Hídépítés a tengeren
A kontinensviadal helyszínéül szolgáló Peloponnészoszi-félszigetet két úton lehet megközelíteni: egyfelől Athén irányából, ahonnan közúton vezet az út, illetve nyugatról, Andirrióból. Ebből a görög kisvárosból félóránként indulnak a kompok, hogy a Patraszba igyekvőket keresztülvigyék a tengeren. A hellének azonban változtatni akartak ezen, és a kompút helyettesítésére hidat terveztek a hatalmas vízfelszín fölé. Az éppen készülőfélben lévő építmény impozáns látványt nyújt a maga két kilométeres hosszúságával és a vízből kiemelkedő pilléreivel az erre haladók számára. Nem kétséges, majdani átadása könnyebbé teszi az átkelést a félszigetre, hiszen a teherhajókra való várakozás megszűnik. Igaz, ezzel együtt a kompokat működtető cég jó biznisze is.
Nagylányok a médiában
Megérkezik az ember a kontinentális seregszemle színhelyére, még ki sem ment egyetlen edzésre vagy meccsre sem, csupán a sajtóakkreditációját akarja felvenni, és máris akkora nőkkel találkozik, amekkorákkal soha sehol addig civilben. Aztán persze, jobban megnézve őket, egyből kiderül, van közük a sportághoz, ha nem is játékosként. Már nem. Inkább szakkommentátorként vagy segédedzőként, de a múltban ők is jó néhány Eb-n részt vettek már, ilyen volt például Isabelle Fijalkowski, aki hivatalosan valamelyik francia médium munkatársaként tartózkodik most Pirgoszban. Valami hasonló a feladatköre a lengyel Katarzyna Dydeknek is, akivel az újságírók számára fenntartott szállodában lehet nap mint nap összefutni, és a maga 195 centijével éppúgy kimagaslik az átlagemberek – na meg új kollégái – közül, mint a gallok ugyanekkora egykori centere. Ja, és van még egy közös bennük: mind a ketten Európa-bajnokok…
Matematikusok előnyben
A csapatsportágak világversenyeinek lebonyolítása analógiákat mutat abból a szempontból, hogy ezeken az eseményeken első lépcsőfokként csoportokba sorolják a résztvevőket. Nincs ez másként a női kosárlabda Európa-bajnokságon sem, azonban itt még nagyobb szerepe van a matematikának a divíziókon belüli helyezések eldöntésében, mert a hat válogatott nagyobb eséllyel verheti körbe egymást. A számolgatások már a második nap után megkezdődnek: mindenki elképzeli magának a többi mérkőzés végeredményét, természetesen a neki legjobb kimenetellel, és gyakran hallani ilyesfajta kezdetű mondatokat, hogy "ha a tegnapi vesztes megveri a tegnapelőtti győztest…”. A sport azonban erősebb a szerencsénél, a mutatott játék a mérvadó, azaz mindig csak a jobbak juthatnak el a negyeddöntőig. A mások eredményeiben bízók elbuknak.