Shaq-parádé: Lakers-előny

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.06.06. 20:39
Nem lehet kétségünk afelől, hogy elérkezett Shaquille O’Neal ideje. Ha esetleg mégis kétségbe vonnánk ezt a megállapítást, akkor rögvest pillantsunk az NBA-finálé első mérkőzésének a jegyzőkönyvére! Hogy mi áll rajta, mi olvasható ki belőle? Legfőképpen az eredmény, és alább – többek között – ez: Los Angeles Lakers–New Jersey Nets 99:94; Shaquille O’Neal – 36 pont, 16 lepattanó, 4 blokk. Ugye, most már nem vitás, hogy ez a meccs (is) elsősorban a kaliforniaiak centeréről szólt?!Csak elsősorban, de nem kizárólag O’Nealről, ugyanis az ellenfél soraiban is volt egy csillogó-villogó kosaras ezen az estén, nevezetesen Jason Kidd. A története első nagydöntőjén szereplő Nets irányítója ezúttal is sokoldalúságával tűnt ki, ami egy újabb tripladupla formájában nyilvánult meg. Kidd statisztikai lapján 23 pont, 10-10 lepattanó és assziszt volt olvasható. Pazar, remek, nagyszerű (NBA-döntőben legutóbb az 1993-as negyedik ütközetben, Chicagóban regisztráltak hasonló bravúrt, akkor Charles Barkley tripladuplázott) – csak semmit sem ért. Főleg annak a tudatában, hogy a keleti bajnok a mérkőzés elején csak "álkosárlabdát” mutatott be mintegy másfél negyeden keresztül. Nem véletlenül morgott Jason Kidd a végső dudaszót követően: "Huszonhárom pontos hátrányunknál minden okunk megvolt arra, hogy szedjük a sátorfánkat, és viszszamenjünk a kikötőbe…”Nem tették, sőt 4:47 perccel a vége előtt hárompontnyira megközelítették a kétszeres címvédőt. Ám akkor jött az utóbbi két meccsén már korábbi finálébeli önmagát idéző derék Shaq, "bevert” nyolc pontot, és minden eldőlt. Legalábbis az első találkozón.Tv: a Sport1 szombat hajnalban 2.45 órakor közvetíti a döntő második mérkőzését.

NBA, döntő, első mérkőzés
Los Angeles Lakers–New Jersey Nets 99:94

(29:14, 19:22, 24:27, 27:31)
Los Angeles, 18 997 néző
LA LAKERS: K. Bryant (22), Fisher (13/3), Horry (5), Fox (14), S. O’Neal (36). Cs: Shaw (–), George (3), S. Walker (2), Hunter (2), Medvedenko (2). Nj: Madsen (–), Richmond (–). Edző: Phil Jackson
NEW JERSEY: Kidd (23/3), Kittles (9/3), K. Martin (21/3), Van Horn (12/6), MacCulloch (10). Cs: Harris (5), Jefferson (4), Aa. Williams (4), Jas. Collins (5), An. Johnson (1). Nj: Marshall, Scalabrine. Edző: Byron Scott
Legtöbb lepattanó: S. O’Neal (16), ill. Kidd (10). Legtöbb assziszt: K. Bryant (6), ill. Kidd (10). Dobószázalék, mezőny (büntető): 45.8 (71.4), ill. 39.4 (57.7)
Az összesített állás: 1–0. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő mérkőzését magyar idő szerint péntekről szombatra virradóra rendezik Los Angelesben.