Székely Norbert együttese örülhetett a döntő összecsapás után

2007.05.15. 19:42
Az MKB-Euroleasing Sopron együttese nyerte a magyar női kosárlabda-bajnokság 2006/07-es szezonját, mivel a döntő mérkőzésen 71-56-ra megverte a MiZo Pécs 2010 gárdáját. A soproniaknál játszhatott Ivana Matovics is, aki 23 ponttal járult hozzá a sikerhez. A soproniak öt évet vártak erre a bajnoki aranyéremre, összeségében pedig 1993, 1999 és 2002 után negyedszer nyerték meg a sorozatot. Az utóbbi két finálét 3:0-ra veszítették el a Pécs ellen, most azonban ők bizonyultak erősebbnek. Székely Norbert együttese az idén mindent vitt: a bajnokság mellett a Magyar Kupát is megnyerte.
Megvan a hőn áhított trófea, pedig két mérkőzés után már veszni látszott
Meggyesi Bálint

Ötödik mérkőzésre készültek a női kosárlabda-bajnokság döntőjében, ahol a hazai MKB-Euroleasing Sopron fogadta a MiZo-Pécs együttesét.

A találkozó előtt az volt a nagy kérdés, hogy játszhat-e Ivana Matovics, akit azzal vádoltak, hogy a szombati mérkőzésen megütötte a pécsi Amra Dapót. A soproni centert végül nem tiltották el, játszhatott a mindent eldöntő összecsapáson.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, kiegyenlített volt a játék. 5-4-es pécsi vezetésnél sikeres volt Cserny hármasa, de ezt Iványi gyorsan kiegyenlítette. Utána percekig egyik csapat sem volt eredményes, majd Cserny duplája törte meg a jeget.

A tízes mezben játszó soproni játékossal továbbra sem bírtak a pécsiek, egy 2+1-es kombinációja után már 12-7 volt az állás, és ebből Cserny tízzel vette ki a részét.

A Sopron utána már hat ponttal vezetett, de visszajöttek a játékba a pécsiek, és 17-16-ra felzárkóztak. Volt lehetőségük, hogy átvegyék a vezetést is, de ekkor már többet hibáztak a palánk alatt.

A második negyed elején Béres Tímea kétpontosa valamint büntetője az egyenlítést jelentette a vendégcsapatnak. A két csapat továbbra is szinte fej-fej mellett haladt, a pécsiek viszont nem tudták átvenni a vezetést, a soproniak pedig három pontnál messzebbre nem tudtak eltávolodni.

A negyed felénél Iványi büntetőjével sikerült egy pont előnyt szereznie a vendégeknek, de a nagyszünetre végül soproni vezetéssel vonultak a csapatok.

A harmadik játékrészt jobban kezdte a Sopron, nyolc pont lett az előnye, de a Rátgéber-csapat nem adta fel, és visszahozta négyre a különbséget. A soproniak azonban magabiztosan tartották vezetésüket, és az utolsó negyedre négy pont előnnyel fordultak.

Az utolsó játékrész felénél Honti triplája már kilenc pontot soproni vezetést eredményezett, a Pécs láthatólag elfáradt, és már nem tudott fordítani. A Sopron végül 3-2-es összesítéssel nyerte meg a párharcot, pedig az első két összecsapáson baranyai siker született.

NŐI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG

DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRON - MIZO PÉCS 2010 71–56 (19–16, 13–12, 15–15, 24–13)
Helyszín: Sopron, 2500 néző
Vezette: Bodnár, Vígh
SOPRON: Németh, HONTI 7/3, GORBUNOVA 17/3, CSERNY 18/3, MATOVICS 23. Csere: Horváth Zsu. 2, Kocsis, Branzova 4, Károlyi, Eördögh. Vezetőedző: Székely Norbert.
PÉCS: IVÁNYI 14/3, Fegyverneky 9, Dapo 2, Vajda 4, BÉRES 25. Csere: Dojcsinovics, Bujdosó 2. Vezetőedző: Rátgéber László.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–7. 6. p.: 15–7. 9. p.: 17–16. 15. p.: 24–25. 18. p.: 28–25. 19. p.: 28–28. 23. p.: 36–28. 25. p.: 40–32. 29. p.: 44–41. 35. p.: 60–49. 36. p.: 60–54. 40. p.: 69–54