Átalakulóban Varga Zoltán együttese

H. B.H. B.
2003.07.04. 21:24
Címkék
Az UEFA-Intertotó-kupa első fordulójából, ha kissé nyögvenyelősen is, de a ciprusi Ethnikosz Achna ellenében túljutott a Győri ETO. A hazai 11-es döntetlen után a larnacai visszavágón erősen rezgett a léc (a visszavágón 22 lett a vége), de az idegenben lőtt több góllal tovább küzdhetnek az Intertotó-kupáért a magyarok. Varga Zoltán együttesének most a spanyol Racing Santander következik, a csata első ütközetét vasárnap kora este vívják Spanyolországban.
"Nem sokkal vagyunk kedvezőbb helyzetben, mint az első forduló előtt – vélekedett Varga Zoltán szakmai igazgató. – Ellenfelünkről ezúttal sem sikerült sok információt szerezni, csupán annyit, amit az interneten össze tudtunk szedni. Azt tudjuk, hogy a spanyol bajnokságot a tizenhatodik helyen zárta, és azt is, hogy hazai mérlege ötvenszázalékos. Pályaválasztóként játszott mérkőzései közül kilencet megnyert, nyolcat elveszített, míg két találkozója döntetlenül végződött. Tudásuk jelentősen elmarad a nemzetközileg jegyzett spanyol élcsapatokétól, de mindezek ellenére semmi okunk nincs arra, hogy lebecsüljük őket. Körülményeinket figyelembe véve igyekeztünk a legjobban felkészülni, vasárnap elsősorban a védekezésünkre kell nagyon ügyelni, nehogy megismétlődjön az, ami legutóbb Larnacában történt, vagyis hogy néhány perc alatt kétgólos hátrányba kerültünk.”Győrött egyébként egy új csapat van kialakulóban. Az elmúlt bajnokság befejezése után többen távoztak, néhányan érkeztek és akadnak sérültek is a keretben. A héten igazolt két légiós, a szerb-montenegrói Jovo Aranitovics, valamint a horvát Livno Krivic még nem utazik a csapattal, mivel az átigazolásukhoz szükséges okmányokat az idő rövidsége miatt nem tudták beszerezni a vezetők. Ugyancsak hiányzik majd a legutóbbi ciprusi mérkőzésen második sárga lapját begyűjtő Goran Jovanovics, továbbá a még nem megfelelő edzettségi állapotban lévő Alekszandar Bajevszki és a változatlanul sérült Stark Péter, Salamon Miklós és Igor Nicsenko is. Herczeg Miklós viszont felépült, így ő várhatóan tagja lesz a kezdőcsapatnak is. Varga Zoltán elárulta, ha újabb zavaró körülmény nem jön közbe, akkor a Sebők Zsolt – Böjte Attila, Nyilas Elek, Marko Kartelo, Geri Tamás – Darko Peric, Varga Zoltán, Jäkl Antal, Németh Norbert – Herczeg Miklós, Nagy Tamás összeállítású csapat kezd. A kispadon várhatóan Krass Árpád, Alekszandar Gjosevszki, Horváth Rudolf, Hrvoje Jancetic, Kalina Tibor, Oross Márton és Priskin Tamás kap majd helyet.A győri küldöttség új, elegáns formaruhába öltözött tagjai szombat délben különgéppel utaznak Santanderbe a vasárnap 17 órakor kezdődő első találkozóra. A visszavágóra július 12-én, szombaton 19 órai kezdettel kerül sor Győrött.
Legfrissebb hírek

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
4 perce

Cristiano Ronaldo is megszerezte az első gólját a vb-n – videók

Foci vb 2026
13 perce

Cristiano Ronaldo hatodik vb-jén szerzett gólt

Foci vb 2026
30 perce

Gasper Okorn: Úgy látom, jó úton járunk

Kosárlabda
31 perce

Elkezdődött a Portugália–Üzbegisztán csoportmérkőzés

Foci vb 2026
44 perce

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
45 perce

Az ETO Petrással és Megyerivel is szerződést hosszabbított

Labdarúgó NB I
53 perce

Eddig négy csapat tudja, mikor játszik a 32 között

Foci vb 2026
55 perce
Ezek is érdekelhetik