Balszerencsés Békéscsaba

Z. A.Z. A.
2003.05.04. 23:30
Címkék
A pillanat egyszeri és megismételhetetlen volt. Öt perce tartott a második félidő, 10-ra vezetett a hazai együttes, vagyis még semmi sem dőlt el, a labda a békéscsabaiak büntetőterületén belül pattogott, majd következett egy felszabadító rúgás  ekkor talán fellélegeztek a vendéglabdarúgók és szimpatizánsok , amely nem a félpálya környékén landolt, hanem Bede Ferenc játékvezető derekát találta telibe.
Előfordul az ilyesmi, még ha nem is túl gyakran, azonban ritka eset, amikor a bíróról visszapattanó labda gólpassz lesz. Márpedig Zalaegerszegen ez történt: Egressy Gábor ziccerben léphetett ki a ledermedt csabai védők között, majd a helyzetét könyörtelenül kihasználta.Akkor, abban a pillanatban érdemes volt az érintettek reakciójára figyelni. Bede Ferenc jól láthatóan összeroskadt, alighanem a másodperc tört része alatt tudatosult benne, ha nem is készakarva, de igencsak nehéz helyzetbe hozta az eredmény után futó Békéscsabát. A csabaiak szakvezetője, Supka Attila csípőre tette a kezét, odasétált az oldalvonal mellé, az égre nézett és talán azt kérdezte: a sors miért babrált ki ily csúnyán a csapatával.Aligha meglepő, de másként reagáltak a ZTE futballistái, akik nem vesztették el humorérzéküket, és ahogy az normális esetben illik, köszöntötték a gólpasszt adó játékvezetőt; ki feltett kézzel, ki egy laza vállveregetéssel, ki egy mosoly kíséretében.A játékvezető (sarkosan fogalmazva: a pálya tartozéka…) ennek egyáltalán nem tudott örülni.Ami pedig a mérkőzés egészét illeti: háromgólos zalai siker született, vagyis hihetnénk, hogy egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme. Csakhogy ez a megállapítás nem teljesen igaz, ugyanis 1–0-nál még az első félidőben a csabaiak két ziccert is rontottak, ezután következett a már említett játékvezetői gólpassz, majd újra két hatalmas csabai lehetőség maradt kihasználatlanul. Vagyis, nem volt ez annyira sima, mint arra az eredményből lehet következtetni."Bárhogy is kutatok az emlékeim között, nem tudok felidézni olyan balszerencsés gólt, mint amilyet mi kaptunk a második játékrész elején – mondta a találkozót követően a vendégek edzője, Supka Attila. – Azért is bosszantó ez a találat, mert megítélésem szerint azokban a percekben egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt komoly helyzeteink csak nekünk voltak. Azonban ezen a napon hiába tudtunk kialakítani több ziccert is a bajnokcsapat otthonában, a gólokat az ellenfelünk lőtte, mi pedig magyarázkodhatunk a végeredmény miatt. Erőt kell merítenünk abból, hogy a ZTE ellen nem kevés helyzetet tudtunk kialakítani, és a soron következő rendkívül nehéznek ígérkező Kispest és Dunaferr elleni összecsapáson már pontokat is kell szereznünk.”
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
10 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
11 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
17 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
18 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
20 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
24 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
36 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
39 perce
Ezek is érdekelhetik