Gera Zoltán újra a pályán

V. GY.V. GY.
Vágólapra másolva!
2003.04.08. 20:34
Címkék
Minden valószínűség szerint Gera Zoltán pénteken újra szóhoz jut a Ferencváros csapatában. Amennyiben Garami József szakmai igazgató úgy dönt, hogy a sérülésből felépült játékost a kezdő csapatba állítja, akkor százhuszonhat nap szünet után ismét pályára léphet a válogatott támadó.
Gera Zoltán éles meccsen tér vissza, és gólt szeretne szerezni a pénteki örökrangadón
Gera Zoltán éles meccsen tér vissza, és gólt szeretne szerezni a pénteki örökrangadón
Gera Zoltán éles meccsen tér vissza, és gólt szeretne szerezni a pénteki örökrangadón
Gera Zoltán éles meccsen tér vissza, és gólt szeretne szerezni a pénteki örökrangadón
Gera Zoltán éles meccsen tér vissza, és gólt szeretne szerezni a pénteki örökrangadón
Gera Zoltán éles meccsen tér vissza, és gólt szeretne szerezni a pénteki örökrangadón
Gera Zoltán nagy örömet szerzett a télen a Fradi szimpatizánsainak azzal, hogy a csábító külföldi ajánlatok ellenére szerződést hosszabbított a zöld-fehér egylettel. Az öröm után aztán jött a szomorúság, mert a nagy kedvenc a ciprusi edzőtáborozás idején, a Torpedo Moszkva elleni edzőmeccsen súlyos bokasérülést szenvedett. Gera Zoltán hiába reménykedett a gyors visszatérésben, lába nehezen gyógyult, ezért a teljes intenzitással végzett gyakorlásokat csak az elmúlt héten kezdhette meg. Nos, ma már kijelenthető: nem érzékeny a futballista bokája, és akik rendszeresen látogatják a csapat edzéseit, azok láthatják, egyre jobb formában futballozik a csatár. Éppen ezért sokan hitték, hogy már a Videoton ellen visszatérhet, ám Garami József nem kívánt kockáztatni. A mérkőzés előtt azt mondta a szakmai igazgató: "Felelőtlenség lenne pályára küldeni Zolit, a baj még nagyobb bajt szülhet. Már egészséges, de sok a pótolnivalója, így jobb, ha vár még egy hetet.”
Elmondható, jól döntött a szakember, hiszen Gera Zoltán nélkül is nyert a Fradi. A pénteki örökrangadón (18 óra, tv: M2) azonban ott lehet Gera is a többiek között. Érdekesség, hogy a ferencvárosi csatár utoljára éppen az MTK-nak rúgott gólt, mégpedig december elsején, s akkor ezzel a találattal nyert a Ferencváros.
"Remélem, semmi sem jön közbe, és akkor már csak Garami Józsefen múlik, hogy játszhatok-e – fogalmazott Gera Zoltán. – Természetesen szeretnék góllal visszatérni, de ebben semmi meglepő nincs, mert minden mérkőzés előtt azt tervezem, hogy gólt rúgok. Most is így van, bár nem ez a legfontosabb, sokkal inkább az, hogy játszhassak, s hogy győzelmet ünnepelhessünk a lefújás után.”
Egyébiránt Gera tavaly december 6-án, a Kispest-Honvéd elleni győztes találkozón szerepelt utoljára tétmeccsen a csapatban. A válogatott csatár tehát ott lehet az Üllői úton, ám egészen biztos, hogy hiányzik majd a szerb Dragan Vukmir. Az alapembernek számító védő három sárga lap miatt nem állhat Garami József rendelkezésére. Idekapcsolódó hír, hogy több játékos is veszélyben érezheti magát, hiszen Szűcs Lajosnak, Tököli Attilának, Gerának, a bemutatkozásra váró Kiss Györgynek, valamint Zováth Jánosnak, továbbá a legutóbb a Videoton ellen csodás gólt szerző Kriston Attilának is két sárga lapja van. Úgy tudjuk, egyelőre bizonytalan Szűcs Lajos szereplése, ugyanis bedagadt a bal térde, és kihagyta a keddi edzéseket. A kapus azonban optimista, ennek megfelelően abban bízik, péntekig rendbe jön a lába.
Legfrissebb hírek

Esterházy Mátyás reagált Jamie Carragher Szoboszlai Dominikot ért kritikájára

Angol labdarúgás
8 perce

Egyenlített az Eger, egy lépésre a Debrecen a bennmaradástól a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
24 perce

Óriási helyzeteket puskáztak el, Cristiano Ronaldóék nem jutottak döntőbe az ázsiai BL-ben

Minden más foci
29 perce

BL-elődöntő: FC Barcelona–Internazionale

Bajnokok Ligája
54 perce

Fucsovics Márton szetthátrányból jutott tovább Estorilban

Tenisz
54 perce

Kosárlabda: Gereben Lívia és Mérész Beatrix bajnok lett a Sepsivel

Kosárlabda
1 órája

Vívás: Gachályi Gréta két érmet hozott haza a tallinni U23-as Eb-ről

Utánpótlássport
1 órája

Kettős győzelemmel ejtette ki az Aalborgot, négyes döntős a Füchse Berlin a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik