Bubu, a rutinos újonc

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2004.10.18. 21:19
Címkék
&és csak állt, álldogált elegáns kosztümjében a pálya szélén, szigorúan az edzők számára kijelölt területen belül, szigorú arccal. Nem lehetett könnyű neki.
Balogh Judit arcán kevés érzelem látszódott a mérkôzés folyamán (Fotó: Czagány Balázs)
Balogh Judit arcán kevés érzelem látszódott a mérkôzés folyamán (Fotó: Czagány Balázs)
Balogh Judit arcán kevés érzelem látszódott a mérkôzés folyamán (Fotó: Czagány Balázs)
Balogh Judit arcán kevés érzelem látszódott a mérkôzés folyamán (Fotó: Czagány Balázs)
Balogh Judit arcán kevés érzelem látszódott a mérkôzés folyamán (Fotó: Czagány Balázs)
Balogh Judit arcán kevés érzelem látszódott a mérkôzés folyamán (Fotó: Czagány Balázs)
Alaposan elnáspángolta csapatát a BSE, különösen a második negyedben, amikor tíz perc alatt húsz pontot vert a fiatal BEAC-os lányokra.
Írásunk főhőse, Balogh Judit is fiatal BEAC-os lány volt egykoron. Majd szép ívű karriert befutva Európa egyik legjobb játékosává nőtte ki magát, hogy aztán pályafutása befejeztével visszatérjen a gyökerekhez. No meg a kosárlabdához, amit elhagyni készült, de nem tudott, hiába próbált az élet más területeire evezni. Evezés - no meg például, hogy egy kicsit hazabeszéljünk, az újságírás - helyett inkább belevágott az edzősködésbe, pont ő, akivel bizony sok szakvezetőnek meggyűlt a baja, mert nem volt könnyű ember a pályán.
"Nem találtam benne semmi különlegeset. Talán a legeslegelső alkalommal, még a felkészülés kezdeti szakaszában, de most már… Valóban az első bajnoki meccsem volt, de azért mégsem az első, amit az első osztályban megéltem, mondhatom nagyképűen" - idézte fel nevetve első hivatalos összecsapását a kispadon ülve. Pontosabban állva, merthogy nem nagyon foglalt ő helyet a negyven perc során, kívülről úgy tűnt, teljesen beleélte magát a játékba, de az már rögtön az elején látszott, Bubu nem az a kiabálós tréner.

Higgadtnak, megfontoltnak tetszett, még akkor is, amikor már réges-rég eldőlt a győzelemért járó két pont sorsa az első fordulós mérkőzésen. "Az volt az egyedüli dolog, amitől féltem, hogy a fiatal csapatoknál előfordul: megijednek. És ez sajnos az első félidőben be is következett. Aztán amikor már minden mindegy volt, sokkal bátrabban játszottunk" - utalt arra, hogy az első húsz percet 29 (20-49), a másodikat viszont mindössze öt (35-40) ponttal veszítették el a fekete-fehérek. Akik egyébként kifejezetten ambiciózusnak tűntek a nagy különbség ellenére is - reméljük, ugyanezt tudjuk majd írni Izsákékról mondjuk tavasszal, a számukra igen nehéznek ígérkező idény vége felé járva is.
"Kellene valaki nagy és kövér, aki nem a mi manökencsapatunkba illik. Dolgozunk rajta" - tréfálkozott tovább, amikor felvetettük neki, a magas posztokon bizony mennyiségileg és minőségileg is gyengécske a BEAC. A lelkesedés persze sokat segíthet a centikben mérhető hátrányok ledolgozásában, de azért a kosárlabda mégiscsak a magas emberek játéka. Bár ha jobban belegondol az ember, éppen Balogh Bubu volt az, aki a maga 178 centijével ezt a tételt több évtizedes pályafutása során végig és módszeresen cáfolta.
Aki most edzőként debütált a magyar bajnokság élvonalában.
Legfrissebb hírek

„Gyógyulj meg, apu!" – megműtötték David Beckhamet

Angol labdarúgás
13 perce

Október végén vagy november elején rendezik a Bayern München–Bayer Leverkusen rangadót

Német labdarúgás
25 perce

NB I: ifj. Dárdai Pál is kiszemelt a Puskás Akadémiánál – NS-infó

Labdarúgó NB I
35 perce

A röpikapitány a könnyeivel küszködött, most csak a következő győzelemről álmodik

Röplabda
1 órája

F1 75: Jack Brabham a célba tolta az autóját Sebringben

F1
1 órája

3x3-as kosárlabda-vb: Nem jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Kosárlabda
1 órája

Katalán dominancia, önmagát ismétlő madridi történelem, 40 évesen révbe érő Santi Cazorla – ez történt a spanyol klubfutball mögöttünk hagyott évadában

Spanyol labdarúgás
1 órája

„Hát ez hihetetlen!” – összegyűjtöttük az NB I előző idényének legnagyobb kimaradt ziccereit – videó

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik