A Pécs soproni veresége ellenére megnyerte az alapszakaszt

2008.04.26. 17:03
A pécsiek veretlenként utaztak Sopronba, az alapszakasz utolsó mérkőzésére, hiszen ősszel a baranyai megyeszékhelyen 20 ponttal legyőzték a bajnoki címvédőt., és a többi meccsüket is megnyerték. A Rátgéber-csapat számára így egyetlen fő célja volt a szombat délutáni találkozónak: 20 ponton belül maradni. A Sopron egy színvonalas, végig kiélezett találkozón 72–60-as győzelmet aratott, de az alapszakaszt a Pécs nyerte.
Iványi Dalma, és társai vereséget szenvedtek Sopronban, de megnyerték az alapszakaszt
Fotó: Mirkó István (archív)

A Sopron és a Pécs ebben a szezonban eddig kétszer találkozott egymással, és mindkétszer a baranyai megyeszékhelyen. Az alapszakasz őszi meccsén 81–61-re Rátgéber László csapata győzött, a Magyar Kupa döntőjében viszont 77–63-as soproni siker született.

Az alapszakasz megnyeréséről döntő találkozót a Sopron kezdte jobban, és hét perc elteltével már 10 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, elsősorban Olekszandra Gourbunova jó játékának, és az egykori pécsi, Károlyi Andrea tripláinak köszönhetően. Sőt az első negyed utolsó pillanatában Semsei Barbara is kívülről talált be, így 13 pontos hazai előnnyel zárult az első játékrész.

A második tíz percre a vendégeknél feljavult a csapat motorja, Iványi Dalma, valamint a horvát Emilija Podrug, és Fegyverneky Zsófia is fontos pontokat szerzett, ami révén előbb négy pontra zárkóztak fel a pécsiek, majd az utóbb említett sajátnevelésű bedobó triplája után már csak két pont volt a különbség a két csapat között. Az első félidő 41–39-es hazai vezetéssel fejeződött be.

A harmadik negyed egy Coelho kosárral indult, ami révén egyenlített a Pécs, majd Somogyi Andrea kosarával már a baranyaiak vezettek, igaz nem sokáig.

Rátgéber László együttese az első negyedhez képest nagyon sokat javult védekezésben, így a soproniak képtelenek voltak azt a játékot megismételni, amivel az első tíz percben jelentős előnyre tettek szert. A hazaiaknál egyedül Gourbunova bizonyult tarthatatlannak, aki harminc perc elteltével már 19 pontnál járt.

Az utolsó játékrész 3 pontos soproni vezetéssel kezdődött, majd egy pécsi rövidzálatot kihasználva, öt perccel a meccs vége előtt már 10 ponttal vezetett a Sopron, az alapszakasz elsőséghez azonban még 11 pont kellett volna, ez pedig túl sok volt az egyik legjobbja, Jelena Milovanovics nélkül (a légiós sérülés miatt hiányzott) felálló Székely-csapatnak.

A Sopron 72–60-as győzelmet aratott, de az alapszakaszt a Pécs nyerte, mivel ősszel a baranyaiak 20 pontos győzelmet arattak. Az alapszakasz elsőség pedig azt jelenti, hogy ha a papírformának megfelelően mindkét csapat eljut a döntőig, akkor a pécsieké lesz a pályaelőny.

KOSÁRLABDA, UNIQUA NB I, A-CSOPORT

MKB-EUROLEASING SOPRON–MIZO PÉCS 2010 72–60 (34–21, 7–18, 18–17, 13–4)
Sopron, 1500 néző. V: Vígh, Földházi
Az eredmény alakulása. 2. p.: 8–4. 5. p.: 18–8. 9. p.: 29–18. 14. p.: 36–25. 15. p.: 38–28. 19. p.: 41–39. 23. p.: 45–46. 25. p.: 49–46. 27. p.: 50–52. 30. p.: 59–54. 34. p.: 61–58. 37. p.: 70–58
SOPRON: Németh B. 2, Honti 3/3, GORBUNOVA 21/3, KÁROLYI 14/12, BRANZOVA 13/3
Csere: Horti 9, Horváth Zsuzsanna 3/3, Semsei 7/3, Eördögh, Sliskovic
PVSK: IVÁNYI 9, Fegyverneky 8/3, Somogyi A. 3/3, E. Podrug 9, Graziane 8
Csere: Richter 2, VAJDA 17/3, Krivacsevics 4

Székely Norbert: „Nagyon magas hőfokú mérkőzést játszottunk. Az első negyed extra teljesítménye után a faultproblémák következtében felborult a rotációnk, ezért nem tudtuk tovább növelni a különbséget.”
Rátgéber László: „Nagy eredmény az alapszakasz megnyerése csapatom számára. Holnap elmegyek Kánba, és meg is ünneplem ezt, de hétfőtől kezdve nagyon kemény munka vár ránk, ha bajnokok szeretnénk lenni.”