Maratoni kajak-kenu ob: Noé Bálint utazhat a Világjátékokra

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2022.05.20. 16:28
Noé Bálint nyerte a szétlövést (Fotó: Muzslay Péter/Somogyi Hírlap)
Noé Bálint második lett a férfi kajak egyesek versenyében a Győrben zajló maratoni kajak-kenu országos bajnokság első, pénteki napján, ezzel indulási jogot szerzett az egyesült államokbeli Birminghamben júliusban sorra kerülő Világjátékokra.
A hétvégi, győri verseny – amellett, hogy ob – alapvetően a július végi, silkeborgi Európa-bajnokság válogatója, de férfi K–1-ben szétlövés is volt a Világjátékokra, miután a kvótát tavaly megszerző Boros Andrián április végén, Kaposváron kikapott Noé Bálinttól. A képlet egyszerű volt: aki előrébb végez pénteken, az utazhat a nem olimpiai sportágak seregszemléjére, amelyen hivatalosan most debütál majd a maratoni kajak-kenu. Az már korábban eldőlt, hogy a nők hasonló számában a hatszoros világbajnok Kiszli Vanda lesz a magyar induló.

A pénteki – a Világjátékokhoz igazodva 21 kilométeres – versenyt a KSI 1000 méteren olimpiai ezüstérmes kajakosa, Varga Ádám nyerte, de mögötte Noé ért be másodikként, megelőzve a tavaly győztes Borost.

A női kajakosoknál és a férfi kenusoknál címvédés történt a hazai klubot képviselő Czéllai-Vörös Zsófia, illetve Kövér Márton révén, míg a női kenusoknál Kulcsár Dorina lett az aranyérmes.

A szövetség korábbi alelnökéről, a 2019-ben elhunyt Kadler Gusztávról elnevezett ob szombaton a párosok futamaival folytatódik Győrben.