Éppen öt perce beszéltem Koncz Lászlóval, és abban maradtunk, hogy ha a bajnokság végén is marad ez a két csapat a tabella elején, akkor mindketten nagyon elégedettek lehetünk” – utal arra Kiss Zsolt, hogy itt is, ott is a feljutás a cél.Kecskeméten azonban nemcsak a tulajdonosok, hanem a játékosok némelyike (Tóth József, Babos Ádám, Filó Attila, Dorel Balint) és Ioan Patrascu személyében az edző is egykori kispesti."Az a meccs csak egy lesz a bajnokik közül, ugyanúgy készülünk majd arra, ahogy a többire: vagyis nyerni szeretnénk – mondja a szakvezető. – A szezon elején igazából nem tudtam, milyen erős az NB I B-s mezőny, de a mostani három győzelem már kötelez bennünket a hasonlóan jó szereplésre. A célkitûzés az első hatba kerülés, és ehhez adottak is a feltételek.”Márpedig ez nagy szó: két hónapja a semmiből lett futball Kecskeméten, hiszen a kft. Angyalföldre költözött, így félő volt, hogy a város labdarúgás nélkül maradt. Szerencsére nem így történt, és a közönség díjazta a csapat megmentését: az első bajnokira csaknem háromezren voltak kíváncsiak. "Nincs mese, ki kell szolgálnunk a szurkolókat, megszépült a stadion, van már villanyvilágítás, és jönnek a nézők is. A hét végére megint nagy közönséget várunk, bár szerdán még előttünk áll egy hazai kupameccs is – igazán könnyû ellenfelünk lesz, csak az MTK-t kellene legyőzni…” – ereszt meg egy félmosolyt Patrascu.
Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
11 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
17 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
28 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
38 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
48 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
55 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik