Kerékpár: visszavonul minden idők egyik legjobb segítője

Vágólapra másolva!
2012.06.11. 17:54
Címkék
George Hincapie a 2012-es szezon végén befejezi profikerékpáros-pályafutását – jelentette be hétfőn az amerikai versenyző csapata, a BMC. A 38 esztendős kerekes ráadásul rekorderként vonulhat vissza, ugyanis ha elindul a Tour de France-on, az lehet a 17. Tour-részvétele, amivel egyedüli csúcstartó lenne – jelenleg 16 szerepléssel áll, csakúgy, mint a holland Joop Zoetemelk.

Hincapie a világ egyik leghíresebb segítőjeként vált ismertté a kerékpárosvilágban: Lance Armstrong mind a hét Tour de France-győzelménél asszisztált, csakúgy, mint Cadel Evans 2011-es sikerénél.

Hincapie elmondta: nem szívesen fejezi be pályafutását, de úgy érzi, eljutott egy olyan pontra karrierjében, ahol már nem igazán tud versenyképes lenni.

Legfrissebb hírek

„Most arattuk le az első gyümölcsöt” – Juhász István

Kézilabda
12 perce

Kékszalag: beérkezett az utolsó hajó, a Kaland

Egyéb egyéni
19 perce

Közleményt adott ki a Kolozsvár ellen megsérült játékosai állapotáról a Paks

Labdarúgó NB I
27 perce

Péni István országos csúcsot lőtt a Masped-kupán

Egyéb egyéni
44 perce

Vizes vb, női vízilabdatorna: Görögország–Magyarország

Vizes vb 2025
52 perce

Tiszakécskén áll össze a Barcikát az NB I-be juttató debreceni trió – NB II-es felvezetés, 1. rész

Labdarúgó NB II
1 órája

Az Aachenben remeklő magyar négyesfogathajtó nagyra törő terveket szövöget

Egyéb egyéni
1 órája

Jobbátlövő és kapus is távozik a Veszprémtől – hivatalos

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik