Kerékpár: a Határon Túra résztvevői túljutottak a hegyi szakaszon

2011.08.17. 11:25
Címkék
Túljutva a legnehezebb és egyben legszebb hegyi szakaszokon, szerdán Pádisról Arany János szülővárosa, Nagyszalonta felé vették az irányt Erdélyben a kerékpáros Határon Túra 2011 résztvevői.

A bringás csapat kedden a túra legkeményebb etapját teljesítette: Kolozsvárról indulva 105 km alatt összesen 1760 méter szintkülönbséget leküzdve tekert fel az 1300 méteres magasságon fekvő Pádis-fennsíkra. A kerékpárosok szombati indulásuk óta a pádisi rajtig összesen már 412 km-en, illetve 4600 méter szintemelkedésen jutottak túl. Szerdán egy kellemesebb, gurulós szakasszal folytatódott a túra, a mintegy 150 résztvevő a Bihari-hegység tetejéről ereszkedett le a már az Alföldön található Nagyszalontáig.

Korábban Csíkszeredában a túrázók egy része megtekintette a székely kerékpáros körverseny befutóját. Később Székelyudvarhely határában felkeresték Orbán Balázs, Székelyföld kutatójának síremlékét, Farkaslakán pedig Tamási Áron író nyughelyét is. Kolozsvár főterén, Mátyás király szobránál Talpas Bálint, a helyi diákszövetség elnöke, a Magyar Napok egyik szervezője fogadta a túrázókat, akik átvehették tőle a város kulcsát, amelyet egy éjszakára rájuk bízott megőrzésre. A monda szerint ugyanis a kulcs nemcsak a város kilenc kapuját nyitja meg, hanem a kolozsvári lányok szívét is. Ezután Szilágyi Mátyás, kolozsvári magyar főkonzul köszöntötte a Határon Túra 2011 résztvevőit, majd újabb szalagot kötött fel a túrázók zászlajára.

A társaság augusztus 20-án, a korai esti órákban érkezik meg a Parlament elé. Ez azt jelenti, hogy a Székelyudvarhelyről elindulva hét nap alatt 750 km-t, a Gyimesbükkről startolók nyolc nap alatt 850 km-t a tekernek a budapesti Kossuth térig.

A kerékpáros zarándoklat célja, hogy segítse az anyaországban és a határon túl élő magyarok közötti közvetlen kapcsolatok fejlődését, és felhívja a figyelmet a magyarlakta erdélyi települések idegenforgalmi értékeire. Emellett szeretné népszerűsíteni a kerékpározást, mint a leginkább környezetbarát közlekedési formát is. A túrához egy-két napra, vagy akár egy-egy rövidebb szakaszra bárki csatlakozhat. A rendezvény fővédnöke Schmitt Pál köztársasági elnök, sportnagykövete pedig Pulai Imre olimpiai bajnok kenus.

Korábban Csíkszeredában a túrázók egy része megtekintette a székely kerékpáros körverseny befutóját. Később Székelyudvarhely határában felkeresték Orbán Balázs, Székelyföld kutatójának síremlékét, Farkaslakán pedig Tamási Áron író nyughelyét is. Kolozsvár főterén, Mátyás király szobránál Talpas Bálint, a helyi diákszövetség elnöke, a Magyar Napok egyik szervezője fogadta a túrázókat, akik átvehették tőle a város kulcsát, amelyet egy éjszakára rájuk bízott megőrzésre. A monda szerint ugyanis a kulcs nemcsak a város kilenc kapuját nyitja meg, hanem a kolozsvári lányok szívét is. Ezután Szilágyi Mátyás, kolozsvári magyar főkonzul köszöntötte a Határon Túra 2011 résztvevőit, majd újabb szalagot kötött fel a túrázók zászlajára.

A társaság augusztus 20-án, a korai esti órákban érkezik meg a Parlament elé. Ez azt jelenti, hogy a Székelyudvarhelyről elindulva hét nap alatt 750 km-t, a Gyimesbükkről startolók nyolc nap alatt 850 km-t a tekernek a budapesti Kossuth térig.

A kerékpáros zarándoklat célja, hogy segítse az anyaországban és a határon túl élő magyarok közötti közvetlen kapcsolatok fejlődését, és felhívja a figyelmet a magyarlakta erdélyi települések idegenforgalmi értékeire. Emellett szeretné népszerűsíteni a kerékpározást, mint a leginkább környezetbarát közlekedési formát is. A túrához egy-két napra, vagy akár egy-egy rövidebb szakaszra bárki csatlakozhat. A rendezvény fővédnöke Schmitt Pál köztársasági elnök, sportnagykövete pedig Pulai Imre olimpiai bajnok kenus.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Norvégia–Franciaország rangadó a futball-vb-n, sorsolnak a kézilabda BL-ben

Minden más foci
2 perce

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
2 perce

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2 perce

Ecuador vezet Németország ellen!

Foci vb 2026
5 perce

Pépé duplázott, Elefántcsontpart már kettővel vezet

Foci vb 2026
21 perce

Már megy a második félidő az E-csoportban

Foci vb 2026
34 perce

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
46 perce

Félidőben 1–1-re áll Németország és Ecuador, Elefántcsontpart vezet

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik