Áramszünet a harmadik negyedben: kikapott a Sopron Lengyelországban

2009.01.30. 20:07
A Sopronnak nem sikerült az, ami a Pécsnek igen, azaz egyelőre nem jutott be a női Euroliga negyeddöntőjébe. Az MKB 52–39-es vereséget szenvedett Lengyelországban a Wisla Can-Pack Kraków csapatától, így jövő szerdán, Sopronban harcolhatja ki a továbbjutást.
Nagyon gyenge támadójáték vezetett a vereséghez
Fotó: Meggyesi Bálint
„Nem a világvége, kikaptunk, és kész, most majd egyenlítünk. Egyébként is valószínűleg az évad legrosszabb játékát nyújtottuk Sopronban, ilyen gyengén még egyszer nem kosarazhatunk” – mondta Dorota Gburczyk, a lengyelek csapatkapitánya a péntek esti Kraków-Sopron összecsapás előtt.

Abban a soproni szimpatizánsok is egyetértettek, hogy csapatuk aligha arat olyan magabiztos győzelmet idegenben, mint tette azt néhány napja hazai pályán (81–58), de ennek ellenére továbbjutást érő győzelmet reméltek a lengyel túrától.

Magyar kosárral kezdődött a találkozó, Milovanovic süllyesztette el a labdát a Kraków gyűrűjében. Komolyabb előnyt ugyanakkor nem sikerült kiépíteni a mieinknek, a hazaiak hamar válaszoltak, és az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok (bár a Sopron egyszer sem volt hátrányban).

A második játékrészben is főleg magyar előnyt mutatott a kijelző, csupán a negyed vége előtt két perccel változott a helyzet: ekkor vette át először a vezetést a Kraków a találkozón.

28–26-os krakkói előnnyel kezdődött a harmadik negyed, és az eredmény alapján senki nem várta, hogy ebben a játékrészben leblokkoljon az MKB, pedig ez történt. A lengyelek sorozatban 14 pontot termeltek, míg a magyar bajnok egyszer sem talált a gyűrűbe, és ez sokba került: 43–32-es lengyel előnnyel kezdődött az utolsó játékrész.

A végére kiderült, hogy a soproni áramszünet végzetes volt, hiszen az MKB-nak már nem sikerült visszakapaszkodnia a meccsbe, és 52–39-es vereséget szenvedett. A továbbjutás így február 4-én, Sopronban dől el.

Remélhetőleg az MKB játékosai így készülnek majd a következő mérkőzésre :Nem a világvége, kikaptunk, és kész, szerdán majd továbbjutunk.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA

NYOLCADDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
WISLA CAN-PACK KRAKOW (LENGYEL)–MKB-EUROLEASING SOPRON 52–39 (12–14, 16–12, 15–6, 9–7)
Krakkó, 2000 néző. V: Sharro (svéd), Bekis (fehérorosz), Gudas (litván)
KRAKOW: SKEROVICS 9/3, CANTY 10, FERNÁNDEZ 14, Kobryn 5, Makszimovics 7
Csere: Dupree 2, Gburczyk, Palka 5/3
SOPRON: Macleod 14/3, Honti 3, Holt 11/3, Milovanovics 5, Horti 1
Csere: Krivacsevics 3, Horváth Zsu. 2 , Eördögh, Hadarics,
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 7. p.: 9–10. 13. p.: 18–20. 17. p.: 22–22. 19. p.: 26–24. 25. p.: 33–28. 28. p.: 42–28. 34. p.: 45–32. 36. p.: 48–32. 38. p.: 52–36
A párharc állása: 1–1