Hegyikerékpár: a dél-afrikai vk után 78 ponttal közelebb Londonhoz

2012.03.19. 15:10
Címkék
Négy magyar hegyikerekes szerzett az olimpiai kvalifikációhoz szükséges világranglista-pontot a dél-afrikai Pietermaritzburgban hétvégén megrendezett olimpiaikrossz-világkupán. A magyar válogatottban ezúttal az U23-asok teljesítettek jobban: korosztályában Benkó Barbara 4., Juhász Zsolt 10. lett. Eredményük a nemzet pontszerzésében fontos állomásnak tekinthető.

Az U23-as nők versenyét az orosz Jekatyerina Anosina nyerte, Benkó Barbara (Focus MIG Team) negyedik pozíciója 50; a férfiaknál az első helyen érkező osztrák Alexander Gehbauer mögött tizedikként érkező Juhász Zsolt (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team) teljesítménye 22 pontot ért.

Az elit férfiak mezőnyében a svájci Nino Schurter győzött, Parti András (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team) 69. helyen ért célba, míg Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC) 110. lett. Aki világkupán a 60. helynél hátrébb fut be, és eredményesen befejezi a versenyt, az 3 világranglistaponttal gazdagodik, így a két magyar fiú teljesítménye összesen 6 pontot ér.

A PCCC két fiatalja a juniorok közt méretett meg: Bányai Dominik 15. lett, Meggyesi Bercel nem fejezte be a viadalt.

„Edzőmmel, Bogár Gáborral rengeteget készültünk a hétvégi világkupára, ennek köszönhetően, mind mentálisan, mind fizikálisan nagyon rendben éreztem magam a verseny előtt. Remek érzés volt, egy kitűzött célt sikerült megvalósítanom ezzel a helyezéssel. A java csak most jön, a folytatás sokkal keményebb lesz Európában!” – mondta a 22 esztendős Juhász Zsolt.

Parti András a 69. helyen zárta a nyitó futamot. „A verseny elején még top 60-ban is tekertem, de nem éreztem az átütő erőt magamban. Az utolsó kört kicsivel 60-on kívül kezdtem meg, ezért rákapcsoltam. Ennek az eredménye egy defekt lett. Mindezek mellett még megérkezett egy monszunszerű eső is, amely helyenként jéggé változtatta a pályát. Sikerült esnem egyet, de nem történt nagy baj szerencsére, a célba így végül a 69. helyen értem be. Nem vagyok elégedett, de érzem, hogy ennél több van bennem, a célban sem éreztem azt a fajta kimerültséget, amit egy-egy világkupafutam után érzek. Hazaérkezésem után levonjuk a tanulságokat, és folytatjuk a felkészülést edzőmmel, Szöllőssy Istvánnal” – nyilatkozta a pekingi olimpikon.

Legfrissebb hírek

Vadnai Jonatán visszacsúszott az ötödik helyre az ILCA 7-vb-n

Egyéb egyéni
2 perce

Görög csapattal vált teljessé az Újpest csoportja a futsal BL-ben

Minden más foci
8 perce

Atlétikai csapatbajnokság: Honvéd-vezetés a szombati nap után

Atlétika
27 perce

Vezetett a Lens, de az ifjú marokkói rekorder duplájára nem volt ellenszere

Francia labdarúgás
50 perce

Újabb DVTK-vereség; a Mezőkövesd négy, a KTE három gólt szerzett – ez történt szombaton az NB II-ben

Labdarúgó NB II
59 perce

Nem tudott javítani a DVTK, ezúttal otthon kapott ki

Labdarúgó NB II
1 órája

Eddig helyzet nélküli fővárosi derbi: Újpest–Vasas 0–0

Labdarúgó NB I
1 órája

A pont nélküli Kozármisleny ellen folytatta remeklését a Kecskemét

Labdarúgó NB II
1 órája