Tour de France: csapatvezér lesz a 2011-es bajnok

2013.05.23. 12:00
A június 29-én rajtoló Tour de France kerékpáros-körversenyen a 2011-es bajnok ausztrál Cadel Evans vezeti a BMC csapatot.

A 36 éves bringás a vasárnapig tartó Giro d'Italián a csütörtöki hegyi egyéni időfutam előtt a második helyen áll, és ez győzte meg a klubelnök Jim Ochowiczot, hogy rá számítson első számú versenyzőként, ne pedig a 24 esztendős amerikai Tejay van Garderenre.

Ochowicz elmondta: Evans teljesítménye meggyőző és magabiztosságot sugárzó, ugyanakkor Van Garderen nagyszerű fiatal versenyző, aki tud tanulni rutinos csapattársától.

Az amerikai kerékpáros tavaly az ötödik volt a Touron, ő bizonyult a legjobbnak a 25 éven aluliak között, ugyanakkor Evans címvédőként végül hetedik lett.