A soproniak cserejátékosa nyerő ember lett Egerszegen

B. G.B. G.
2003.08.24. 20:45
Címkék
Pintér Attila ismét remekül keverte a kártyákat. A Matáv Sopron élvonalban újonc edzője néhány héttel ezelőtt már a Megyeri úton is jó érzékkel küldte csereként pályára Sira Istvánt és Balaskó Ivánt, hiszen mindkét játékos gólt szerzett az Újpest ellen 3–1-re megnyert meccsen, míg szombaton a korábbi önmagára nemigen emlékeztető Zalaegerszeg otthonában váltott nagyszerűen. Az ezúttal is kispadról beálló Balaskó Iván pályára lépése percében pazar szabadrúgásgólt lőtt, ám az est főszereplője, egyszersmind a szombati játéknap legjobb játékosa Cseke László lett (képünkön boldogan beszélget a soproni futball-kft. egyik tulajdonosával, Antók Zoltánnal). A Békéscsabáról Sopronba szerződött 28 esztendős labdarúgó a 22. percben váltotta Horváth Andrást (ez volt a középpályás első bajnoki meccse a Matáv színeiben), majd a hajrában szerzett két találatával eldöntötte a mérkőzést a vendégek javára."Nem számítottam arra, hogy már a meccs első felében pályára lépek – mondta Cseke László, akinek Kisdorogon kezdődött a pályafutása, aztán futballozott Szekszárdon, Keszthelyen, Györkönyben, a BVSC-ben, kölcsönjátékosként Szegeden, illetve Celldömölkön is, és pályafutása 54. élvonalbeli mérkőzését jegyezte. – Ám mivel gyorsan hátrányba kerültünk, Pintér Attila kénytelen volt változtatni a felálláson, és a támadásokat segítendő becserélt. Sérülésem után már annak is örültem volna, ha legalább egy félidőt játszhatok, hiszen még mindig van némi erőnléti lemaradásom. Nagyon örülök persze a két gólomnak, és annak, hogy így tudtam bemutatkozni a Matávban, de ehhez a csapattársaim önzetlensége is kellett. Szerencsére befogadtak a többiek, és mivel remek közösségbe és jó csapatba kerültem, egyáltalán nem bántam meg, hogy a nyáron elköszöntem a Békéscsabától. Elárulom – bár ezzel most fölösleges részletesebben foglalkozni –, hogy meglehetősen furcsán bántak velem annak idején az Előre FC vezetői… Többek között ezért is váltottam csapatot, és a jelek szerint igazán jól döntöttem.”A teljesség kedvéért meg kell említeni, hogy az Arany Ászok Liga 4. fordulójának legjobb játékosát még a vasárnap este megrendezett Pécs–Újpest rangadó előtt választottuk ki, s azt is, hogy a szombati játéknapon akadt még egy remek teljesítmény. Ráadásul Tüske Roland ugyancsak csereként beállva két gólt rúgott a fehérvári Daniel Tudor hálójába, és e teljesítményéért Csekéhez hasonlóan lapunktól 7-es osztályzatot kapott – a két labdarúgó közül egyébként végül az döntött Cseke László javára, hogy a soproni futballista idegenben volt eredményes. A Lombard FC Haladás támadója egyébként a nyáron tért vissza Szombathelyre rövid ideig tartó brazíliai légióskodásából, és máris régi-új csapata erősségei közé tartozik. Tüskét februárban a tavalyi brazil bajnok Atletico Paranaense vette kölcsön, ám sérülés és egyéb okok miatt nem kapott bizonyítási lehetőséget, Szombathelyen persze nagy szeretettel fogadták. Tüske Roland mostani két góljával mindenképpen rászolgált a bizalomra.
Legfrissebb hírek

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
10 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
12 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
29 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
31 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
46 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 1–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik