Hegyikerékpár: Újvidék után Kolozsváron teker az olimpiai keret

2012.04.06. 18:30
Címkék
Pénteken reggel Kolozsvárra indult a magyar hegyikerékpáros olimpiai válogatott, hogy részt vegyen a magasan jegyzett, C1-es kategóriájú olimpiai-krossz viadalon. A kerekesek az újabb világranglista-pontok gyűjtése mellett már – az elmúlt hétvégéhez hasonlóan – egymás ellen is tekernek szombaton: a háromállomásos válogató-sorozat összetett pontozása alapján dől el, hogy kvóta esetén ki utazhat Londonba.

Kolozsváron rajthoz áll Benkó Barbara (Focus MIG Team), Dósa Eszter (Vitalitás SE), Módos Gabriella (Merida Maraton – CST) valamint Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC), Juhász Zsolt és Parti András (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team).

Az első, újvidéki válogatót Parti és Benkó 4-4 ponttal nyerte; Dósa és Buruczki egyaránt két pontos, Juhász és Módos 1-1 pontot gyűjtött. „Kijutás szempontjából ez a kolozsvári futam már döntő lehet a múlt heti győzteseknek, ha most is nyernek, már biztos kijutók kvóta esetén, ha nem, akkor a május 6-i, 3. futam lesz a meghatározó. A május 23-ai kvalifikációs zárásig még lesz három világkupa is, ahol reményeim szerint Benkó, Parti és Juhász tud még pontot szerezni, és ez már mindenképp elég lesz az ország kvótájához” – mondta Valter Tibor szövetségi kapitány.

A szakvezető hozzátette, a nemzetek világranglista-pontok alapján alakuló rangsorában férfiaknál az első 24, nőknél 18 ország szerez indulási jogot az olimpiára, a 2011-es és 12-es év átlagát tekintve.

„A férfiaknál az első évben huszadikként zártunk, idén, a március 20-i állás alapján éppen kijutók lennénk. A nők tavaly tizennegyedikek voltak, jelenleg tizenkilencedikek vagyunk. Még hat verseny van betervezve, amellyel biztosítani tudjuk kijutásunkat mindkét nemnél, megfelelő szereplés esetén” – folytatta Valter Tibor.

Legfrissebb hírek

Győri ünnep Tatabányán, könnyed játékkal lett kupagyőztes az ETO

Kézilabda
14 perce

Férfi kosár NB I: az utolsó negyedben nagyot ment a Honvéd, nyert a DEAC otthonában

Kosárlabda
16 perce

A Milan kikapott a Sassuolótól, és a Juventus sem tudta megverni a kieső Veronát

Olasz labdarúgás
24 perce

Lenny Joseph: Bajnokok és kupagyőztesek akarunk lenni!

Labdarúgó NB I
25 perce

Robbie Keane: Egy ilyen győzelem Újpesten nagy önbizalmat adhat

Labdarúgó NB I
35 perce

Ketten elhagyták a vb-re készülő hokiválogatott keretét

Jégkorong
36 perce

A volt Loki-csatár góljával verte a Dortmundot a Mönchengladbach

Német labdarúgás
41 perce

Vívás: mindkét tőrcsapatunk ötödik az isztambuli világkupaversenyen

Egyéb egyéni
48 perce
Ezek is érdekelhetik