Pályakerékpáros Eb: Lovassy Krisztián a pontversenyben is 10.

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2020.11.14. 21:12
Lovassy Krisztián (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Lovassy Krisztián tizedik lett a pontversenyben a plovdivi pályakerékpáros Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A 40 kilométeres, vagyis 160 körös táv felénél a magyar kerekes egy négyfős szökésbe bekerülve egy részhajrában negyedik, egyben harmadik volt, az utolsó, dupla pontot érő hajrában pedig második lett, így 9 pontot gyűjtve tizedikként zárt, akárcsak pénteken omniumban.

A nőknél a 25 kilométeres, 100 körös távot Borissza Johanna nem fejezte be, a számot a 14. Eb-aranyát begyűjtő, olimpiai és világbajnok brit Katie Archibald nyerte.

Keirinben Lovassy Patrik Rómeó állt rajthoz, ebben a számban motorkerékpáros felvezetéssel érik el a versenyzők az utolsó három kört. Az első forduló ötösében harmadik lett a magyar bringás, a vigaszágon pedig ötödik helyen zárt a futamában, így nem jutott elődöntőbe.

A vasárnapi zárónapon az egy kilométeres időfutamban Csengői Bálint lesz érdekelt.