A dél-afrikai Robert Hunter nyert, Rasmussen őrzi a sárga trikót

2007.07.19. 17:21
A Tour de France, a Francia kerékpáros körverseny 11., Marseille és Montpellier közti 182,5 kilométeres szakaszát a dél-afrikai Robert Hunter nyerte 3:47:50 órás időeredménnyel. A győztes sprintbefutóban előzte meg a második helyen beérkező svájci Fabian Cancellarát, illetve a brazil Murilo Antoniobil Fischert. Az összetettben élen álló dán Michael Rasmussen a 46. helyen, a mezőny tagjaként ért célba, mindössze hét másodperccel elmaradva a győztes mögött, így biztosan őrzi a sárga trikót.
Az afrikai kontinens első szakaszgyőzelme a Tour de France-on a dél-afrikai Robert Hunter nevéhez fűződik
Reuters
Reuters

Teljesen sík terep várt a 171 fős mezőnyre a két népszerű és ismert francia város, Marseille és Montpellier között.

A hegymentes terep sokak bátorságát felébresztette, így többen a rajt után nem sokkal szökéssel próbálkoztak. Az összetettben élen állók közül azonban senki nem állt oda vagánykodni.

A tempó viszont nem volt rossz, sőt, kifejezetten jó időt tekertek a versenyzők. A szökevények tábora a cél felé közeledve egyre fogyatkozott, több szekértábor alakult ki, amelyek idővel beolvadtak a mezőnybe.

Amint azt várni lehetett, végül sprintbefutó döntött. Óriási meglepetést hozott a hajrá előtti rész, amikor a saját és orvosa bevallása szerint a bukása után csupán nyolcvan százalékos állapotban lévő kazah Alekszandre Vinokurov 4 kilométerrel a cél előtt a mezőny élére állt.

Persze, a szakaszgyőzelmet és a szökést ő sem gondolta komolyan, de arról bizonyságot adott, milyen nagy szíve és akarata van. A helyében többen már a versenyt is feladták volna, róla is készültek olyan képek a táv közben, amikor fogait összeszorítva, a fájdalomküszöbön még éppen innen tekert.

A szakasz vesztese a végső sikerre is esélyesnek tartott francia Christophe Moreau volt, aki bukása miatt több mint három perccel a mezőny után ért célba.

A szakasz végeztével az összetettben élen álló dán Rasmussen őrzi előnyét, de egyetlen riválisa sem gondolta úgy, hogy ezen a szakaszon próbálja meg őt letaszítani a trónról, hiszen a végső győzelemben még bízók közül mindannyian a Rabobank profiját látókörben tudva tudták le a szakaszt.