Hegyikerékpár: Dél-Afrikában hangol a jövő heti vk-ra a válogatott

2012.03.07. 14:23
Címkék
Szerdán elindult Dél-Afrikába az olimpiai kvótáért versenyben álló magyar hegyikerékpáros válogatott néhány tagja. A kerekesek most hétvégén egy C2-es kategóriájú viadalon állnak rajthoz, hogy ráhangolódjanak a jövő heti, idei első világkupára. Mindkét verseny a pietermaritzburgi olimpiai-krossz pályán kerül megrendezésre.

A magyar csapatot az elitek mezőnyében Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC) és Parti András (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team), az U23-asok között Benkó Barbara (Focus MIG Team) és Juhász Zsolt (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team) képviseli. A válogatottal utazott – önköltségen – két első éves junior: Bányai Dominik és Meggyesi Bercel (PCCC).

A magyarok sikeresen kezdték a 2012-es esztendőt: Benkó Barbara spanyolországi első helyével 30, majd Dósa Eszter és Módos Gabriella az elmúlt héten egy andalúziai többnapos versenyen, párosban elért 6. helyezésével összesen 90 világranglista-pontot szerzett.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
4 perce

És ott a harmadik Dembélé-gól – ez ám az aranylabdás produkció!

Foci vb 2026
17 perce

Milák Kristóf nyerte meg a 100 pillangót Rómában

Úszás
22 perce

Lehmann Csongor ismét a győzelmet veszi célba Tiszaújvárosban

Atlétika
28 perce

Dembélé bevágta a másodikat is, de azonnal jött a szépítés

Foci vb 2026
30 perce

Szántó Dávid: Ezzel a stábbal garancia lesz arra, hogy a megfelelő színvonalon rendezzük meg a 2027-es vizes vb-t

Úszás
33 perce

Villant a piros lap Torontóban: Irak emberhátrányba került

Foci vb 2026
35 perce

Máris vezet Franciaország és Szenegál

Foci vb 2026
43 perce
Ezek is érdekelhetik