BSE-ESMA-ZKK CROATIA ZAGREB (horvát) 83-79
(13-19, 28-21, 18-15, 24-24)

Városmajor u., 250 néző. V: Gologanov (bolgár), Holzner (osztrák)
BSE: HOLLAND-CORN 23/12, KOSJÁR 13/3, Hagara 8/3, Andó 4, PEROVICS 22/3. Cs: Horváth Zsuzsa 2, Darida 9/3, Varga 2. Edző: Déri Csaba
CROATIA: M. Kovac 1, HADZSIMUSZTAFICS 22/3, Klein-Sumanovac 7, Vukicsevics 8, MUJANOVICS 20. Cs: IVEZIC 14/3, Cacic 7. Edző: Viktor Kovac
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5-7. 7. p.: 8-12. 13. p.: 18-23. 17. p.: 28-27. 24. p.: 47-43. 27. p.: 56-52. 34. p.: 69-61. 38. p.: 77-72
Kipontozódott: M. Kovac (36. p.), Klein-Sumanovac (39. p.), Darida (40. p.), Hagara (40. p.)
Tj: a Croatia, 175-170-es összesítéssel

Kilencpontos hátrányt kellett volna a BSE-nek ledolgoznia a nyolc közé kerüléshez a középső főcsoportban. A kezdeti tapogatózás után sok labdát eladtak a hazaiak, és rengeteg volt a pontatlan dobásuk is, miközben a Croatia mezőnyemberei rendre megtalálták a rutinos Mujanovicsot, aki többször is eredményesnek bizonyult. A BSE 28-27-nél vette át a vezetést, ami után nem éppen sportszerű események következtek a pályán: kemény, időnként durva játékot mutattak be a vendégek, amit főleg a bolgár játékvezető folyamatosan elnézett. Ivezic félpályás triplája zárta az első félidőt, így csupán egy pont volt a BSE előnye a nagyszünetben. A térfélcserét követően sem változott semmi, a hazaiak továbbra is vezettek néhány ponttal, de a hőn áhított tízpontos különbség nem alakult ki a mérkőzés végéig. Hiába dobott Holland-Corn és Darida triplát, a végjátékban kevesebbet hibáztak a horvátok - akik amúgy továbbra is büntetlenül ütötték-vágták a városmajoriakat -, és ennek köszönhették továbbjutásukat.

USK Blex Praha (cseh)-Diósgyőri KSK 57-74
(10-18, 17-26, 19-16, 11-14)

Prága, 100 néző. V: Kreid (osztrák), Kuzmiak (szlovák)
PRAHA: Bartelová 8, Mokrosová 3/3, Gerstnerová, Oplustilová 10, VORACKOVÁ 16/3. Cs: Pavlicková 6, Brantnová, Brown 12, Kitizina 2. Edző: Lubor Blazek
DIÓSGYÔR: HADZSOVICS 13/9, Fodor 9, JOKOVICS 15, Ambrus E. 5, GARDNER 17. Cs: Kublina 10/6, Fürész D. 5/3. Edző: Lukács Sándor
Tj: a Praha, 142-135-ös összesítéssel

A Tiszaújvárosban elszenvedett 24 pontos diósgyőri vereséget követően kevesen számítottak ilyen remek magyar helytállásra. A piros-fehérek bebizonyították, hogy az elmúlt hetek kudarcai ellenére sem szabad leírni őket, tudnak harcolni, küzdeni és jól játszani. Kiesésük ellenére ezúttal dicséretet érdemelnek, rácáfoltak a papírformára, s igazán sajnálhatják, hogy az első meccsen csúnyán kikaptak. A nagyszünetben úgy tűnt, hogy a továbbjutást is kiharcolhatják a vendégek, a harmadik negyedet azonban a prágaiak nyerték meg, így a befejező tíz percben Jokovicsék a "lehetetlent" már nem tudták véghezvinni. Az Európa-kupában korábban elszenvedett öt veresége után először nyert a DKSK, amely búcsúja ellenére szép karácsonyi ajándékot nyújtott át szurkolóinak.

SIBENIK JOLLY JBS (horvát)-VENTWEST-FOTON SOPRON 64-43
(22-6, 16-13, 8-17, 18-7)

Sibenik, 150 néző. V: Zurapovics (bosnyák), Vukanovics (szerb-montenegrói)
SIBENIK: JELAVIC 7, PUZAR 10/6, Abrlic, Tratszjak 6, BOGOJE 15. Cs: CAKIC 17/9, Fredotovic 2, Gambiroza 6/6, Zubak 1. Edző: Mladen Starcevic
FOTON: Kocsis 2, Takács 1, DÉNES 8/3, Radnóty 2, Horváth Zsófia 7. Cs: HORVÁTH A. 18/6, Halmos 5/3, Hadarics, Farkas P. Edző: Szilaski Tamás
Tj: a Sibenik, 117-95-ös összesítéssel

Megilletődötten, sok hibával, rossz ritmusban kezdte a mérkőzést a párharc első öszszecsapása után egypontnyi hátrányban lévő soproni együttes, az első negyedben a vendégek nem tudtak mit kezdeni a Sibenik szoros és szigorú védekezésével. A hazaiak pályaválasztóhoz méltóan lendületesen kosaraztak, és gyakorlatilag átrohantak a Fotonon. A második negyedben kiegyenlítetté vált a játék, rendezték soraikat a ventwestesek, de a Sibenik ügyesen és eredményesen játszó kis emberei révén tartotta előnyét. A térfélcsere után, ahogy egy hete Sopronban, úgy most Horvátországban is remekelt Szilaski Tamás együttese: jól védekezett, és Horváth Adrienn vezérletével fel is zárkózott, az utolsó negyedre nyílttá téve a találkozót. A felkapaszkodás azonban nagyon sok energiát kivett a soproniakból, akik elfáradtak az utolsó negyedre, így a jobb erőkből álló Sibenik végül biztosan nyert, és jutott tovább kettős győzelemmel.