Tömegsport: több ezer bringás az olimpiai kerékpárosnapon

Vágólapra másolva!
2012.09.02. 17:53
Címkék
Sok ezer bringás vett részt vasárnap a Budapest Sportiroda (BSI) eseményén, a 3. K&H olimpiai kerékpárosnapon. A „Minden, ami kerékpár” mottó jegyében közel százféle különböző kerékpárosprogram és -bemutató várta az érdeklődőket. A városligeti 56-osok terén és a főváros kerékpárútjain megtartott programokon a hazai kerékpározás kiemelkedő alakjai mellett olimpiai, világ- és Európa-bajnokok is részt vettek.

Az eseményen részt vett Kammerer Zoltán háromszoros olimpiai bajnok, Londonban ezüstérmes kajakozó, valamint Kökény Roland, aki Londonban az ezer méteres kajakpáros tagjaként lett olimpiai bajnok. Mellettük Parti András olimpikon, hegyikerékpáros is indult a paralimpikonok sikereiért szervezett közös tekerésen.

A programban szerepelt gyorsulási és sprintverseny, ügyességi és KRESZ-pálya, bmx, bringa balett és kerékpár, Krank-fusion, alkalmi kerékpáros múzeum, triál-pálya és suli, profi triál bemutató, Gizmo-show, Mountainbike-pálya, extra kerékpárok, Goldsprint. A városi kerékpározás népszerűsítése céljából, 15 regisztrációs pont érintésével szervezett túrán, közel kétezren ismerkedtek a főváros kerékpárútjaival.

A kerékpáros nap résztvevői találkozhattak Fábián Márk egykerekű magasugró világcsúcstartóval, Halápi Sándor velocipéd-világbajnokkal.

Legfrissebb hírek

Robbie Keane: A többi versenyben lévő együttes hozzánk képest nagy költségvetéssel dolgozik

Bajnokok Ligája
23 perce

NB III: magabiztosak voltak az éllovasok, csak a Kisvárda botlott

Labdarúgó NB II
33 perce

A németek világbajnokhoz illő győzelemmel indították a férfi kosár Eb-t, és Jokicsék is taroltak

Kosárlabda
39 perce

Balogh Botond iránt élénken érdeklődik az FC Basel

Légiósok
1 órája

A Sparta Praha és a Brann is ott lesz ősszel az európai kupaporondon

Európa-liga
1 órája

Elitligás csapatok jöhetnek az Üllői útra – ez vár a Ferencvárosra az Európa-ligában

Európa-liga
1 órája

Hiába győzött idegenben a Ferencváros, lemaradt a Bajnokok Ligája főtáblájáról

Bajnokok Ligája
1 órája

Gyémánt Liga-döntő: Olyslagers legyőzte a világcsúcstartót Zürich belvárosában

Atlétika
2 órája
Ezek is érdekelhetik