Kerékpár, T-Mobile: szerződést bontottak Ulrichkal

MTI MTIMTI MTI
2006.07.21. 16:56
Címkék
A T-Mobile szerződést bontott a német országúti kerékpáros Jan Ullrichhal (képünkön), mivel a Tour de France 1997-es győztese belekeveredett a sportágat ismét alapjaiban megrengető idei doppingbotrányba. "Felháborít a döntés, mivel nem személyesen közölték velem, hanem csak egy faxot küldtek nekem. Éppen ezért nem is tudom elfogadni az ítéletet" - mondta maga az érintett Ullrich.
A Sydneyben olimpiai bajnok kerekes péntek délelőtt minden betervezett versenyét lemondta. Korábban honlapján úgy nyilatkozta, hogy mindenkit, így őt is, addig ártatlannak kell tekinteni, amíg nincs bizonyítva a bűnössége.

A Süddeutsche Zeitung című lap múlt pénteken arról számolt be, hogy a spanyol rendőrség lefoglalt egy füzetet, melyben tételesen, napra lebontva felsorolták, Ullrich melyik nap, milyen tiltott szert szedett a tavalyi Tour de France-on.

A német világklasszist és klubtársát, Oscar Sevillát valamint húsz további kerekest egy nappal az idei Tour rajtja előtt zárták ki, mert a nevük szerepelt a doppingügy központi figurájának, Eufemiano Fuentesnek a jegyzeteiben.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: világkupa-selejtezőt játszik a vízilabda-válogatott

Minden más foci
4 perce

Európai kézilabdaligák: Tóth Rajmond és Jánosi Tamás is remekelt Spanyolországban

Kézilabda
25 perce

Az Auxerre ellen játszott döntetlent a Loic Negóval felálló Le Havre; a Monaco legyőzte a Marseille-t

Francia labdarúgás
53 perce

Thuram vezérletével az Inter öt góllal küldte haza a Romát

Olasz labdarúgás
1 órája

Sok helyzet, de csak egy gól: az ETO tovább küzd a bajnoki címért, újra élre állt

Labdarúgó NB I
2 órája

Vívás: a legjobb 32 volt a végállomás a kadét törőzőknek a vb-n

Utánpótlássport
2 órája

Helycsere az élen: kihasználta a Honvéd botlását a kiütéses sikert arató Vasas – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2 órája

NB III: hat gólt vágott a Tatabánya, ötig jutott a Gyulai Termál

Labdarúgó NB II
2 órája
Ezek is érdekelhetik